Станом на 26 грудня в Україні зафіксували 2 810 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 240 дітей та 30 медпрацівників.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 135 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 96 осіб, летальних випадків – три.
Так, за весь час пандемії в області захворіли 126 707 осіб. Зокрема, захворіли – 6 320 дітей, медичних працівників - 3 534, одужали –117 714 осіб, летальних випадків – 3 063.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
-
методом ПЛР – 1 028 досліджень;
-
методом ІФА – 218 дослідження.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 251;
- Вінницька область – 111;
- Волинська область – 126;
- Дніпропетровська область – 167;
- Донецька область – 120;
- Житомирська область – 172;
- Закарпатська область – 84;
- Запорізька область – 51;
- Київська область – 196;
- Кіровоградська область – 70;
- Луганська область – 6;
- Львівська область – 164;
- Миколаївська область – 82;
- Одеська область – 117;
- Полтавська область – 90;
- Рівненська область – 86;
- Сумська область – 106;
- Тернопільська область – 134;
- Харківська область – 95;
- Херсонська область – 22;
- Хмельницька область – 123;
- Черкаська область – 150;
- Чернівецька область – 67;
- Чернігівська область – 85.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 26 грудня в Україні два регіони перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Запорізьку та Волинську області.
У «жовтій» зоні – Київ та Тернопільська, Миколаївська, Сумська, Київська, Житомирська, Донецька, Закарпатська, Одеська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Кіровоградська, Херсонська, Рівненська, Дніпропетровська, Полтавська, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Черкаська та Чернігівська області.
Відтак, в областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
читайте також: Відомо, що забезпечує «суперімунітет» до COVID-19
Водночас 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.
Крім цього, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 583 761 людина, з них отримали першу дозу – 14 583 759 людей, отримали дві дози – 13 393 627 людей, отримали додаткову дозу – 2 022 людини, ревакцинальну дозу – 615 людей.
Загалом провели 27 980 023 щеплення.
Згідно з рекомендаціями ВООЗ показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%.
Також відомо, скільки прикарпатців отримали додаткову дозу вакцини проти COVID-19.
Заразом 10 грудня Європейський інвестиційний банк перерахував Україні 50 мільйонів євро, що профінансують закупівлю необхідних вакцин від COVID-19.
В Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Нагадаємо, що Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
Зокрема, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.
Для того, щоб подати заявку на отримання коштів, необхідно встановити на смартфоні останню версію застосунку «Дія» і оформити спеціальну картку в одному з банків-партнерів, повідомляє Мінцифри. Після цього ваш запит буде в опрацюванні та потрібно буде зачекати, коли на рахунок надійдуть кошти.
Право на виплату мають громадяни України, старші 18 років, які згенерували «зелений» сертифікат про вакцинацію.
Витратити віртуальну 1000 гривень можна на:
- книжки;
- квитки у кіно чи театр;
- візит до музею чи картинної галереї;
- абонемент до фітнес-клубів і спортивних залів;
- квитки на потяг чи літак в межах країни;
- особи, старші 60 років, зможуть придбати на ці кошти ліки.
Перевести «ковідну тисячу» в готівку чи переказати на іншу картку чи рахунки заборонено. Використати гроші можна впродовж чотирьох місяців.
Додамо, що чимало українців вже встигли витратити частину грошей. Зокрема, на кінотеатр або на квитки на потяг. Чимало ринули купувати книжки. Так, охочих придбати книжки було так багато, що на деяких сайтах навіть трапився збій.
Найменше охочих витрати тисячу на візит до музею та квиток на автобус.
Зауважимо, що ревакцинація проти коронавірусу відбуватиметься через рік після отримання базового курсу щеплення. У МОЗ повідомили, що за бажанням українці зможуть обрати для повторного щеплення іншу вакцину.
Про це заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю «Суспільному».
Так, людина, яка отримала щеплення у 2021 році, має через рік звернутися до пункту щеплення та центру вакцинації населення й отримати повторне щеплення двома дозами вакцини.
За його словами, можна обрати будь-яку вакцину. Точний графік постачання препарату за механізмом розподілу вакцин у світі COVAX стане відомий у першому кварталі 2022 року.
Також Кузін розповів, коли в Україні очікувати таблетки від Pfizer.
«Орієнтовно по термінах поставки — це перший квартал 2022 року. Але дійсно, в залежності тих чи інших факторів графік поставки може змінюватися.
Поки невідомо, як таблетки використовуватимуть. Попередньо мають бути змінені національні протоколи. Коли вони будуть відкориговані в залежності від інструкції, тоді й будуть роз'яснення по показаннях до їх застосування, при яких стадіях, на яких етапах і хто саме має це робити», — сказав він.
читайте також: Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19
Нагадуємо, що 1 і 2 січня пункти та центри вакцинації проти COVID-19 в Україні не працюватимуть.
Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.
За її словами, у перші дні після святкування Нового року медичним працівникам дадуть можливість відпочити.
«Водночас в решту інших днів пункти вакцинації працюватимуть за звичайним розкладом», — пояснила Марія Карчевич.
Заступниця міністра нагадала, що дізнатися графік роботи та записатися на щеплення можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19 або через контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Посадовиця також попередила, що з 10 січня Європейський Союз планує ухвалити скорочення терміну дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів.
читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Як стало відомо, новий штам коронавірусної інфекції «Omicron» може передаватися між людьми швидше, ніж попередні штами вірусу.
Так, новий штам коронавірусу «Omicron» розмножується в бронхах людини в 70 разів швидше за індійський штам «Delta» та інші варіанти вірусу.
До слова, бустерна доза CoronaVac не забезпечує достатньої кількості антитіл проти «Omicron».
Крім того, японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Додамо, що «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Мутації Omicronа викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку