Сезон відпусток у самому розпалі, а деякі ще не визначилися, де проведуть літо-2019. Альтернативою пляжному відпочинку є відпустка в горах. В Україні є Карпати, а отже вже завтра можна зібрати необхідні речі і вирушити в лоно природи.
Ми розповімо, куди поїхати в Карпатах у 2019 році, де кращий сервіс за відносно невеликі гроші та, як заощадити на відпустці в Україні, пише Народна Правда.
Буковель
Перший гірський курорт, який згадують туристи, якщо збираються на відпочинок у Карпати. Тут дійсно можна однаково добре відпочивати і взимку, і влітку. Для любителів пляжного відпочинку – найбільше в Україні штучне “Озеро молодості” з чистісінькою водою. А поруч – центр відпочинку і SPA “VODA club” з великим басейном і декількома зонами для відпочинку.
Чим зайнятися. Пропонують заняття дайвінгом, вейкбордингом, рафтингом, покататися на велосипедах, гідроциклах і квадроциклах, водних лижах, катамаранах, канатній тарзанці, гойдалках-перешкодах на шестиметровій висоті. Гості можуть відвідати розважальний центр “Бука”, мотузковий alpine park. У “Буковелі” найдовший троллей в Європі з трьома трасами довжиною більше ніж кілометр.
Що подивитися. Тим, хто не сидить на місці і хоче дізнатися більше про визначні пам’ятки Карпат, запропонують цікаві екскурсії, наприклад, по замках Ужгорода, до водоспадів Пробій, Шешорський Гук.
Де зупинитися. Готелі Буковеля знаходяться в с. Поляниця. Щоб заощадити, можна зупинитися у приватних міні-готелях.
Ціни. Вартість проживання в липні у готелі 3* “Шелтер” – 6500 грн за двох на 7 днів без сніданків та 8700 грн із сніданками. У «Bukovel Residence Chalet» можна відпочити кампанією і зняти будиночок, мінімальна вартість якого за тиждень близько 38000 грн. У приватних міні-готелях проживання обійдеться в 350-400 грн з людини за добу.
Яремче
Місто Яремче Івано-Франківської області розташоване в долині гірської річки Прут, в 55 км від обласного центру. Відпочинок можна проводити в піших прогулянках або активно, катаючись на квадроциклах, велосипедах, конях, займаючись рафтингом.
Чим зайнятися. Піднятися в долину Чорногорицю і до печер Довбуша (ватажок опришків) по 4-х кілометровому шляху. Обов’язково треба відвідати міський ринок і придбати: сувенірну продукцію, вишиванки, посуд, збори лікарських трав, сушені гриби та ягоди, гірський мед.
Що подивитися. Особливої уваги варті унікальні храми, побудовані без єдиного цвяха: церква св. Іоанна Милостивого з дзвіницею (1663 р.), Михайлівська та Іллінська церкви. Серед визначних пам’яток – водоспад “Пробій”, “Жонка” і “Дівочі сльози”. Туристам пропонують екскурсії до водоспадів “Гук”, “Джуринський” і “Труфанецький”, а також до джерела мінеральних вод у с. Кваси.
Де зупинитися. В Яремче дуже багато готелів, міні-готелів, гостьових будинків, є санаторії і навіть хостели.
Ціни. Мінімальна вартість проживання – 300 грн з людини за добу, в хостелі – близько 200 грн. В елітних комплексах, наприклад, Romantik SPA Hotel чи Premium Club вартість двомісного номера – близько 3000 грн за добу і 1590 грн відповідно.
Микуличин, Ворохта
Микуличин – найдовше село в Україні (44 км), знаходиться недалеко від Яремчі. Це низькогірний еко-курорт, у долині річки Прут. Микуличин – частина Карпатського національного парку. Цікаво, що тут знаходиться нафтове родовище.
Ворохта – знаходиться поруч із Микуличином та Яремче. Це центр підготовки українських спортсменів із зимових видів спорту.
Чим зайнятися. Спробувати піднятися на гори Явірник-Горган, Маковицю, Рокита Велика, помилуватися водоспадом Капливець. Одна з розваг – рибаловля, у місцевих водоймах багато форелі.
Для тих, хто планує піднятися на Говерлу, варто почати сходження з Ворохти. Також можна піднятися на гору Піп-Іван, де розташована обсерваторія або викупатися в Несамовитому озері.
Що подивитися. Церква Святої Трійці (1868) в Микуличині. Тут ще працює броварня, де варять чотири сорти хмільного.
У Ворохті особливої уваги варті чотири віадука, побудовані за часів Австро-Угорської імперії в 1895 році. Це віадуки: біля бази Авангард (130 м), через Прут (200 м), через струмок Параджин (185 м), біля с. Вороненка (170 м). Усі мости є виключно пам’ятками архітектури і не функціонують. У Ворохті є старовинна церква Різдва Богородиці (1615).
Де зупинитися. У готелях та міні-готелях.
Ціни. Вартість проживання в міні-готелі – від 250 грн з людини за добу, орендувати невеликий котедж можна за 3500 грн.
Славське та Східниця
Славське – курорт на Львівщині, взимку працюють шість лижних трас, найвідоміша з них “Тростян”. Влітку сюди приїжджають подихати чистим гірським повітрям. Славське розташоване у долині річки Опір.
Східниця – бальнеологічний курорт мінеральних вод, відомий своїми джерелами, яких близько чотирьох десятків. Саме тут з 1976 року добувають легендарну “Нафтусю”, а також мінеральну воду, схожу по складу з “Боржомі”.
Чим зайнятися. Піднятися на г. Високий Верх загальною протяжністю 15 км. По дорозі заглянути до печери «Писана криниця», на водоспад Кам’янка. Пропонують зайнятися водним туризмом і рафтингом по р. Опір.
Що подивитися. Серед визначних пам’яток: національний парк «Сколівські Бескиди», заповідник «Тустань», Андроповське джерело, ландшафтний парк «Стужиця», мурована церква Св. Миколая 17 ст. в с. Новий Кропивник.
Де зупинитися. В комфортабельних готельних комплексах, міні-готелях.
Ціни. Орендувати житло можна за 300 грн з людини, а от проживання в готелі з харчуванням обійдеться в 1800 грн. У Східниці проживання дешевше – від 1500 грн із харчуванням.
Драгобрат та Рахів
Драгобрат знаходиться біля підніжжя гори Стіг, у 18 км від с. Ясиня, Рахівського району і недалеко від Буковеля. Це найвисокогірніший курорт України, який навіть влітку готовий прийняти туристів.
Рахів розташований у долині р. Тиса, це найвисокогірніше місто України.
Чим зайнятися. Відвідати Карпатський біосферний заповідник, Свидовецький масив, водоспад Драгобратський, озера Ворожеска, Івор, Догяска, Апшинець, піднятися на підйомнику з Драгобрату на гору Стіг. З’їздити в с. Ділове – географічний центр Європи.
Що подивитися. У Рахові особливої уваги вартий костел Св. Іоанна Непомуки, собор Сходження Святого Духа, музеї історії та екології гір та гуцульської різьби.
Де зупинитися. У готельних комплексах, міні-готелях.
Ціни. У готельних комплексах у центрі курорту Драгобрат вартість номера складе близько 800 грн за добу, а в міні-готелях можна обійтися 250 грн.
Синевир
Синевир або Морське око – найбільше озеро в Карпатах, знаходиться на Закарпатті, в Міжгірському районі, в гірському масиві Внутрішні Горгани. Синевир-високогірне озеро – 989 м над рівнем моря, займає майже 5 гектарів, а глибина сягає 24 м.
Чим зайнятися. Пляжний відпочинок не вийде, оскільки озеро надто холодне, температура води не прогрівається вище 13 градусів. До того ж купатися в озері заборонено законом. Зате можна покататися по Синевиру на плотах, здійснювати кінні та піші прогулянки біля нього, порибалити у форельному господарстві. Пропонують і групові екскурсії на автомобілі ЗІЛ по гірських масивах.
Що подивитися. Озеро знаходиться в природному парку “Синевир”, де є кілька пам’яток. Так, на Чорній річці знаходиться єдиний в Європі Музей лісу і сплаву.
Де зупинитися. На території озера і в с. Синевирська поляна розмістилося кілька турбаз.
Ціни. Проживання від 150 грн з людини за добу. В окрузі кілька колиб і навіть ресторани.
Ізки та Пилипець
Ізки – молодий гірськолижний еко-курорт на Закарпатті, але влітку тут відпочивати нічим не гірше.
Пилипець – також відомий гірськолижний курорт з сімома підйомниками.
Чим зайнятися. В Ізках проводять майстер-класи з гончарства, виготовлення солом’яних іграшок, миловаріння, прикрас із глини. Також запрошують на сироварню, де також можна спробувати самому зробити сир. Працює в Ізках і велнес-центр.
Що подивитися. В Ізках знаходиться старовинна церква Св. Миколая Чудотворця з дзвіницею. У Пилипці є церква Різдва Богородиці (1762), а в 6 км від села – відомий водоспад Шипіт.
Де зупинитися. В Ізках на території еко-курорту є готель і котеджне містечко. У Пилипці кілька готельних комплексів (у «Гранд Готель Пилипець» навіть є статус 4*), а також садиби, котеджі.
Ціни. Двомісний номер в готелі “Ізки” коштує 750 грн. за добу, можна орендувати котедж за 1900 грн. Проживання на території невеликих комплексів у Пилипці коштує від 350 грн з людини, а в “Гранд Готель Пилипець” вартість номера – 850 грн.