Де відпочити в Карпатах влітку: 14 міст і сіл

 

 

 

Уже непомітно підкралося літо, а ви, напевне, ще і не встигли спланувати  відпустку або ж не можете вирішити, куди поїхати. А тепла пора своєю погодою вкотре нагадує, що час вирушати у мандри.

 

Сайт IGotoWorld.com підібрав для вас варіанти відпочинку в Карпатах влітку. Тож збирайте речі і рушайте у заслужену відпустку.

 

Відпочинок у Карпатах влітку

Існує стереотип, що відпочити в горах можна тільки взимку на лижах чи займаючись іншими зимовими видами спорту. Ми спробуємо розвінчати цей міф і переконати, що цього літа ви мусите побувати в українських горах.

Східниця

Почнемо відпочинок в Карпатах із селища Східниця Дрогобицького району Львівської області, що знаходиться у долині на північно-східному схилі Карпат. Тут ви зможете не лише приємно провести час, а й відновити здоров’я, адже ваш організм за рік важкої праці заслужив відпочинок. Східниця найбільше відома своїми мінеральними водами, першу з яких почали видобувати у 1976 році. Уявіть тільки, на маленькій території міститься аж 38 різних джерел. Тому селище стало курортним місцем.

Що можна побачити:

  • у самій Східниці – меморіальний музей першовідкривача мінерального родовища О. Стоцького;
  • залишки від доменної печі «Залізна Гута», якою користувалися у 19 столітті;
  • далі обов’язково відвідайте Історико-культурний заповідник «Тустань», де збереглися залишки колись могутньої фортеці, яку зруйнували татаро-монголи;
  • Національний природний парк «Сколівські Бескиди», які так і манять своєю первозданною природою;
  • кам’яну церкву Св. Миколая 17століття, що розташована у селі Новий Кропивник.

 Фортеця Тустань. Джерело фото: anderver.livejournal.com.

Де зупинитись: курорт Східниця пропонує багато варіантів на будь-які смаки. У готелях надається консультація лікаря. Підібрати житло можна за посиланням.  

Селище Східниця. Джерело фото: vkarpatah.in.ua.

Манява

Що ж, рухаємося далі. Наш наступний пункт – село Манява, Івано-Франківської області. Це маленьке село Богородчанського району, назва походить від слова «манівці», тобто ходити навмання.

Що можна побачити:

  • Манявський скит, який датується 17 століттям, його засновником є монах з Афону Йосип Княгиницький;    
  • Блаженний камінь із цілющим джерелом, до якого приходять віруючі;
  • а ось головною пам’яткою цієї місцевості є Манявський водоспад – найвищий у Карпатах. Його висота сягає 16 метрів.
  • також можна відвідати Музей бурого ведмедя у центрі села, цей вид внесений до Червоної книги і зараз перебуває під загрозою вимирання.

Де зупинитись: у селі Манява, на жаль, небагато готелів, можна поїхати в районний центр – Богородчани, де легше знайти нічліг

Манявський водоспад. Джерело фото: wikimedia.org, автор – Seleonov.

Яремче

Хорошим варіантом для вашого відпочинку в Карпатах стане місто Яремче Івано-Франківської області. Воно є одним із найвідоміших місць відпочинку в Карпатах влітку. Тут поєднується тиша гір, чудові панорами, інфраструктура  міста, затишні і комфортні садиби, відпочинкові зони. Туристам пропонується безліч способів провести час: рафтинг, походи в гори, велотуризм, катання на конях та багато іншого.

Що можна побачити:  

Водоспад Пробій. Джерело фото: guide.karpaty.ua.

Де зупинитися: у Яремче з цим проблем нема. Відвідувачам міста пропонуються різні санаторії, бази відпочинку, пансіонати, котеджі, звичайні готелі. А для того, щоб із цим різноманіттям розібратися, пропонуємо розглянути варіанти за посиланням

Джерело фото: guide.karpaty.ua.

Косів

Славне місто Косів Івано-Франківської області просякнуте гуцульським колоритом. Воно по праву може називатися столицею гуцулів. Крім багатої природи та мальовничих краєвидів, Косів славиться виробами народно-декоративного мистецтва, подібних ви не знайдете ніде в Україні. У кожній хаті робляться писанки, різьблені із дерева шкатулки, посуд, вишиваються сорочки, виробляється керамічний посуд, покривала із овечої вовни (ліжник) та багато іншого. Ви звідси не поїдете, нічого не купивши, бо щось цікаве знайдеться для кожного.

Що можна побачити:  

Де зупинитися: якщо ви вже втомлені враженнями, то потрібно шукати нічліг. А щоб це зробити легко, пропонуємо розглянути варіанти за посиланням.

Джерело фото: lisovapisnya.com.ua.

 Буковель

Напевно, всі чули про омріяний відпочинок у Буковелі взимку, але тут є чим зайнятися і влітку, коли нема снігу. Це місце служить чудовим об'єктом для релаксу, всі умови створені для того, щоб не думати про сірі будні.

Що можна побачити:    

  • найбільше штучне озеро в України. Тут можна покататися на водних лижах, катамаранах і т. д.;
  • водоспад Женецький Гук, що у с. Татарів;
  • розважальний центр «Бука»;
  • мотузковий alpine-park.

Ще в Буковелі пропонуються: кінні прогулянки, квадротури, рафтинг, велотури, пішохідні маршрути та багато іншого. Одним словом, все, чого душа туриста забажає. Вам тут не дадуть нудьгувати.

Де зупинитися: в гірськолижному комплексі просто очі розбігаються від варіантів, що тут говорити, краще дивіться самі і обирайте тут.

                                    Джерело фото: hotelsbukovel.com.ua.

Ворохта

Ще одне місце у Карпатах, яке слід відвідати, – це Ворохта. Якщо ви хочете усамітнитися і не бачити нескінченні потоки туристів, то вам сюди. Із Ворохти починається сходження на найвищу гору Карпат – Говерлу, замовити тур можна за посиланням.

Що можна побачити:

Де зупинитися: відпочинок можна провести у комфортних апартаментах, садибах, готелях зі всіма потрібними для проживання умовами. Більше – за посиланням.

Джерело фото: guide.karpaty.ua.

Криворівня

Село Криворівня полюбили ще свого часу Леся Українка, Іван Франко, Василь Стефаник. Власний будинок мав й історик Михайло Грушевський. Знаменитий твір «Тіні забутих предків» Михайло Коцюбинський написав саме у гірському селі Криворівня. Етнограф Володимир Гнатюк називає цю місцевість «Українськими Афінами» через подібність рельєфу до грецьких амфітеатрів. То де ж відпочити в Карпатах влітку, якщо не тут?

Що можна побачити:

Багато гідів і знавців краю радять довго не думати, де відпочити в Карпатах, і обрати Криворівню. І дійсно, у цьому краю багато музеїв, і не тільки! Приїздіть і переконайтеся у цьому самі!

Джерело фото: anderver.livejournal.com, автор – Anderver.

Де зупинитися: хороший варіант буде у садибі у Зумера, якість відповідає ціні. 

Драгобрат

На Закарпатті розташований Драгобрат – найвисокогірніший курорт Карпат, належить до гірського масиву Свидовець. Він знаходиться на висоті 1400–1700 метрів над рівнем моря. Тут сповна можна відпочити від галасливих міст, натовпів людей, проблем і просто насолоджуватися мальовничістю українських гір. До найближчого населеного пункту 18 км.

Що можна побачити: 

Де зупинитися: на курорті Драгобрат усе зроблено для релаксу. Де відпочити із задоволенням, дивіться за посиланням

 Джерело фото: zakarpattyaislove.wordpress.com.

Рахів

Місто Рахів Закарпатської області розкинулося в мальовничому куточку в долині річки Тиса і оточене з усіх боків гірськими масивами Карпат. Рахів є найвисокогірнішим містом України.

Що можна побачити: 

Джерело фото: thekievtimes.ua, автор – Віталій Башкатов.

Де зупинитися: спектр вибору нічлігу вас порадує. Обрати можна тут.

      Джерело фото: otdih.in.

Колочава

Село Колочава Закарпатської області унікальне в Україні. Неповторну атмосферу Колочави створює мальовнича долина, гори, чисте повітря, гостинні мешканці. Тут на маленькій території розкинулося аж десять пізнавальних музеїв.

Що можна побачити:

Де зупинитися: готельних комплексів поки ще тут нема, але можна попроситися на ніч до місцевих мешканців, які за невелику плату вас радо приймуть до себе.

 Джерело фото: edinstvennaya.ua.

Синевир

А ви знали, що озеро Синевир вважається «Морським оком Карпат»? Так-так, саме ця назва побутує разом із офіційним найменуванням. Про це неземної краси озеро ходять різноманітні легенди. Воно знаходиться неподалік села Синевирська Поляна Закарпатської області. 

Що можна побачити:

Де зупинитися: пропонуємо готель «Арніка», який знаходиться у селі Синевирська Поляна. У ньому є все необхідне для повноцінного релаксу. 

Джерело фото: senfil.net.

Ізки

Працюючи над матеріалом і добираючи місця, де відпочити в Карпатах влітку, ми намагалися показати не тільки популярні міста і села, а й познайомити вас із менш відомими місцями. Одне з таких – відпочинково-оздоровчий курорт Ізки, що в Закарпатській області. Село Ізки розкинулося у долині річки Репинки й оточене Верховинським та Боржавським хребтами.

Що можна побачити: 

  • церкву Святого Миколая Чудотворця із дзвіницею 18 століття; 
  • неподалік села Голятин є ботанічна пам’ятка природи – урочище Голятин;
  • але основна пам'ятка, яку можна і треба побачити в Ізках, – це гори Карпати.

Де зупинитися: у гірськолижному курорті «Ізки» або ж у котеджі.

Джерело фото: izki.ua.

Пилипець

Незабутнім місцем відпочинку стануть відвідини Пилипця Закарпатської області. Село розташоване у підніжжі величних Боржавських полонин.

Що можна побачити:

  • водоспад Шипіт, що на відстані у 6 км від села Пилипець;
  • дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка веде свою історію із 1762 року.
  • полонини Боржави.

Де зупинитися: у готелях, садибах, котеджах, вирішувати вам, де саме, а забронювати можна тут.

Водоспад Шипіт. Джерело фото: feel-tour.in.ua.

Село Кам’яниця

Кам’яниця розмістилося неподалік міста Ужгород. Село оточене схилом гір Вигорлат-Гутинського та Ужгород-Хустського вулканічних хребтів.

Що можна побачити:

  • Невицький замок, руїни якого дійшли до нас із 14 століття;
  • стовп від вулканічного туфу;
  • міні-гідроелектростанцію на річці Уж.

Де зупинитися: в готельному комплексі «Камелот», що на березі річки, звідси відкривається чудова панорама.   

Джерело фото: karpaty.life.

Це ще не весь перелік туристичних об’єктів Карпат, де можна гарно провести час. Та рекомендуємо почати досліджувати природу наших гір вже цього літа. Швиденько пакуйте речі і гайда у подорож!


30.06.2016 7959 1
Коментарі (1)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466