Чинний в Україні механізм горизонтального бюджетного вирівнювання необхідно змінити, - переконані у Всеукраїнській асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» (АМУ).
Про відповідні ініціативи виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук розповів у ході засідання регіональної платформи «Законодавче забезпечення реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Основні аспекти формування бюджетної спроможності громад на 2022 рік», пише Фіртка.
Суть запропонованих змін полягає у тому, щоб держава менше коштів відбирала у місцевих громад у вигляді реверсної дотації і більше повертала у вигляді дотації базової.
«Хочемо звернути увагу: це є важлива зміна механізму горизонтального вирівнювання. Мається на увазі базова реверсна дотація: нашою пропозицією є те, щоб сьогодні держава не забирала 50% від органів місцевого самоврядування, а всього на всього 20, а віддавала не 80% від необхідної суми, а 100%, тому що децентралізація, яка зробила реформу успішною саме на сьогодні є призупиненою», - зазначив виконавчий директора регіонального відділення АМУ.
Варто відзначити, реверсна дотація – це кошти, які місцеві бюджети передають до державного бюджету для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій.
Раніше перша заступниця Івано-Франківського міського голови Вікторія Сусаніна розповідала, що станом на 1 липня цього року бюджет Івано-Франківської міської територіальної громади втратив у вигляді реверсної дотації 32,4 мільйона гривень, а до кінця року ця сума зросте до 64 мільйонів гривень.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!