Декілька нюансів на шляху до ідеальної фігури

 

/data/blog/61444/08405b4162aebb9d4e38fa5a6193a614.jpg

 

Щомісяця зі шпальт різноманітних видань нам розповідають про те, як швидко і майже без особливих зусиль скинути зайву вагу та набути ідеальної форми тіла.

 

Ми все це читаємо, навіть намагаємося дотримуватися деяких порад, але... Через місяць надлюдських страждань, коли обідня перерва перетворюється на час танталових страждань нашого виснаженого та перегодованого морквинками організму, а терези вперто показують лише трикілограмове зменшення ваги, ми, розчаровано зітхнувши, констатуємо, що, мабуть, така у нас конструкція, яка дісталася від мами і бабусі і нічого з цим не поробиш.

 

Але справа не у спадковості (хоча вона, безумовно, теж дуже важлива), а в тому, що дотримуватися «дієти для всіх» можуть не всі. Дієта має враховувати індивідуальні особливості людини, для якої вона призначена, а також стан її здоров'я.
Але все ж є декілька універсальних правил, дотримання яких важливе для всіх і не потребує значних зусиль.

Обережно – вуглеводи!

По-перше, це контроль кількості спожитих вуглеводів. Головними їх джерелами є такі продукти як білий хліб, макарони, цукерки, ну і звичайно – солодкі газовані напої. Уявіть собі, що лише одна півлітрова кола містить 17 ложок цукру або 250 калорій, тобто, споживаючи лише одну пляшку щоденно, ви додаєте собі щорічно 10 кілограмів.
Але цілком відмовлятися від вуглеводів немає сенсу через те, що вони – найважливіше джерело енергії в організмі, необхідно лише контролювати обсяги їх споживання. По-перше, споживайте продукти з неочищеного зерна (висівковий хліб, нешліфований рис і т. д.). Варто обмежити себе у споживанні батонів та макарон – це зовсім не ті продукти, які необхідні вашому організму!
Споживати продукти, які містять велику кількість вуглеводів варто між 12 та 15 годинами й у жодному випадку не після шостої вечора!
Іноді відчуття голоду стає нестерпним і тоді нас наче магнітом тягне до холодильника. У цьому випадку не варто виявляти чудеса витримки – варто з'їсти те, що заповнить ваш шлунок, але принесе якнайменшу кількість калорій – потенційних кілограмів зайвої ваги. У цьому випадку корисним буде поєднання великої кількості низькокалорійних продуктів з маленькою – висококалорійних. Це можуть бути продукти, багаті на воду та волокна, такі як листя салату у поєднанні з висококалорійним бульйоном.
Також ідеальним поєднанням є овочі (вони на 80-95 % складаються з води) та пропарені цілні зерна.
Пропонуємо такі варіанти комбінацій: висококалорійний варіант: сир з крекерами (але пам'ятайте про обмеження кількості!) та низькокалорійний – 6 склянок попкорну, посипаних пармезаном; трохи кранчів із сухофруктами можна поєднати з великою кількістю свіжих фруктів, таких як суниці чи виноград та чвертю склянки горіхів.

 

Так – білкам!

Пам'ятайте, що організмові необхідно 4 години, щоб перетравити білки, тим часом, як перетравлювання вуглеводів триває лише 2 години. Тобто, з'ївши багату на білки їжу, ви залишаєтеся ситими протягом довшого часу й, відповідно, споживаєте менше калорій! У результаті проведених досліджень було встановлено, що люди, раціон яких складався на 30 % з білків, худнули швидще за тих, до раціону яких входило лише 18 % білкової їжі.
Особливо корисними будуть ненасичені жири, які містяться у сої та рибних стравах, але не зловживайте свининою!
Орієнтуйтеся в об'ємах споживаної їжі. 100 гр нежирного м'яса є об'єм колоди карт, тим часом як 100 гр риби за площею приблизно дорівнює паспорту, а товщина сиру буде приблизна рівною товщині вашого великого пальця.
Додайте протеїнів до вашого раціону, це може бути така комбінація: м'ясо індички чи креветок разом зі спагетті з соусом чи додайте 30 гр волоських горіхів у звичайну порцію вівсянки; намастіть житній хліб невеликою кількістю олії.

Шоколад – це добре!

Інді багато їжі можна замінити шоколадкою, але необхідно врахувати кількість спожитих калорій та зменшити калорійність обіду на таку ж їх кількість. Вирішивши перекусити шоколадкою, не забувайте про низькокалорійний салат, який також допомагає швидко подолати голод, обмежившись невеликою кількістю калорій.

Дієтичний» щоденник

Заведіть щоденник, до якого ви занотовуватимете усі спожиті вами продукти, а також описувати результати, яких досягли за допомогою дієти. Такий щоденник не лише дисциплінує під час вибору продуктів харчування, але й дарує упевненість у своїх силах.

Підводне каміння дієти

Ситний обід – те, що ви не вечеряєте, не означає, що під час обіду можна наїдатися до напівсмерті. Щоб утамувати відчуття голоду, зосередьтеся на низькокалорійних продуктах, таких як овочі, з'їдаючи їх перед калорійними стравами.
Фаст-фуд – якщо ви не впевнені в тому, що вдень у вас буде змога поїсти, захопіть із собою шоколадку чи яблуко, а також «дієтичний щоденник» щоб не виникало спокуси поїсти у фаст-фуді.
Перекуси – уникайте спокуси збити голод цукеркою або випічкою. Нехай поруч пудуть овочі або свіжі фрукти, також краще вживати хліб із висівками, а не бутерброд з батона.
Застілля – наповнюйте свою тарілку лише на три чверті і лише тими продуктами, які не зашкодять вашій дієті, а це можуть бути овочі та фрукти, а також риба і нежирне м'ясо.
Звички – якщо ви звикли щось жувати, переглядаючи телепрограми чи читаючи журнал, стежте, щоб це були малокалорійні продукти, наприклад, попкорн чи овочевий салат. І обов'язково запишіть їх у свій щоденник, надалі ви зможете оцінити, скільки калорій ви вживаєте «за звичкою».
Це лише декілька порад, але якщо їх дотримуватися, будь-яка дієта стане результативнішою, а дотримуватися її буде легше. Успішної вам боротьби із зайвими кілограмами – ви обов'язково переможете, варто лише вірити у себе і не розслаблятися, формуючи свій раціон.


20.10.2014 1040 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466