COVID-19: Рада ЄС оновила рекомендації щодо обмежень на поїздки з третіх країн

У четвер, 20 травня, Рада Європейського Союзу прийняла рекомендацію щодо внесення змін щодо тимчасового обмеження на необов’язкові поїздки до ЄС.

Ця поправка відповідає поточним вакцинаційним кампаніям, вводячи певні відмови для вакцинованих осіб та полегшуючи критерії для скасування обмежень для третіх країн.

В той самий час враховуються можливі ризики, які представляють нові штами коронавірусної інфекції, встановлюючи механізм екстреного гальмування, щоб швидко реагувати на появу штаму, що представляє інтерес чи занепокоєння у третіх країнах.


Критерії скасування обмежень для всіх мандрівників з третіх країн

Для скасування обмежень на необов’язкові поїздки для даної третьої країни згідно з новими правилами кількість випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів збільшено з 25 до 75.

Також враховується прогрес у кампанії вакцинації населення проти вірусу. В той самий час, щоб вчасно реагувати на ризик, пов'язаний з новими штамами, тепер слід розглядати виявлення в країні варіантів, що представляють інтерес, разом із варіантами, що викликають занепокоєння.

Інші наявні критерії продовжують застосовуватись, включаючи стабільну або тенденцію до зменшення кількості нових випадків, кількість проведених тестів, позитивність серед усіх проведених тестів, загальну відповідь на COVID-19 у країні та надійність наявної інформації. Надалі враховувати показники в кожному конкретному випадку.


Зняття обмежень для щеплених осіб

Якщо держави-члени приймають докази вакцинації, щоб скасувати обмеження на подорожі, такі як тестування або карантин, вони, в принципі, повинні зняти обмеження на неосновні подорожі для мандрівників третіх країн, які отримали останню рекомендовану дозу схваленої ЄМА вакцини принаймні за 14 днів до прибуття.

Держави-члени можуть також зняти обмеження на необов’язкові поїздки для тих, хто отримав принаймні за 14 днів до останньої рекомендованої дози вакцини, завершивши процес ВООЗ щодо екстреного використання.

При скасуванні цих обмежень держави-члени повинні враховувати взаємність у кожному конкретному випадку.

Після прийняття положення про цифровий ковід-сертифікат, який має забезпечити безперешкодний в'їзд, через імплементаційний акт Комісії, для сертифікатів щеплень третіх країн, еквівалентних цифровим зеленим сертифікатам.

До цього часу держави-члени повинні мати можливість приймати сертифікати третіх країн, що містять принаймні мінімальний набір даних, відповідно до національного законодавства та з урахуванням необхідності мати можливість перевірити справжність, дійсність та цілісність сертифіката.


Механізм «аварійного гальмування»

Якщо епідеміологічна ситуація третьої країни або регіону швидко погіршується, зокрема, якщо виявлено штам, що викликає занепокоєння або інтерес, держави-члени повинні прийняти термінове, тимчасове обмеження на всі поїздки до ЄС.

Це екстрене гальмування не повинно застосовуватися до громадян ЄС, довгострокових мешканців ЄС та певних категорій основних мандрівників, які, тим не менше, повинні проходити відповідні тести та карантин, навіть якщо вони повністю вакциновані.

Коли держава-член застосовує такі обмеження, держави-члени, які збираються в Раді, повинні терміново переглянути ситуацію узгоджено та у тісній співпраці з Комісією. Такі обмеження слід переглядати щонайменше кожні два тижні.


Передумови

30 червня 2020 року Рада прийняла рекомендацію щодо поступового скасування тимчасових обмежень на необов'язкові поїздки до ЄС. Ця рекомендація включала початковий список країн, для яких держави-члени повинні почати скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах, що переглядається кожні два тижні.

2 лютого 2021 року Рада прийняла рекомендацію про внесення змін, оновила критерії скасування обмежень, визначила заходи для мандрівників та передбачила швидке відновлення обмежень у ситуаціях, що можуть погіршитити стан, або коли виявлено високу частоту штамів, що викликають занепокоєння.

3 травня 2021 року Комісія представила пропозицію щодо подальшого пом'якшення наявних обмежень на необов'язкові поїздки з огляду на розвиток епідеміологічної ситуації та хід вакцинаційних кампаній.

Рекомендація Ради не є юридично обов'язковим документом. Влада держав-членів залишається відповідальною за реалізацію змісту рекомендації.

за матеріалами Consilium.Europa.eu


21.05.2021 1319
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471