Covid-19: у Японії люди помирають на самоізоляції, система охорони здоров’я не справляється

Наприкінці грудня Су захворіла на Covid-19. Одинока мати двох дітей мала стійку лихоманку та проблеми з диханням. Вона знала, що астма та хронічний бронхіт зробили її вразливою до найгірших наслідків хвороби.

"Я думав, що не прокинусь завтра", - сказав 32-річний чоловік, який попросив не вказувати його ім'я через клеймо, яке Covid-19 несе в Японії.

Коли її стан погіршився, вона зателефонувала до центру охорони здоров'я в префектурі Хого за допомогою, але, за її словами, ніхто не відповідав на її дзвінки.

Натомість їй довелося ізолюватись у своїй крихітній спальні, тоді як її діти у віці 3 та 6 років майже два тижні спали у вітальні. Її мати купувала їжу для сім'ї, але не могла залишитися, оскільки діти були в контакті з вірусом, і вони не могли пройти обстеження майже тиждень. Су сказала, що спілкувалася зі своїми дітьми через планшет - і часто могла чути, як вони б'ються.

"Мої маленькі діти живуть у невеличкій вітальні самі, не виходячи на вулицю впродовж 10 днів. Мені було дуже погано, я у жахливому стані, відчував біль, залишаючи своїх дітей наодинці ".


"Я відчував, що покинула своїх дітей"

Вітальня, де діти Су ізолювались та жили самі по собі.

Діти Су спілкувалися з нею через планшет.


Представник медичного центру префектури Хего не зміг поговорити безпосередньо про справу Су, але сказав, що, хоча вони намагаються щодня контактувати з пацієнтами на самоізоляції, канікули у яких були неймовірно насиченими.

Національна система охорони здоров’я Японії, яка має найбільше лікарняних ліжок у розвинених країнах на душу населення, в минулому отримала високу оцінку за високу якість обслуговування.

Уряд навіть зарахував показники тривалості життя в країні - вони найвищі серед країн ОЕСР - до своєї першокласної та доступної системи охорони здоров’я.

Але пандемія Covid-19 вивела медичну систему на межу, оскільки Японія справляється з найгіршою хвилею з моменту початку пандемії.

За останні два місяці кількість хворих зросла більш ніж удвічі - до понад 406 000 випадків.

І хоча піковий період поточної хвилі минув, коли випадків цього місяця знизилося з понад 7000 на день у січні до менш ніж 3000 щоденних випадків, медична система все ще переживає напругу. Станом на 4 лютого, понад 8700 людей у ​​10 префектурах, які отримали позитивний тест на Covid-19, чекали лікарняного ліжка або місця в ізоляційному центрі.

За тиждень до цього, за повідомленнями міністерств охорони здоров'я префектур, госпіталізації чекали понад 18 000 людей у ​​11 префектурах.

Це означає, що люди вмирають вдома від Covid-19, борючись із погіршенням стану наодинці та поширюючи вірус серед членів сім'ї.

Су зі своїми дітьми


Охорона здоров’я на межі

Попри стрімкий ріст захворюваності в Японії за останні місяці, кількість заражених і смертність від наслідків, які спричиненні інфікуванням коронавірусом все ще не такі масштабні у порівнянні з США, де щоденні випадки захворювання в середньому перевищують 100 000.

Але експерти кажуть, що очікування щодо охорони здоров'я в Японії різні.

Починаючи з 1960-х років, універсальна система медичного страхування Японії охоплює всіх японських громадян - незалежно від доходу та попередніх умов. Але експерти стверджують, що легкий доступ до медичної допомоги призвів до того, що багато пацієнтів шукають більше допомоги, ніж потрібно, сприймаючи систему як належне.

"Ми розглядаємо (охорону здоров'я) як щось на зразок водопровідної води, але зараз десятки тисяч людей із Covid-19 повинні були залишатися вдома, і вони не можуть мати доступу до системи охорони здоров'я, їх не можна госпіталізувати й вони не можуть навіть звернутися до лікарів ", - сказав доктор Кентаро Івата, професор і лікар університетської лікарні Кобе. "Це дуже жорстка реальність, яку дуже важко прийняти для багатьох японців".

Незвично, що пацієнти Covid-19 з важкими симптомами в інших країнах чекають лікарняних місць, сказав Наоікі Ікегамі, почесний професор Університету Кейо.

Але під час попередніх хвиль пандемії в Японії більшість людей, які мали позитивний результат на Covid-19, були автоматично госпіталізовані, сказав Ікегамі.

"Саме так розглядали Covid-19 на першій та другій фазах, тому існує сподівання, що будь-хто з Covid-19 буде госпіталізований, навіть якщо у нього будуть лише помірні симптоми", - сказав Ікегамі.

З того часу система була скоригована таким чином, що не всіх госпіталізують. Але показники госпіталізації для Covid-19 все ще вищі в Японії, ніж в інших країнах.


Похибки в системі

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), у 2019 році в Японії було 13 ліканяних ліжок на 1000 осіб.

Це у порівнянні з менш ніж 3 на 1000 осіб у ​​США та Великобританії. Середнє значення для ОЕСР становить 4,7.

Але Івата з університетської лікарні Кобе каже, що ці цифри вводять в оману. Хоча в Японії понад мільйон лікарняних ліжок, приблизно для 126 мільйонів населення більшість припадає на "легких", а не на важкохворих.

У країні лише близько 5 ліжок інтенсивної терапії на 100 000 осіб, тоді як у Німеччині - майже 34, що є найвищим показником в ОЕСР, а в Америці - майже 26.

Кадрове забезпечення - ще одна ключова проблема медичної системи Японії. За даними японського міністерства охорони здоров'я, в Японії лише 1631 спеціаліст з інфекційних хвороб у 8300 лікарнях, тобто більшість лікарень не мають спеціаліста-інфекціоніста.

На відміну від інших прилеглих азійських територій, таких як Китай, Гонконг, Південна Корея, Сінгапур та Тайвань, Японії вдалося уникнути спалахів коронавірусу раніше, включаючи важкий гострий респіраторний синдром (ГРВІ) та Близькосхідний респіраторний синдром (МЕРС).

"Багато інфекційних хвороб не потрапляли до Японії, тому ми не готувались", - сказала Івата. "Ми не маємо так багато навчених спеціалістів, не маємо лікарняних палат, не підготували систему охорони здоров'я до такої інфекції, і маємо результат цього", - сказав він.

По всій Японії сотні державних центрів охорони здоров’я приймають дзвінки від пацієнтів і направляють їх за медичною допомогою, контролюють стан їх здоров’я, організовують обстеження та збирають контактні дані.

Доктор Хідео Маеда, керівник громадського медичного центру в токійському районі Кіта, сказав, що за час пандемії його штат збільшився в чотири рази - до 40, але цього все ще недостатньо. Тільки у його палаті щодня десятки пацієнтів чекають на лікарняний простір.

"Багато працівників працюють щодня до опівночі, у вихідні та святкові дні", - сказала Маеда. "Ми виснажені та перевантажені - психологічно - стресом. Нашим співробітникам за короткий проміжок часу доводиться приймати важкі рішення щодо життя людей".

У грудневому опитуванні Kyodo News близько половини опитаних лікарень, які пропонують передові медичні процедури, заявили, що стикаються з нестачею медсестер та лікарів.


Повільна та заплутана відповідь

У січні прем'єр-міністр Йошіхіде Суга вперше вибачився.

"Як відповідальній особі, мені страшенно шкода", - сказав він. "Ми не змогли надати необхідну допомогу".

Його уряд звинувачують у повільній та нерішучій реакції на пандемію. Наприкінці грудня Суга відмовився від необхідності введення надзвичайного стану, а в наступному місяці оголосив його тільки для Токіо та кількох інших префектур.

До цього його адміністрація заохочувала внутрішнє споживання акцією "Go To", яка давала японським громадянам круті знижки на поїздки та їжу вдома.

Ця кампанія була призупинена до грудня. Кенджі Сібуя, директор Інституту здоров'я населення Лондонського королівського коледжу, сказав, що реакція Японії була "занадто повільною і заплутаною".

"З одного боку, уряд заохочував внутрішні поїздки та їжу на вулиці, з іншого - просто просили людей бути обережними", - Кенджі Сібуя

Минулого тижня парламент Японії ухвалив два законопроєкти, які надають владі повноваження штрафувати порушників правил, включаючи підприємства, які відмовляються скорочувати години, та інфікованих людей, які відмовляються співпрацювати з представниками охорони здоров'я.

Відповідно до нового антивірусного закону, уряд може також вимагати від лікарень прийому пацієнтів Covid-19 або публічно називати їх, якщо вони не відповідають.

Більшість пацієнтів Covid-19 в Японії проходять лікування у великих державних лікарнях. В Японії лікарні переважно приватні й більшість із них не мають персоналу та обладнання для лікування пацієнтів Covid-19.

За даними Міністерства охорони здоров’я в січні, лише 30% приватних лікарень можуть приймати пацієнтів Covid-19, тоді як державних установ - 84%.

Японія також відстає від багатьох розвинених країн у кампанії вакцинації.

Починати щеплення медичних працівників планується не пізніше цього місяця, а людей похилого віку - не раніше 1 квітня.

Уряд ще не оголосив графік для решти своїх громадян. Вакцина буде добровільною, і переконати людей приймати її буде складним завданням, оскільки у країні є багато людей зі страхами стосовно безпеки та побоюваннями щодо побічних ефектів.

На початку цього тижня оголосили, що Японії доведеться відмовитися від кожної шостої дози вакцини Covid-19 Pfizer, із яких вона замовила 144 мільйони доз, оскільки стандартні шприци країни зможуть витягти лише 5 доз вакцини з кожного флакона.

Для забору шостої дози знадобляться спеціальні шприци. Це якщо уряд зможе переконати людей прийняти вакцину.

Згідно з останнім дослідженням, проведеним Lancet, Японія має один з найнижчих показників довіри до вакцин у світі. Менше ніж 30% людей погоджуються з тим, що вакцини безпечні та ефективні це у порівнянні з принаймні 50% американців.


Зараз Су оговталася від Covid-19, на власному досвіді відчула обмеження системи охорони здоров’я під час пандемії. Жінка каже, що все ще має деякі симптоми, але вона щаслива, що зможе знову доглядати своїх дітей.

"Ма, будь ласка, обійми", - перше, що вона почула після завершення самоізоляції.
за матеріалами CNN


11.02.2021 1099
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6854 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455