В Україні станом на 1 грудня зареєстрували 11 960 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 1 088 дітей та 207 медпрацівників.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 281 новий підтверджений випадок. Крім того, в області одужали – 576 осіб, летальних випадків – 10.
Летальні випадки, зокрема, зафіксували в Івано-Франківському – п'ять померлих, Калуському і Коломийському районах – по два летальні випадки та Косівському районі – один померлий.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
- методом ПЛР – 2 046 досліджень;
- методом ІФА – 249 досліджень.
читайте також: Очільник BioNTech припускає, що вакцинуватися проти COVID-19 треба буде щороку
Кількість захворювань в інших регіонах за добу:
- Київ – 1592; Вінницька область – 608;
- Волинська область – 530;
- Дніпропетровська область – 419;
- Донецька область – 666;
- Житомирська область – 214;
- Закарпатська область – 409;
- Запорізька область – 760;
- Київська область – 704;
- Кіровоградська область – 135;
- Луганська область – 229;
- Львівська область – 417;
- Миколаївська область – 406;
- Одеська область – 287;
- Полтавська область – 905;
- Рівненська область – 485;
- Сумська область – 384;
- Тернопільська область – 231;
- Харківська область – 613;
- Херсонська область – 257;
- Хмельницька область – 586;
- Черкаська область – 557;
- Чернівецька область – 152;
- Чернігівська область – 133.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 1 грудня в Україні вісімнадцять регіонів та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку, Вінницьку, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.
Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки дві області: Полтавська та Закарпатська.
У «жовтій» зоні – Тернопільська, Харківська, Чернівецька та Кіровоградська області.
Заразом Закарпатська область лідирує за заповненістю ковідних відділень.
Станом на 30 листопада на Закарпатті зайнято 63,6% ковідних ліжок (1 228 осіб). На другому місці Хмельницька область — 55,1% (1691 особа), третє посіла Вінницька — 54,7% (1 593 особи). У Херсонській області зафіксували найнижчий показник заповненості ковідних відділень в Україні — 33,6% (769 осіб).
Загалом у країні ковідні відділення заповнені на 46%. Наразі госпіталізовано 36 296 осіб.
читайте також: Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Додамо, що з 6 грудня набувають чинності нові правила карантину в Україні. Посилення правил торкнеться передусім невакцинованих громадян.
Крім того, змінили термін дії «жовтого» сертифіката — скоротили до 30 днів.
Детальніше — в інфографіці.
Зазначимо, що за листопад в Україні зробили майже 7,1 мільйона щеплень.
Зокрема, від початку вакцинальної кампанії щеплено 13 468 635 людей, з них отримали першу дозу – 13 468 633 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 11 279 127 людей.
Загалом провели 24 747 760 щеплень.
В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
Нагадаємо, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Зокрема, 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточуючих — 42%.
Заразом 24 листопада у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) повідомили про виявлення нового штаму COVID-19 «Омікрон» у Південній Африці. Цей варіант має велику кількість мутацій.
Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження «Омікроном» у порівнянні з іншими штамами.
Наразі немає інформації про те, що симптоми нового штаму відрізняються від симптомів інших варіантів COVID-19. Визначення рівня тяжкості варіанту «Омікрон» та специфічних аспектів займе від кількох днів до кількох тижнів.
Водночас немає жодних даних, які б стверджували, що вакцина проти COVID-19 не ефективна проти штаму Omicron. Очікується, що найближчі два-три тижні інформація про вплив вакцини на новий штам буде доступна.
Про виявлення випадків зараження штамом «Омікрон» вже повідомили низка європейських країн, Канада, Австралія, Ізраїль та Гонконг.
читайте також: Несе глобальну загрозу для світу: що відомо про новий штам «Omicron»
Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я України розширило перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.
Зокрема, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додали наступних співробітників:
▪️ підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
▪️ установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
▪️ підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83.
читайте також: Щеплення проти COVID-19 або ПЛР-тест: що відомо про нові обмеження для невакцинованих
Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.
Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.
Це правило не поширюється на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ. З 8 листопада таку довідку можна взяти в сімейного лікаря.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
До слова, в Україні для використання схвалено п'ять вакцин проти COVID-19.
Нагадаємо, повторно захворіти на COVID-19 можна вже за три місяці після одужання, якщо не вакцинуватися. Науковці стверджують, що імунний захист після SARS-CoV-2 у 2 рази коротший, ніж після інших ендемічних коронавірусів, якими можна заразитися.
Крім того, людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують вакцинуватись. Зокрема, вакцинація проти COVID-19 після того, як людина перехворіла на коронавірус, на думку дослідників, надає найсильніший імунітет.
Водночас, згідно з дослідженням, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.
Додамо, що понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників
Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19