В Україні станом на 21 грудня зареєстрували 6 029 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 390 дітей та 180 медпрацівників.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 80 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 521 особа, летальних випадків – вісім.
Так, за весь час пандемії в області захворіли 125 769 осіб. Зокрема, захворіли – 6 256 дітей, медичних працівників – 3 520, одужали – 113 947 осіб, летальних випадків – 3 034.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
-
методом ПЛР – 1 087 досліджень;
-
методом ІФА – 258 досліджень.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 1496;
- Вінницька область – 147;
- Волинська область – 279;
- Дніпропетровська область – 118;
- Донецька область – 413;
- Житомирська область – 39;
- Закарпатська область – 282;
- Запорізька область – 344;
- Київська область – 275;
- Кіровоградська область – 52;
- Луганська область – 108;
- Львівська область – 197;
- Миколаївська область – 165;
- Одеська область – 142;
- Полтавська область – 602;
- Рівненська область – 183;
- Сумська область – 122;
- Тернопільська область – 84;
- Харківська область – 155;
- Херсонська область – 32;
- Хмельницька область – 236;
- Черкаська область – 266;
- Чернівецька область – 101;
- Чернігівська область – 111.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 21 грудня в Україні вісім регіонів перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Миколаївську, Сумську, Запорізьку, Житомирську, Київську, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.
У «жовтій» зоні – Київ та Тернопільська, Донецька, Закарпатська, Одеська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Кіровоградська, Херсонська, Рівненська, Дніпропетровська, Полтавська, Івано-Франківська, Луганська та Львівська області.
Відтак, в областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
читайте також: Штам «Omicron» вражає дихальні шляхи у 70 разів швидше за «Delta» — дослідження
Водночас 15 грудня, Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.
Крім того, понад 13 мільйонів українців отримали дві дози вакцини проти COVID-19 та завершили курс щеплення.
Так, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 422 443 людини, з них отримали першу дозу – 14 422 441 людина, повністю імунізовані та отримали дві дози – 13 061 477 людей, отримали додаткову дозу – 171 людина.
Загалом провели 27 484 089 щеплень.
Згідно з рекомендаціями ВООЗ показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%.
Зазначимо, що першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 29,6% прикарпатців. Водночас пройшли повний курс вакцинації — 25,2%.
Заразом 10 грудня Європейський інвестиційний банк перерахував Україні 50 мільйонів євро, що профінансують закупівлю необхідних вакцин від COVID-19.
В Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Нагадаємо, що Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
Так, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.
Також сьогодні головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу заявив, що, за попередніми даними, новий штам коронавірусу Omicron поширюється значно швидше, ніж всі інші відомі штами.
«Попередні дані свідчать, що Omicron поширюється значно швидше, ніж всі відомі до цього штами коронавірусу. Наразі випадки нового штаму підтвердили у понад 90 країнах. Водночас наявна інформація вказує, що захворювання, спричинене новим штамом, не має незвичних симптомів та часто протікає безсимптомно.
Тривають дослідження ефективності вакцин конкретно проти нового штаму. Проте, фактом залишається те, що у боротьбі із пандемією COVID-19 вирішальною залишається саме вакцинація», – наголосив заступник міністра охорони здоров’я.
Головний державний санітарний лікар також підкреслив, що Україна має можливість самостійно виявляти штами коронавірусу.
Зокрема, всі зразки, які свідчать про нетиповий перебіг захворювання, особливо, коли йдеться про так звані «кластери» – райони, де фіксують значний спалах захворювання, чи про людей, які повернулись з-за кордону, підлягають ретельному дослідженню. Цим займається Центральна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я.
Ігор Кузін також розповів про стан пацієнта, у якого виявили Omicron.
«Завдяки тому, що пацієнт був повністю вакцинований ще навесні, хвороба протікала майже безсимптомно. Наразі у нього вже негативний ПЛР-тест. Саме тому закликаю вакцинуватись, адже це єдиний спосіб захистити себе від важкого перебігу та смерті», – сказав головний державний санітарний лікар.
Водночас Кузін пояснив, що вже є дослідження, які свідчать, що у третини з тих, хто легко перехворів на COVID-19, взагалі не виявили антитіл до вірусу. Повний курс вакцинації у 100% випадків формує антитіла.
читайте також: Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Що було раніше?
14 листопада Президент України Володимир Зеленський повідомив, що всі, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19, отримають від держави тисячу гривень.
Як зазначили в Кабміні, кошти будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через «Дію». Витратити їх можна на квитки в кінотеатр, театр чи на концерт, на заняття спортом або подорожі Україною.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що ця ініціатива Президента спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, який постраждав через пандемію.
Програма почне діяти з 19 грудня та працюватиме протягом року. Участь у ній візьмуть майже 6 000 представників малого та середнього бізнесу.
Наразі лише два із 25 регіонів України не задовольняють умови виходу з «червоної» зони — це Волинська та Запорізька області.
«В Україні вже 6-й тиждень поспіль спостерігається спад захворюваності на COVID-19. За тиждень кількість нових випадків зменшилася на 22%, рівень госпіталізацій — на 17%, смертність — на 24%.
«Omicron» залишається потенційною загрозою початку зростання захворюваності у січні 2022 року», — зазначив Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE).
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Зауважимо, що японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Вперше «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Водночас новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»