Депутат Івано-Франківської облради Хопта "захопив" берег річки Бистриця Надвірнянська

На березі Бистриці поруч із поруйнованою повенями зоною відпочинку у місті Надвірній виріс фешенебельний палац скоробагатьків.

 

За двометровим муром опинилися самовільно захоплені земельні ділянки. Дві руйнівні повені, які пройшли Прикарпаттям у 2008 та 2010 роках, у місті Надвірній чи не найбільшої шкоди завдали території міської зони відпочинку, яка включає в себе два міських озера (пожежні водойми "Нафтохіміка Прикарпаття") та берег річки Бистриці Надвірнянської.

 

Від наслідків стихії міська зона відпочинку не оправилася досі: цього року тут знову проводили роботи з берегоукріплення. Господарським методом із залученням робітників місцевих підприємств для захисту міста від великої води нагорнули сяку-таку дамбу. Але ні спортивних майданчиків, які були колись на березі ріки, ні пристойних місць для пляжу дотепер відновити не спромоглися. Навіть міст, який до повені 2008 року сполучав відпочинкову зону із спортивною базою та трамплінами під горою Городище, все ще стоїть наполовину зруйнований.

 

Зате паралельно до нагорнутої на березі Бистриці Надвірнянської дамби одразу після повені виріс велетенський двометровий кам'яний паркан, який простягся на кількасот метрів вздовж ріки, відділяючи ділянку площею понад три гектари. Як вдалося з'ясувати, за високим муром заховані приватні обійстя місцевих мешканців, серед яких Сергій Стеценко (тепер уже громадянин Канади), його мати Любов Стиценко та депутат Івано-Франківської обласної ради Володимир Хопта.

 

За словами надвірнянців, які мешкають по сусідству з обгородженою територією на березі ріки, цей мур почав швидкими темпами рости догори саме після першої повені, яка, очевидно, дуже сильно налякала власників та орендаторів прибережних земельних ділянок. У той час за парканом на цій території саме велося будівництво фешенебельного палацу.

 

Тепер, коли будова остаточно завершена, над муром видніються тільки верхівки споруд. Для того, щоб повною мірою оцінити весь новозбудований приватний комплекс, треба піднятися високо вгору на іншому березі ріки. Побачене з висоти пташиного лету вражає. Окрім самої будівлі, яка складається з кількох сполучених між собою корпусів, найвищий з яких має три поверхи, привертають увагу два облаштованих на розлогому подвір'ї озерця. Доріжка і місток від садиби ведуть до сауни, яка стоїть посеред однієї із цих штучних водойм, поруч з нею - підводний фонтанчик приємно освіжає повітря. Одна частина обійстя перетворена в тінистий парк, також неподалік муру висаджені молоді, але вже досить високі дерева. Якась водостічна (або каналізаційна) труба під землею минає паркан і виходить назовні з насипу дамби, невідомо які нечистоти зливаються в ріку трохи вище за течією від зони відпочинку.

 

"Дві ділянки на цій території самовільно захоплені й обгороджені, - сказав керівник юридичного відділу Надвірнянської міської ради Ярослав Дем'янчук. - З цього приводу ще з 2008 року справа перебуває в районному суді. Міська рада ставить питання про знесення самочинно збудованих будівель і споруд, а також повернення в комунальну власність земельних ділянок, які самовільно зайняті".

 

Складно спрогнозувати, наскільки успішною для надвірнянської мерії виявиться судова тяжба за захоплені земельні ділянки. Адже більшу частину зайнятих Стеценками та Хоптою земель та ж таки міськрада чомусь дуже радо віддала у власність та оренду цим громадянам. Для того, щоб надати Л. Стеценко для ведення особистого селянського господарства 0,36 га та В. Хопті для сінокосіння 0,15 га землі, у листопаді 2009 року навіть було скликано позачергову сесію, на якій ці "актуальні для соціально-економічного розвитку міста Надвірна" питання розглядалися в авральному порядку.

 

Актуальність для міської господарки полягала в тому, що претендентів на землю зобов'язали зробити внесок у соціально-економічний розвиток міста. Сесія міськради землю громадянам таки виділила, угоду з ними уклала, але чи були домовленості виконані, в юридичному відділі міськради не змогли відповісти. Також Ярослав Дем'янчук не зміг одразу відповісти, чи не суперечить виділення земельних ділянок на березі Бистриці Надвірнянської та спорудження кам'яного муру нормам Водного кодексу, який встановлює охоронні зони річок та прибережні захисні смуги.

 

За його словами, у власників земельних ділянок були погодження від обласного управління водного господарства та меліорації. Чергове слухання справи за позовом Надвірнянської міської ради до Сергія Стеценка, Любові Стиценко та Володимира Хопти мало відбутися у четвер, 14 липня. Однак через відсутність з поважних причин юриста надвірнянської мерії розгляд було перенесено орієнтовно на два тижні.

 

За матеріалами газети Галицький кореспондент


01.08.2011 2649 10
Коментарі (10)

Вітер 2011.08.01, 10:45
Чи це не той Хопта, який хизується разом з Дерев'янком на всіх телеканалах Івано-Франківщини своїм благодійництвом?! Готуються до виборів до ВРУ разом з своїм партійним шефом, який постійно говорить про свою порядність.
Я 2011.08.01, 20:15
Бабло править світом, усі ми йому підтакуємо. Сильнішим може виявитись лиш сучасний фанатик - Робін Гуд з самострілом.
Я 2011.08.01, 20:18
Дамба саме в тому місці також не просто так виросла. І без буджетних (спільних) грошей точно не обійшлось.
oleg 2011.08.01, 21:19
Ну чекайте.... зато разом з Дерев'янком, з барського плеча, не один клас відремонтували, а м'ячів скільки подарували, парт, комп'ютерів, металопластикових вікон скільки вставили.. Шляхта і є шляхта, і земельки має бути достатньо.. ну а як інакше?
Дідо 2011.08.01, 23:26
Люди беріть лопати, граблі та йдіть прибирати мусор з ваших вулиць, та не засерайте собі голови тим у чому не маєте поняття.
Пенсіонер 2011.08.01, 23:32
Добрі справи цих людей,заслуговують похвали.Низький уклін їм.
Спокій 2011.08.02, 00:07
Пенсіонере, вважайте на лоба!
пенсіонер 2011.08.02, 01:50
чоло у мене дай боже.А ти трутню,поцілуй мене у дупу.А буде мало то і панів депутатів.
Сусіди 2011.08.02, 15:36
Дякуємо родині Стеценків, за те що з міського звалища сміття зробили чисте, комфортне, привабливе для життя місце. Сергій Стеценко дуже ввічлива та співчутна людина яка завжди прислухається до проблем сусідів і завжди іде їм на зустріч, достойний син своїх батьків, завдяки їхній родині ми маємо освітлення, опалення і спокій на наших вулицях на яких до цього ходили алкоголікі і наркомани в лози до ріки, тепер наші діти можуть спокійно гуляти біля ріки. Сергій має багато подяк від мера Андрійовича та районного керівництва. З нашим сусідом ми як за кам'яною стіною в хорошому розумінні, Дякуємо йому.
Дмитро 2011.08.03, 17:03
Смішно, коменти то піднаправлені під загарбників...видно самі себе хвалять хулуї заморські, бо людям уже ніде відпочивати у Надвірні біля річки,в все шо вони зробили зарадаи себе і свого покращення а не людей
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1005
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2042
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2913
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3539
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3719
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6969 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3909

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5722

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6876 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7675
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2515
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4779
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5158
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

528
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

994
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1859
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3445
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1833
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3998 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5499