Депутати побороли антикорупцію

Народні депутати скасували три антикорупційні закони, які повинні були вступити в силу 1 січня наступного року. Таке рішення було ухвалене у зв'язку з внесенням до парламенту альтернативного законопроекту президента Віктора Януковича. В опозиції не бачать сенсу у відмові від раніше прийнятих законів, оскільки новий документ, на їхню думку, нічим від них не відрізняється.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин пояснив депутатам необхідність скасування пакету антикорупційних законів наявністю в них положень, "які будуть працювати проти рядових людей". "Що я маю на увазі: за цими законами головний лікар не має права займатися медичною практикою, директор школи - викладати, члени виборчих комісій не можуть займати інші посади, тільки працювати у виборчкомах", - заявив спікер, після чого запропонував включити до порядку денного засідання парламенту альтернативний антикорупційний законопроект, внесений президентом Віктором Януковичем.

За словами Володимира Литвина, в президентському законопроекті "Про засади запобігання та протидії корупції" усунуті всі перераховані ним "непорозуміння". Нагадаємо, пакет антикорупційних законів - "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення" - був підготовлений Міністерством юстиції, поданий до Верховної Ради президентом Віктором Ющенком і прийнятий парламентом 11 червня 2009 року (див. 'від 12 липня). Народні депутати під різними приводами двічі переносили набуття чинності цих законів: з 1 січня 2010 року на 1 квітня, а потім на 1 січня 2011 року.

Слід зазначити, що в жовтні цього року Конституційний суд пом'якшив антикорупційне законодавство, визнавши неконституційною найбільш принципову норму закону "Про засади запобігання та протидії корупції". Вона передбачала проведення спеціальної перевірки інформації про доходи, їх джерела та зобов'язання фінансового характеру не тільки у відношенні осіб, що претендують на державні посади, а й їх близьких.

Депутати опозиційних фракцій заявили, що не бачать сенсу у відміні старих законів і прийняття нового, так як, на їхню думку, ці документи нічим не відрізняються. "Володимире Михайловичу, ви сказали, що президентський законопроект набагато якісніше, і привели в приклад членів виборчих комісій, - звернувся до пана Литвина народний депутат Руслан Князевич (" Наша Україна-Народна самооборона ') .- На жаль, що стосується їх, то в цій нормі жодна кома не змінена". В. о. голови комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль підтримав колегу: "Те, що було, то і є. Я вважаю, що за такий казус і за таку підставу глави держави він (Віктор Янукович.-ред) повинен був би повиганяли тих, хто цей законопроект готував". На підтвердження своїх слів пан Москаль продемонстрував залу порівняльну таблицю законопроектів. Однак його виступ не справило на депутатів більшості належного враження, і за скасування пакету антикорупційних законів проголосували 263 парламентарія.

 

 

Представники більшості, не погодившись із заявою пана Москаля, не змогли уточнити, чим відрізняються один від одного документи. "Я не можу зараз цього зробити, мені потрібно вивчити законопроект президента", - сказав один з ініціаторів скасування антикорупційних законів, народний депутат Владислав Лук'янов (Партія регіонів).


Члени комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією заявили, що готові розглянути президентський законопроект вже сьогодні. У відповідь Володимир Литвин повідомив, що, як тільки це станеться, парламент відразу ж, на цьому пленарному тижні, прийме його в першому читанні. "А після доручимо комітету, щоб він над ним предметно попрацював", - додав спікер.

На думку першого віце-спікера Адама Мартинюка, президентський антикорупційний закон може набути чинності вже в січні 2011 року. Тим часом представники опозиції вважають, що цього не станеться. "Скасування антикорупційних законів говорить про те, що цю владу не цікавить боротьба з корупцією. Нинішня влада зацікавлена в круговій поруці, де вертикаль влади загрузла в корупційних реаліях, і таким чином процвітання тієї частини можновладців, яка смокче наш бюджет, забезпечена", - заявив член комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Роман Забзалюк ("БЮТ-Батьківщина").

 

15

 


22.12.2010 1059 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

969
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1982
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2852
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3489
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6882 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3872

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5688

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7641
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2478
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4743
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

496
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

959
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5468