Станом на 9 грудня 2021 року в Україні зафіксували 12 376 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 1 078 дітей та 194 медпрацівники.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 529 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 780 осіб, летальних випадків – 23.
Так, за весь час пандемії в області захворіли 123 441 особа. Зокрема, захворіли – 6 008 дітей, медичних працівників – 3 493, одужали – 106 940 осіб, летальних випадків – 2 953.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
-
методом ПЛР – 1 543 досліджень;
-
методом ІФА – 263 досліджень.
Кількість захворювань в інших регіонах за добу:
- Київ – 1198;
- Вінницька область – 488;
- Волинська область – 493;
- Дніпропетровська область – 471;
- Донецька область – 574;
- Житомирська область – 640;
- Закарпатська область – 503;
- Запорізька область – 570;
- Київська область – 484;
- Кіровоградська область – 139;
- Луганська область – 146;
- Львівська область – 745;
- Миколаївська область – 359;
- Одеська область – 1232;
- Полтавська область – 537;
- Рівненська область – 346;
- Сумська область – 288;
- Тернопільська область – 306;
- Харківська область – 566;
- Херсонська область – 137;
- Хмельницька область – 538;
- Черкаська область – 496;
- Чернівецька область – 155;
- Чернігівська область – 436.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 9 грудня в Україні десять регіонів перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Миколаївську, Сумську, Запорізьку, Житомирську, Київську, Хмельницьку, Вінницьку, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.
Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Донецька область.
У «жовтій» зоні – Київ та Тернопільська, Харківська, Чернівецька, Закарпатська, Кіровоградська, Херсонська, Рівненська, Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Івано-Франківська, Луганська та Львівська області.
читайте також: Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Понад 26 мільйонів щеплень проти COVID-19 зробили в Україні.
Від початку вакцинальної кампанії щепили 13 974 700 людей, з них отримали першу дозу – 13 974 698 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 12 151 762 людини.
Загалом провели 26 126 460 щеплень.
В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Наразі в Україні для використання схвалено п'ять вакцин проти COVID-19.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Нагадаємо, що 6 грудня набули чинності нові правила карантину в Україні. Посилення правил торкнеться передусім невакцинованих громадян.
Зокрема, змінили термін дії «жовтого» сертифіката — скоротили до 30 днів. Раніше він становив 120 днів. Це означає, що на 31-й день сертифікат про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 не буде валідним.
Детальніше — в інфографіці:
Водночас МОЗ спільно з освітньою платформою StopFake продовжують інформаційний проєкт «Чистий мозок». Представляємо нову підбірку спростувань.
Міф №1: 2,5 мільйона жертв після вакцинації від COVID-19 – статистика ВООЗ
У соціальних мережах поширюють нібито офіційну статистику Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) побічних ефектів від різних препаратів, серед яких і вакцина від COVID-19.
«ВООЗ опублікувала статистику побічних реакцій від їхніх різних хімікатів. В останньому рядку красується COVID-вакцина з рекордом майже 2,5 млн жертв. Всього за рік», – йдеться у дописі.
Факт: Наведена таблиця не є офіційною статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я. База VigiAccess є сховищем звітів про ймовірні побічні ефекти різних лікарських препаратів. Дані з бази не означають, що лікарський препарат або діюча речовина викликають ефект, що спостерігається, або є небезпечними для використання. Також не можна порівнювати безпеку лікарських засобів, використовуючи інформацію з VigiAccess.
Міф №2: Існують люди, які «не підчеплять COVID-19» навіть при контакті з хворими
Маргінальні сайти розповсюджують інформацію про те, що існують люди, які «не підчеплять корону, навіть якщо контактують з хворим». Йдеться про людей, схильних до частих застудних захворювань, оскільки у них виробляються Т-клітини, що захищають від COVID-19. Користувачі посилаються на інтерв’ю ізраїльського лікаря Бориса Бриля.
Факт: В інтерв’ю лікар Борис Бриль говорить про те, що люди, які часто страждають на застудні захворювання та мають вироблені Т-клітини, менше ризикують заразитися COVID-19. Згідно з науковими дослідженнями, Т-клітини, вироблені до контакту з COVID-19, можуть знизити ймовірність тяжкого перебігу хвороби, але не інфікування загалом.
Міф №3: Новий штам «Омікрон» не виявляється ПЛР-тестами
У соціальних мережах поширюють відео, що містить низку дезінформаційних тверджень про новий штам коронавірусу під назвою «Омікрон». У ролику стверджується, що новий вид нібито не можна визначити за допомогою ПЛР-тестів, а також називають «дивним» і «підозрілим» вибір назви для виявленого штаму.
Факт: ВООЗ зазначила, що нові генні комбінації штаму продовжують визначатися ПЛР-тестами:
«Дослідження продовжуються, щоб визначити, чи існує який-небудь вплив на інші типи тестів, зокрема тести на швидке виявлення антигенів», – йдеться у повідомленні Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Також зазначається, що генні комбінації нового штаму «Омікрон» продовжують визначатися ПЛР-тестами, а вакцинація захищає від госпіталізації та смерті.
Крім того, відсьогодні, 9 грудня, набуває чинності наказ про розширення переліку організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.
Зокрема, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додали наступних співробітників:
▪️ підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
▪️ установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
▪️ підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83.
Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.
Це правило не поширюється на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ. З 8 листопада таку довідку можна взяти в сімейного лікаря.
Наразі єдиною альтернативою жорсткому карантину є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
До слова, відомо, яка ситуація з COVID-19 на Прикарпатті.
Крім того, британські та австралійські вчені дослідили, що носіння маски є ефективним засобом боротьби з пандемією. Зокрема, правильне використання маски зменшує ризик захворювання на COVID-19 на 53%.
Також людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують вакцинуватись. Зокрема, вакцинація проти COVID-19 після того, як людина перехворіла на коронавірус, на думку дослідників, надає найсильніший імунітет.
Водночас, згідно з дослідженням, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.
Додамо, що понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників
Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19