День Святого Валентина і Covid-19: чи змінив Zoom побачення назавжди

Коли минулого березня в Британії почав діяти перший локдаун, Христина зрозуміла, що побачення доведеться поставити на паузу. І, як багато інших, почала крутити романи онлайн. Згодом вона звикла і навіть в певному сенсі вподобала такий формат. Але чи замінить "романтична дистанційка" побачення в реалі?

Про це пише Фіртка з посиланням на BBC NEWS Україна.

"Карантин значною мірою позбавив мене можливості ходити на побачення, - каже Христина, 43-річна помічниця по господарству з Південної Африки, яка працює в Лондоні.

Я й зараз не проти сходити в бар і випити з друзями. Але й нові знайомства не пропускаю. Zoom багато що спрощує, згладжує незручні моменти, економить час і гроші. Та й похмілля менше вранці".


"Повільне кохання"

Опитування свідчать, що люди часто відкладають перше побачення, навіть якщо карантин не заважає

Останні двадцять років мільйони людей по всьому світу знайомляться і зустрічаються онлайн, але пандемія обмежила зустрічі й поїздки.

У 2020 році аудиторія платформ для знайомств різко зросла, наприклад, кількість завантажень сервісу Hinge збільшилось на 82%.

Крім того, за даними консалтингової компанії We Are Social, люди витрачають більше грошей на додатки для знайомств. А Tinder минулого року випередив TikTok і Netflix за прибутками від покупок у програмі.

Однак опитування виявили ще одну зміну.

Навіть коли є можливість зустрітися особисто - хоч і з дотриманням соціальної дистанції - люди частіше відкладають перше побачення, а натомість продовжують дистанційний флірт і залицяння з потенційними партнерами.

Ця тенденція, за словами експертів, виникла через зростання популярності Zoom і отримала назву Zoomancing.

"В нас забрали старі звичні способи знайомства, але бажання людей зустрічатись і спілкуватись не зменшилось", - розповіла ВВС Гейлі Квінн, експертка у сфері знайомств з компанії TedX.

"При цьому пандемія посилила тенденцію Zoomancing на побаченнях, коли люди хочуть більше дізнатися один про одного, перш ніж погоджуватись на особисту зустріч".

На відеопобаченнях люди спілкуються більш змістовно, каже експертка Гелен Фішер

Експертка з побачень вважає, що "замороження" соціального життя дало людям можливість більше замислитись про те, як вони будують стосунки.

Гелен Фішер, антрополог-біолог та головний науковий консультант Match.com, вважає, що це посилює тенденцію, яку вона називає "повільним коханням".

"Багато років я опитувала самотніх людей у США. До пандемії лише 6% з них спілкувалися в чатах. А зараз цей показник становить 20%", - каже вона.

"Люди проводять набагато більше часу вдома, ведуть більш змістовні бесіди. Поводяться з партнером чесно, відкрито й щиро".

Христина, наприклад, каже, що локдаун підштовхнув її до більш відкритого спілкування.

"Тепер, перш ніж навіть обговорювати зустріч, ми маємо краще взнати одне одного", - каже вона.


Культурний зсув

Не дивно, що під час пандемії деякі сервіси знайомств почали активніше пропонувати функції відеодзвінків.

Популярний серед ЛГБТ-спільноти Grindr надавав користувачам лімітований безкоштовний доступ до преміум версії відеочата та святкував важливі дати, такі, приміром, як Pride Month.

"Ми, безумовно, помітили культурне зрушення у користуванні платформою під час пандемії", - пояснив BBC Алекс Блек, головний маркетолог Grindr.

"Близько 48% наших користувачів сказали, що віртуально спілкувались з кимось, зокрема за допомогою фото і відео. Тобто, якщо немає можливості зустрітися, то люди знаходять інші способи зв'язку".

Співзасновник Filter Off Зак Шлаєн спирався на власний досвід знайомств

Співзасновник Filter Off Зак Шлаєн минулого року створив платформу на основі відеочату, спираючись на власний досвід знайомств.

Він каже, що ще до пандемії просив потенційних партнерів зустрітись через відеозв'язок, перш ніж зробити це особисто.

"Я ходив на побачення й іноді швидко розумів, що або між нами немає хімії, або хтось комусь не подобається", - каже він.

"Тому, щоб прозондувати ґрунт, я просив спочатку поспілкуватись через відеозв'язок. І майже завжди отримував відмову. Але я знав, що мають бути й інші люди, з якими ми знайдемо спільну мову. Пандемія змінила сприйняття, і відеочат почали сприймати краще".

Експерти вважають, що після повернення до нормального життя перші побачення будуть менш поверхневі

Дані опитувань свідчать, що навіть коли пандемія закінчиться, "люди не відмовляться від відеодзвінків", каже Гейлі Квінн.

За словами представника Tinder, понад 65% клієнтів, які спробували функцію відеочату з моменту її глобального запуску в жовтні, повернуться до неї знову.

Цей ресурс, за словами Гелен Фішер, став інструментом перевірки, який, на її думку, не зникне, коли відновиться нормальне життя.

"Гадаю, перших невдалих побачень поменшає, тому що люди зможуть ставити фільтри, перш ніж зустрітися особисто. Водночас на першому побаченні люди спілкуватимуться на глибшому рівні".

Однак навіть віртуальні побачення можуть бути непростими. Христина каже, що деякі з її самотніх друзів, що працюють в режимі регулярних конференц-дзвінків, не хочуть переносити їх в особисте життя.

"Деякі працюють в Zoom цілий день, і коли ще й побачення в режимі відеозв'язку - для них це вже занадто", - каже вона.

Як і з традиційними побаченнями, успіх віртуальних зустрічей теж не гарантований.

Христина каже, що поки не знайшла свою половинку в чаті.

Але День святого Валентина на карантині її не лякає - вона проведе його з сусідами.

"Я приготую страви з морепродуктів, і ми відсвяткуємо те, що, попри пандемію, у нас все добре. Зараз це найважливіше".


Читайте також:

День Святого Валентина: історія та ТОП-5 цікавих фактів про свято


14.02.2021 586
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6854 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455