В Україні станом на 15 грудня зафіксували 8 109 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 707 дітей та 182 медпрацівників.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 159 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 1 122 особи, летальних випадків – 11.
Так, за весь час пандемії в області захворіли 124 721 особа. Зокрема, захворіли – 6 144 дитини, медичних працівників – 3 507, одужали –108 791 особа, летальних випадків – 3 002.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
-
методом ПЛР – 1 356 досліджень;
-
методом ІФА – 246 досліджень.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 1247;
- Вінницька область – 353;
- Волинська область – 402;
- Дніпропетровська область – 267;
- Донецька область – 425;
- Житомирська область – 133;
- Закарпатська область – 315;
- Запорізька область – 456;
- Київська область – 387;
- Кіровоградська область – 139;
- Луганська область – 154;
- Львівська область – 273;
- Миколаївська область – 328;
- Одеська область – 364;
- Полтавська область – 568;
- Рівненська область – 297;
- Сумська область – 191;
- Тернопільська область – 171;
- Харківська область – 346;
- Херсонська область – 155;
- Хмельницька область – 360;
- Черкаська область – 394;
- Чернівецька область – 104;
- Чернігівська область – 121.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 15 грудня в Україні вісім регіонів перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Миколаївську, Сумську, Запорізьку, Житомирську, Київську, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.
Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Закарпатська та Одеська області.
У «жовтій» зоні – Київ та Тернопільська, Донецька, Харківська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Кіровоградська, Херсонська, Рівненська, Дніпропетровська, Полтавська, Івано-Франківська, Луганська та Львівська області.
читайте також: Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Сьогодні, 15 грудня, Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.
В Україні вакцинували понад 40% дорослого населення.
«Країна вже виконала ціль ВООЗ щодо вакцинації дорослого населення. Київ лідирує за кількістю повністю вакцинованих — 68%, антилідер — Закарпатська область (23%)», — зазначив Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE).
За останній тиждень рівень захворюваності на COVID-19 зменшився на 17%, госпіталізацій — на 16%, смертності — на 13%.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 221 538 людей, з них отримали першу дозу – 14 221 536 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 12 640 221 людину.
Загалом провели 26 861 757 щеплень.
Водночас 10 грудня Європейський інвестиційний банк перерахував Україні 50 мільйонів євро, що профінансують закупівлю необхідних вакцин від COVID-19.
В Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Нагадаємо, що Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
Так, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.
До слова, 9 грудня, набув чинності наказ про розширення переліку організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.
Зокрема, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додали наступних співробітників:
▪️ підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
▪️ установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
▪️ підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83.
Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.
Це правило не поширюється на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ. З 8 листопада таку довідку можна взяти в сімейного лікаря.
читайте також: Несе глобальну загрозу для світу: що відомо про новий штам «Omicron»
Зауважимо, що 14 листопада Президент України Володимир Зеленський повідомив, що всі, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19, отримають від держави тисячу гривень.
Як зазначили в Кабміні, кошти будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через «Дію». Витратити їх можна на квитки в кінотеатр, театр чи на концерт, на заняття спортом або подорожі Україною.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що ця ініціатива Президента спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, який постраждав через пандемію.
Програма почне діяти з 19 грудня та працюватиме протягом року. Участь у ній візьмуть майже 6 000 представників малого та середнього бізнесу.
Загалом, за словами Дениса Шмигаля, на програму у 2021 році буде спрямовано 3 млрд грн та ще 3 млрд грн — на початку 2022 року з можливим розширенням фінансування.
читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Додамо, що японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Вперше «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Водночас новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку