Десятки іванофранківців та гостей міста вийшли ввечері 30 листопада на Площу Шептицького, щоб долучитися до міжнародної акції «Міста за життя – міста проти смертної кари», яку організувала Спільнота Святого Егідія.
В рамках акції на знак протесту проти смертної кари підсвічують різними вогнями найгарніші споруди світу: Колізей у Римі, будинок Гюго у Парижі, собор святого Стефана у Відні. В Івано-Франківську організатори вирішили підсвітити будинок музею історії мистецтва Прикарпаття, повідомляє Фіртка.
За словами Івана Харука, одного з організаторів акції в Івано-Франківську, до цьогорічного "марафону" долучилося 2400 міст по всьому світу.
"Здається, чому цю тему треба підіймати в Україні, де вже 10 років нікого не страчують і нікому не виносять смертних вироків.
Але Україна – це лише частинка великого, глобального світу. І ми не можемо залишитись осторонь чужих проблем. Бо сьогодні вони нам здаються далекими, а завтра стануть дуже близькими. Адже смертна кара існує не десь за океаном", - пояснює громадський активіст.
Міжнародна Спільнота Святого Егідія веде боротьбу зі смертною карою вже багато років. Їх боротьба об’єднує багатьох людей у світі – місцеві спільноти, громадські організації, групи багатьох релігій.
Плодами цієї роботи стали мільйони підписів, які зібрали у цілому світі на підтримку всесвітнього мораторію на смертну кару. Завдяки зусиллям Спільноти Св. Егідія і багатьох організацій Генеральна Асамблея ООН у 2007 р. прийняла резолюцію про ведення Мораторію на виконання страт. Мораторій підтримали 99 країн, а наразі таких країн уже 110.
Активісти, що прийшли підтримати гуманітарну ініціативу, кажуть, що не хочуть залишатись осторонь проблеми та жити "провінційною психологією".
Як християни переконані, що життя кожної людини, навіть тієї, що скоїла злочин, є цінним. А справжнє правосуддя, на думку учасників акції, має полягати не в позбавленні життя, а наданні людині шансу усвідомити свої помилки та щиро розкаятись.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Капелани їдуть на передову: небайдужих просять зібрати військовим усе необхідне (ВІДЕО)
Тисяча гривень в день за держпереворот: відомо, що про це думають українці
Що робити, коли в "Дії" не генерується ковід-сертифікат - пояснює МОЗ