Covid-19: програма вакцинації розкриває глибоку нерівність країн Близького Сходу

Перший громадянин Саудівської Аравії, який отримав вакцину проти коронавірусу Pfizer-BioNTech в Ер-Ріяді у грудні 2020 року.


По всьому світу розповсюдження вакцини яскраво висвітлило диспропорції у світовому доході.

Багаті країни беруть левову частку щеплень, а бідніші держави борються, щоб мати перспективу життя після коронавірусу. 
Близький Схід є мікросвітом цієї глобальної проблеми. У той час, як багаті нафтою арабські країни Перської затоки отримали вакцину серед перших у світі, такі країни, як Ємен та Сирія, повинні боротись із невизначеними термінами та складними планами розподілу, попри те, що вони найбільше постраждалими від вірусу.

Лідирують країни Перської затоки
Першими арабськими країнами, які розпочали вакцинацію своїх громадян та місцевих жителів, були найбагатші такі як: Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Катар, Кувейт, Бахрейн та Оман.
Особливо виділяються ОАЕ. Майже 10-мільйонна країна, яка має один з найвищих ВВП на душу населення у світі, також має один із найвищих показників вакцинації у світі. Понад 2 мільйони жителів та громадян вже вакциновані за допомогою Pfizer/BioNTech та китайською вакциниою Sinopharm.
Держава Перської затоки вже щепила більше людей, ніж Йорданія планує щепити на середньому рівні на першій фазі розгортання кампанії.
Ліван, який зараз переживає фінансовий крах, ще не доставив жодної вакцини.  
Зруйновані війною держави не мають конкретних планів щодо закупівлі та розповсюдження вакцин, навіть коли міжнародні організації втручаються із допомогою. Арно Бернаерт, керівник глобальної галузі охорони здоров'я на Всесвітньому економічному форумі (СЕФ), заявив, що світ не повинен бути "наївним" щодо цих несправедливостей.
"Країни з високим рівнем доходу мають політичну та юридичну надійність, що дозволяє їм організовувати найшвидші плани захисту свого населення", - сказав він. "Так буде завжди".
Директор з інфекційних хвороб у регіональному офісі Світового Середземноморського регіону Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) д-р Іван Гутін пояснив ситуацію так:
"Країни Арабської затоки мають менше населення, більший обсяг коштів та потужні системи охорони здоров'я, тому вони розпочали вакцинацію раніше, і це факт".

"Близький Схід просто характеризується суттєвою несправедливістю".
Для арабських держав, що не входять до Перської затоки, що страждають від злиднів, ендемічної корупції чи конфліктів, плани вакцинації ускладнюються не просто поганою адміністрацією, а глибокою недовірою до політичного керівництва.
"Ви повинні мати чітке бачення плану вакцинації населення, який вимагає чіткого управління та платоспроможності", - сказав Гутін CNN. "У більшості країн регіону їх немає".
У Лівані владна еліта, широко звинувачувана у корупції, протягом десятиліть марнувала ресурси країни, що завершилося фінансовою кризою минулого року. Медична система зазнала збитків, внаслідок чого виникла нестача лікарських засобів та відтік медичних працівників.
Вибух у порту Бейрута в серпні минулого року, який пошкодив деякі великі лікарні, посилив те, що президент країни назвав "надзвичайним станом для здоров'я".
Попри те, що в перші місяці пандемії кількість випадків захворювання в регіоні була однією з найнижчих, Ліван зараз очолює арабський світ у кількості хворих на мільйон населення.  
Очікується, що два мільйони доз вакцини Pfizer / BioNTech надійдуть на початку лютого, але вони охоплять лише близько 20% населення країни. На вулицях Лівану мало хто вірить, що розповсюдження неминуче або що воно буде проведене безпечно. Подібна історія в Іраці та Йорданії, країнах, що страждають від економічних потрясінь і де люди регулярно протестували з вимогою проведення політичних реформ.  
За словами представників охорони здоров'я, вже триває безкоштовна програма вакцинації Йорданії вакцинами Pfizer/BioNTech, але лише дуже невеликий відсоток населення погодився на її отримання, посилаючись на відсутність довіри. В Іраку для 40-мільйонного населення буде доступно лише 1,5 мільйона доз вакцини Pfizer/BioNTech, попри те, що країна стикалася з неодноразовими випадку масового інфікування коронавірусом протягом 2020 року.  

"Початок нової ери"
За словами Гутіна, ВООЗ звернулася до багатих країн, включаючи країни Перської затоки, щоб поділитися своїми дозами вакцини. Домовленості дотримуються, але це все ще у процесі.
Міністерство охорони здоров'я Абу-Дабі розпочало місцеву співпрацю під назвою "Консорціум Надії", яка має поставити 18 мільярдів доз вакцин до кінця 2021 року.
Заступник секретаря департаменту Джамал Мохамед Аль Каббі сказав CNN, що план являти собою повне рішення ланцюжка постачання для вирішення та полегшення доступності вакцин у всьому світі.
Попри затримку щеплень у країнах з низьким рівнем доходу, він більш оптимістичний, ніж був кілька місяців тому.
"Чи зможемо ми щепити всіх у 2021 році? Ні, я не думаю. Чи продовжуватиметься вакцинація у 2022 році, або навіть 2023 році? Так, я думаю. Так. Але те, що нам вдалося зробити поки що - це знак того, що ми можемо опинитися на початку нової ери ".
за матеріалами CNN


28.01.2021 553
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455