За добу 25 листопада найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували у Києві, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій і Полтавській областях.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, у Києві коронавірус діагностували 1 438 осіб. У Запорізькій області зафіксували 1 075 нових випадків захворювання.
У Дніпропетровській області зареєстрували 1 022 випадки інфікування, а у Донецькій – 970. Водночас у Полтавській області COVID-19 виявили у 953 осіб.
В Івано-Франківській області за добу 313 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 501 особа, летальних випадків – 19.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
- методом ПЛР – 1 543 дослідження;
- методом ІФА – 299 досліджень.
читайте також: Очільник BioNTech припускає, що вакцинуватися проти COVID-19 треба буде щороку
Кількість захворювань в інших регіонах за добу:
- Вінницька область – 860 випадків;
- Волинська область – 589 випадків;
- Житомирська область – 446 випадків;
- Закарпатська область – 498 випадків;
- Київська область – 714 випадків;
- Кіровоградська область – 182 випадки;
- Луганська область – 182 випадки;
- Львівська область – 850 випадків;
- Миколаївська область – 475 випадків;
- Одеська область – 832 випадки;
- Рівненська область – 611 випадків;
- Сумська область – 688 випадків;
- Тернопільська область – 363 випадки;
- Харківська область – 590 випадків;
- Херсонська область – 289 випадків;
- Хмельницька область – 681 випадок;
- Черкаська область – 548 випадків;
- Чернівецька область – 261 випадок;
- Чернігівська область – 506 випадків.
15 936 нових випадків COVID-19 зафіксували в Україні станом на 26 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 1 394 дитини та 303 медпрацівники.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 26 листопада в Україні вісімнадцять регіонів та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку, Вінницьку, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.
Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки дві області: Полтавська та Харківська.
У «жовтій» зоні – Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька та Кіровоградська області.
Зауважимо, що Луганська та Львівська області вийдуть з «червоної» зони цього тижня. Зокрема, Луганщина та Львівщина опинились у «червоній» зоні 30 жовтня. За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, області покидають цей рівень відповідно до карантинних індикаторів.
читайте також: Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Водночас 88,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.
Проте, вже 42,4% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. 34,2% дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби.
Від початку вакцинальної кампанії щепили 13 164 651 людину, з них отримали одну дозу – 13 164 649 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 10 610 359 людей.
Загалом провели 23 775 008 щеплень.
В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
Нагадаємо, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Зокрема, 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточуючих — 42%.
Заразом, як пояснили у МОЗ, хронічні хвороби не є протипоказанням для вакцинації. Життєво важливо щепитися людям із:
▪️ бронхіальною астмою;
▪️ серцево-судинними захворюваннями;
▪️ діабетом;
▪️ ВІЛ;
▪️ хронічними хворобами нирок;
▪️ пацієнтам на гемодіалізі.
Люди з онкологічними та аутоімунними захворюваннями також у групі ризику, однак перед щепленням варто порадитися з лікарем.
Особам з алергією також можна щепитися навіть в період загострення хвороби.
Критерії для госпіталізації при COVID-19
Згідно з протоколом лікування дорослих пацієнтів із COVID-19, можуть визначатися такі ступені тяжкості хвороби:
- легкий ступінь;
- середній ступінь;
- тяжкий перебіг.
Наразі на стаціонарне лікування госпіталізують пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих.
При яких симптомах і станах відбувається госпіталізація — докладніше в інфографіці:
Зазначимо, за даними статистичного ресурсу Worldometers, за кількістю нових випадків COVID-19 Україна посіла одинадцяте місце у світі та дев'яте — серед країн Європи.
Також Україна на третьому місці серед країн світу за кількістю нових летальних випадків від COVID-19 і на другому — серед європейських країн.
Проте, експерти констатують початок спаду захворюваності в Україні.
«За тиждень у країні рівень захворюваності скоротився на 20%, а рівень госпіталізацій — на 19%. Однак все ще існує високий ризик повторного зростання, як показує ситуація в Європі», — зазначив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко.
Водночас, окрім Луганської та Львівської області, найближчим часом можуть вийти з «червоної» зони Київ, Донецька, Одеська і Херсонська області.
За даними Національної академії наук, спадання захворюваності спостерігається в усіх регіонах України, крім Закарпатської та Кіровоградської областей.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
До слова, в Україні для використання схвалено п'ять вакцин проти COVID-19.
Нагадаємо, повторно захворіти на COVID-19 можна вже за три місяці після одужання, якщо не вакцинуватися. Науковці стверджують, що імунний захист після SARS-CoV-2 у 2 рази коротший, ніж після інших ендемічних коронавірусів, якими можна заразитися.
Крім того, людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують вакцинуватись. Зокрема, вакцинація проти COVID-19 після того, як людина перехворіла на коронавірус, на думку дослідників, надає найсильніший імунітет.
Водночас, згідно з дослідженням, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.
Додамо, що понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників
Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19