Covid-19: в Індії внаслідок другої хвилі інфікування колапс медичної системи (ФОТО)

15 квітня у Нью-Делі медичний персонал обслуговує пацієнтів у центрі догляду Shehnai Banquet Hall Covid-19.


Система охорони здоров'я загалом та медичні заклади з надання основних медичних послуги по всій Індії близькі до колапсу, оскільки друга хвиля коронавірусу, що розпочалася в середині березня, поглинає країну з руйнівною швидкістю.

На кладовищах не вистачає місця, лікарні не приймають пацієнтів, а відчайдушні сім'ї просять про допомогу в соціальних мережах щодо ліжок та ліків.

Індія повідомила про 295 041 випадок коронавірусу та 2023 смертей у середу, що є найвищим зростанням випадків захворювання та найбільшим зростанням смертності, зафіксованим за один день з початку пандемії, згідно з підрахунками Міністерства охорони здоров'я Індії CNN.

"Обсяг є величезним", - сказав Джаліл Паркар, старший легеневий консультант лікарні "Лілаваті" в Мумбаї, якій довелося переобладнати своє фоє в додаткову палату для "ковід-пацієнтів". "Це просто як цунамі".

"Ситуація вийшла з-під контролю", - заявив Раманан Лаксмінараян, директор Центру динаміки, економіки та політики захворювань у Нью-Делі.
"Кисню немає. Ліжко в лікарні важко знайти. Неможливо пройти тест. Людям доводиться чекати більше як тиждень. І майже кожна ланка, яка може зламатися в системі охорони здоров'я, зламалася", - сказав він.

У вівторок прем'єр-міністр Нарендра Моді виступив перед нацією, визнавши, що у державі "дуже велика битва" проти COVID-19.

Він закликав держави "використовувати блокування як останній варіант", навіть коли столиця Нью-Делі вступила в перший повний день тижневого блокування.

У понеділок міністр Делі Арвінд Кейрівал попередив, що неможливість зупинити рух у місті може призвести до "трагедії".

"Ми не хочемо спровокувати в Делі ситуацію, коли пацієнти лежать у лікарняних коридорах, а люди гинуть на дорогах", - сказав Кейрівал.

У вівторок він попередив, що в деяких лікарнях Делі "залишилось лише кілька годин кисню", оскільки влада намагалася перетворити спортивні комплекси, бенкетні зали, готелі та школи в настільки необхідні лікувальні центри з метою додати 6000 додаткових ліжок протягом днів.

"Наша система охорони здоров'я досягла своєї межі. Зараз вона перебуває у критичному стані. Вона ще не зруйнувалась, але близька до цього", - сказав Кейрівал. "Кожна система охорони здоров'я має свої межі. Жодна система не може прийняти необмежену кількість пацієнтів".

Повідомляючи про дефіцит у країні, місцеві та державні керівники звернулись до федерального уряду з проханням отримати більше кисню та ліків.

Моді відповів на ці дзвінки у вівторок, оголосивши про плани доставлення 100 000 балонів кисню по всій країні, нових заводів з виробництва кисню та лікарень, призначених для коронавірусних-пацієнтів.

Але експерти побоюються, що це занадто мало та занадто пізно, оскільки позитивні пацієнти змагаються за обмежені ресурси, а масові збори загрожують ще більшим поширенням вірусу.


Прохання про допомогу в Інтернеті

Маючи лише кілька офіційних варіантів, деякі сім’ї звертаються за допомогою до соціальних мереж.

34-річний житель Мумбаї Аніл Тіварі втратив свого батька у зв'язку з Covid-19 у листопаді минулого року. Минулого тижня його 58-річна мати отримала позитивні результати. Її госпіталізували до лікарні, але вона потребувала місця у відділенні інтенсивної терапії (ТІЛ), сказала Тіварі.

"Я плачу, біжу, щоб знайти ліжко для інтенсивної терапії для моєї матері", - написала Твіарі в понеділок у Twitter. "Будь ласка, допоможіть врятувати маму, я люблю її понад усе".

Після багатоденних зусиль, у тому числі зателефонувавши муніципальній владі потрапити до списку очікування, матері Тіварі нарешті надали ліжко інтенсивної терапії, заявила Тіварі у вівторок. Але зараз їй потрібен кисень, якого в лікарні не вистачає.

Вона все ще може ходити, але їй важко дихати, сказала Тіварі.

Стурбовані сім'ї також звертаються до соціальних мереж з проханням поставити противірусний препарат Ремдесівір.

Попит на препарат та його активні фармацевтичні інгредієнти підскочив протягом другої хвилі, що змусило уряд тимчасово заборонити експорт ліків, щоб збільшити його пропозицію на внутрішньому ринку.

Уряд Індії схвалив препарат для екстреного використання в лікарнях, хоча Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) стверджує, що дані не свідчать про те, що препарат зменшує ризик смерті від Covid-19 або скасовує необхідність ШВЛ.

Абхієет Кумар, 20-річний студент коледжу, написав у Twitter, щоб зібрати гроші на оплату ін’єкцій Ремдесівіру своєму 51-річному дядькові.
Кумар повідомив, що його дядько лежав у лікарні в Райпурі, штат Чхаттісгар, у центральній Індії, з 9 квітня після позитивного тесту на коронавірус.

"Ін'єкції дуже дорогі", - сказав Кумар. "Вони кажуть, що це коштує від 12000 до 15000 рупій (близько 160-200 доларів). Він отримав дві дози ін'єкції, але йому потрібна третя, і ми не можемо собі цього дозволити ... мій дядько працює сантехніком".

Медичні працівники відпочивають між кремаціями жертв Covid-19 в Нью-Делі, Індія, 19 квітня


Сім основних виробників Ремдесівіру знизили ціни до 899 рупій та 3490 рупій (близько 12-47 доларів) через "втручання уряду", згідно з урядовим меморандумом від 17 квітня.

Але кілька штатів визнали, що високий попит та низька пропозиція створили чорний ринок Ремдезивіру та подібних ліків.

Навіть багато лікарів та медсестер теж несамовито шукають відкриті ліжка та варіанти лікування для своїх близьких, сказав Паркар, легеневий фахівець у Мумбаї.

"Всі хворі", - сказав він. "Прийшов час, коли у нас немає ліжок для власних колег, для власних батьків, для власної великої родини".


Самозадоволення та публічні зібрання

Другою хвилею, яка вже давно перевершила першу хвилю як за новими випадками, так і за рівнем зараження, була "ситуація, яка створилася самозаспокоєнням", сказав Лаксмінарайян з Центру динаміки, економіки та політики захворювань.

Після того, як перша хвиля закінчилася взимку, уряд і громадськість занадто розслабились через поєднання втоми через пондемію і помилкового почуття безпеки, стверджують експерти.

На початку березня, за кілька тижнів до того, як випадки знову почали збільшуватися, федеральний міністр охорони здоров'я заявив, що Індія "в кінці" пандемії.

Експерти зазначають, що такий вид переможної риторики означав, що мешканці розслабилися щодо своєї безпечної поведінки в час Ковіда, наприклад, забули про соціальну дистанцію чи носіння масок для обличчя. І, попри попередження про ризики Covid, великі збори продовжували відбуватися - відновились спортивні поєдинки, святкували весілля, кінотеатри знову відкрилися.

На сьогодні найбільшим зібранням є Кумбх Мела, важливий індуїстський фестиваль і одне з найбільших паломництв на Землі. Мільйони індіанців подорожують по всій країні до Харідвару, древнього міста штату Уттаракханд, щоб відвідати церемонії та молитви та здійснити святі занурення у річці Ганг.

Індуїсти здійснюють священні занурення у річці Ганг в Харідварі, Індія, 12 квітня


Фестиваль офіційно розпочався 1 квітня і закінчується в кінці цього місяця. Існують вказівки щодо безпеки Covid - відвідувачі повинні зареєструватися в Інтернеті та надати негативний тест Covid-19 для участі у священних ваннах, а тисячі офіцерів проводять спостереження - але експерти побоюються, що цього буде недостатньо, враховуючи величезну кількість учасників. Очікується відвідання декількох мільйонів у "сприятливі" дні.

"Кумбх-Мела може стати однією з найбільших масових надзвичайних подій за всю історію, просто через величезну кількість людей, які з'являються там для ритуального купання в Гангу", - сказав Лаксмінарайян.

Тижнями Моді, який сповідує індуїзм, утримувався від коментарів щодо "Кумбх-Мела" та його ризиків щодо Covid-19. Але на початку цього тижня він нарешті звернувся до паломників з проханням уникати натовпів в Харидварі.

"Тепер Кумбх повинен бути проведений символічно на тлі коронарної кризи, що триває", - написав Моді в суботу в Twitter.

Але для деяких повідомлення Моді пролунало непереконливо, оскільки прем'єр-міністр продовжував проводити масові політичні мітинги напередодні виборів до парламенту та місцевих рад у чотирьох штатах та на одній союзній території.

На відео з мітингів Моді, включаючи той, що відбувся 3 квітня в місті Тамулпур, штат Ассам, видно, як він виступає перед величезними натовпами, де люди щільно тулилися між собою і підбадьорював їх.

У штаті Західна Бенгалія, значному виборчому полігоні, десятки тисяч відвідали мітинги партії Моді Бхартія Джанта (BJP) та панівної партії конгресу Трінамул.

Мітинги Моді викликали різку критику з боку кількох інших політичних діячів, зокрема колишнього міністра фінансів, який назвав масові акції "абсолютно неприйнятними", враховуючи кризу коронавірусу.

Зважаючи на збільшення випадків інфікування, Індійський національний конгрес, головна опозиційна партія в Індії, призупинив усі публічні акції в Західній Бенгалії.

А в понеділок BJP заявив, що проводитиме лише "невеликі публічні зібрання" з лімітом 500 осіб у штаті через "важку фазу пандемії".

Індуїстські віддані приймають святу купіль в річці Ганг в Харідварі, Індія, 11 березня


Тим часом Кумбх-Мела не наказано зупинитися, ані нові правила не введені. Штат Уттаракханд видав низку нових обмежень, включаючи нічну комендантську годину та обмеження публічних зборів, але фестиваль звільнений від них.

Харідвар зафіксував сплеск захворюваності на коронавірусну інфекцію, з початку діяльності "Кумб Мела" зареєстрували понад 6500 нових випадків.

Кілька релігійних підгруп, включаючи Джуну Ахару та Ніранджані Ахару, з того часу просили своїх послідовників поза межами штату повернутися додому та слідувати правилам. Деякі штати та міста вимагають тестування та карантиних обмежень для тих, хто повернувся з фестивалю.

Але медичні працівники побоюються, що це вже запізно запроваджувати.

"Це триває вже декілька тижнів. Зараз паломники роз'їжджаються і можливо саме зараз вони переносять вірус додому, - сказав Лаксмінарайян. - На цей момент це справді жахлива ситуація".


за матеріалами CNN


22.04.2021 1382
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3497
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3939 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471