Дипломам з відзнакою бути: в Івано-Франківському медичному університеті залишили в силі "червоні" дипломи

Кілька тижнів в Україні обговорюють, чи будуть цього року випускникам вручати дипломи з відзнакою.

У четвер, 4 лютого, Вчена рада ІФНМУ прийняла рішення залишити дипломи з відзнакою, пише Фіртка.

«Ми залишилися на традиційній системі: хто має відмінне навчання, в того буде такий же диплом, як попередньо, — пояснює начальник відділу ЄКТС та моніторингу якості освіти доцент Василь Капечук. — Суть в тому, що відтепер кожен університет може цією відзнакою вважати щось інше, не лише відмінне навчання, наприклад, 75% відмінних оцінок тощо. Тепер бланк диплому виглядатиме дещо по-іншому. Крім того, можливо, до кінця року ми матимемо від міністерства додаткові інструкції щодо дипломів».

Самі студенти по-різному ставляться до «червоних» дипломів, але сходяться на думці, що коней на переправі не міняють — людям варто дати довчитися на тих умовах, на яких вони вступали.

Ось думки кількох цьогорічних випускників:

«Коли залишилось навчатись якихось пів року з 5,5 років, і ти знаєш, що претендуєш на диплом з відзнакою, а тут несподівано все змінюється, то це насправді дуже образливо. Звісно, ми всі розуміємо, що нас не візьмуть на роботу чи інтернатуру за кольором диплому, що це скоріше приємний бонус, але це все ж таки підбиває підсумки усіх старань. Цікаво, на тому, що колір диплому нічого не вирішує, люблять наголошувати люди, які на диплом з відзнакою розраховувати не могли. Від жодного «червонодипломника» ще не чула, мовляв, нічого страшного, хай скасовують», - каже Марія Мартинець.

«Колір диплому не має значення, бо ніхто не звертає на це увагу ані в Україні, ані за кордоном. Чула від багатьох відмінників, що вони використовують диплом як підставку, пробують на смак і стверджують, що він не смачний. Червоний диплом став символом, який не завжди можна застосувати. Я ж вважаю, що диплом - це документ, який засвідчує те, що ти - лікар. Для успішного кар‘єрного зросту важливо на скільки людина цілеспрямована, а колір диплома може бути зеленим, рожевим, фіолетовим», - стверджує Юлія Філяк.

«На мою думку, червоний диплом - це пережиток радянських часів. За теперішньою системою оцінювання в університеті, оцінки інтерпретуюся у 200-бальну систему за дисципліну, а потім в систему ABC. Тобто якщо в тебе всі оцінки «А» в додатку до диплома, то всім ясно й так, що ти відмінник. Необов’язково, щоб там було вказано, що це диплом з відзнакою, бо він таким і є. Для мене це щось подібне до «золотої» медалі в школі, яка по суті нікому не потрібна, бо твої оцінки є в додатку до атестата, але з тою медаллю, певне, люди почувають себе якось впевненіше», - пояснює Олександр Шваб.

З іншого боку, за його словами, шкода людей, які дійсно прагнули до цього «червоного» диплому, а в результаті отримають «синій», тільки з кращими оцінками. Все ж варто б було запроваджувати це не для всіх, а тільки для абітурієнтів, що поступили на перший курс. А ті, хто поступали за певних умов, щоб ці умови вже не змінювались під час навчання.

«Мова не йде про обкладинки дипломів, червоні чи блакитні, головне — їхній зміст, — підсумовує перша проректорка ІФНМУ професорка Ганна Ерстенюк. — Щодо змісту, то вважаю, що університети, маючи відносну автономність, можуть видавати студентам дипломи, які вони заслужили. До слова, за кордоном є дипломи, які вказують на достоїнства студентів протягом навчання. Скажімо, захист дипломної чи магістерської роботи. Це дозволяє претендувати на особливі умови зарахування на здобуття наступного рівня освіти. Тож відзнаки є і в європейських вишах».

Отже, станом на сьогодні, Законом України «Про вищу освіту» встановлено такі види документів про вищу освіту (наукові ступені) за відповідними ступенями:

• диплом молодшого бакалавра;
• диплом бакалавра;
• диплом магістра;
• диплом доктора філософії/доктора мистецтва;
• диплом доктора наук.

Як коментує Міністерство освіти і науки України, заклади вищої освіти, як і раніше, можуть видавати дипломи з відзнакою. Інформацію про особливі досягнення випускника можна зазначити в додатку до диплома європейського зразка в шостому розділі «Додаткова інформація». Вимоги до присудження відзнаки виші також визначають самостійно.


Читайте також:

В Україні більше не видаватимуть "червоних" дипломів: що буде натомість


08.02.2021 636
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6854 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455