В Україні станом на 3 січня зафіксували 1 804 нові випадки COVID-19. Зокрема, захворіли 97 дітей та 24 медпрацівники.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 60 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 79 осіб, летальних випадків – один.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
-
методом ПЛР – 754 дослідження;
-
методом ІФА – 138 досліджень.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 532;
- Вінницька область – 55;
- Волинська область – 30;
- Дніпропетровська область – 92;
- Донецька область – 66;
- Житомирська область – 18;
- Закарпатська область – 51;
- Запорізька область – 30;
- Київська область – 111;
- Кіровоградська область – 47;
- Луганська область – 4;
- Львівська область – 112;
- Миколаївська область – 26;
- Одеська область – 64;
- Полтавська область – 104;
- Рівненська область – 19;
- Сумська область – 37;
- Тернопільська область – 79;
- Харківська область – 72;
- Херсонська область – 39;
- Хмельницька область – 20;
- Черкаська область – 56;
- Чернівецька область – 59;
- Чернігівська область – 21.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
Станом на 3 січня в Україні усі регіони перебувають у «жовтій» зоні епіднебезпеки.
Зауважимо, що в областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Водночас 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.
читайте також: Відомо, що забезпечує «суперімунітет» до COVID-19
Крім того, 448 066 осіб щеплено проти COVID-19 за тиждень (з 27 грудня по 2 січня 2022 року) в Україні, з них вакциновано 1 дозою — 120 774 особи, 2 дозою — 320 680 осіб, додатковою дозою — 1 953 особи, бустерною дозою — 4 659 осіб.
Від початку кампанії сумарна кількість зроблених щеплень становить 28 457 565. З них отримали 1 дозу — 14 713 309 осіб, завершили вакцинацію — 13 734 741 особа, отримали додаткову дозу — 4 063 особи, бустерну дозу – 5 452 особи.
Загалом провели 28 457 565 щеплень.
В Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Нагадаємо, що Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
Зокрема, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.
Для того, щоб подати заявку на отримання коштів, необхідно встановити на смартфоні останню версію застосунку «Дія» і оформити спеціальну картку в одному з банків-партнерів, повідомляє Мінцифри. Після цього ваш запит буде в опрацюванні та потрібно буде зачекати, коли на рахунок надійдуть кошти.
Право на виплату мають громадяни України, старші 18 років, які згенерували «зелений» сертифікат про вакцинацію.
Витратити віртуальну 1000 гривень можна на:
- книжки;
- квитки у кіно чи театр;
- візит до музею чи картинної галереї;
- абонемент до фітнес-клубів і спортивних залів;
- квитки на потяг чи літак в межах країни;
- особи, старші 60 років, зможуть придбати на ці кошти ліки.
Перевести «ковідну тисячу» в готівку чи переказати на іншу картку чи рахунки заборонено. Використати гроші можна впродовж чотирьох місяців.
Чимало українців вже встигли витратити частину грошей. Зокрема, на кінотеатр або на квитки на потяг. Чимало ринули купувати книжки. Так, охочих придбати книжки було так багато, що на деяких сайтах навіть трапився збій.
Найменше охочих витрати тисячу на візит до музею та квиток на автобус.
Додамо, що Міністерство охорони здоров’я спільно з колегами з Державної служби надзвичайних ситуацій ініціюють навчання та консультаційну підтримку закладам охорони здоров’я щодо роботи з киснем.
Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда під час поїздки до Центральної районної лікарні міста Косів на Івано-Франківщині, де нещодавно сталася пожежа у палаті з хворими на COVID-19.
«Трагедія на Івано-Франківщині стала для всіх дуже дорогим уроком. Тепер ми мусимо бути впевнені, що такого не повториться, тому закликаю усіх медичних працівників долучатися до заходів, які буде проводити МОЗ та ДСНС, і постійно пам’ятати про правила протипожежної безпеки. Ми не можемо наражати на небезпеку людей, які приходять до нас за допомогою та лікуванням», – наголосив Олександр Комаріда.
Нині лікарня у Косові працює у звичному режимі, окрім реанімаційного відділення, що постраждало внаслідок пожежі. Та важливо, що усіх, хто потребує медичної допомоги у Косові, також приймають медзаклади Коломиї та Верховини.
читайте також: Пожежа на Косівщині: померла молодша медсестра, яка отримала 90% опіків
До слова, у другій половині січня і на початку лютого прогнозується сплеск захворювання на коронавірус в Україні. Нова хвиля викликана штамом «Omicron».
Про це заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
За словами Кузіна, пік зростання захворюваності очікується в середині лютого. Він зауважив, що ефективність повного курсу вакцинації при штамі «Omicron» дещо зменшується: відсоток зниження зараз становить близько 30%. Водночас бустерна доза може скоротити його до 50%.
Нагадаємо, що «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Його мутації викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації.
До слова, японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Водночас новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Також відомо, скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron».
читайте також: Штам «Omicron» вражає дихальні шляхи у 70 разів швидше за «Delta» — дослідження
Нагадаємо, оскільки напередодні свят поїздки у громадському транспорті стають частішими, а ризик інфікування COVID-19 — вищим, МОЗ підготував інфографіку щодо правил безпечних поїздок у громадському транспорті.
Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах пасажирам потрібно буде мати один із вказаних документів:
- оформлений на порталі «Дія» або в однойменному додатку «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
- іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
- документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
- Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
- негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз;
- оформлений на порталі «Дія» COVID-сертифікат на підставі одужання (чинний 105 днів з моменту встановлення діагнозу).
У МОЗ радять провести зимові вихідні вдома в тісному родинному колі. Проте, якщо ви все ж вирішили організувати вечірку, дотримуйтеся простих порад, аби зменшити ризики поширення вірусу:
- Обмежте кількість гостей, щоби створити можливості для фізичної дистанції. Не соромтеся дізнатися їхній вакцинальний статус, адже ідеться про ваше здоров'я.
- За можливості святкуйте на відкритому повітрі. Якщо ж вечірка відбуватиметься в приміщенні, не забувайте регулярно провітрювати.
- Просіть гостей носити маски, за винятком прийомів їжі й пиття. Слідкуйте, щоби маска закривала й ніс і рот. Спонукайте гостей мати запасні маски, або ж самі придбайте, аби за потреби дати їх гостям.
- Подбайте, щоби гості дотримувалися базових гігієнічних умов — покажіть де ванна, забезпечте достатню кількість мила й одноразових рушників, або засобів для дезінфекції.
- Дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаються, і будь-які предмети спільного користування.
- Якщо почуваєтеся зле — змініть плани.
«Чим більше профілактичних заходів ви вживатимете, тим безпечнішою буде ваша вечірка. Свята важливі, але ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких, особливо найбільш вразливих, має бути на першому місці.Пам'ятайте, найкращий спосіб убезпечити свою сім’ю та друзів — це зробити щеплення», — йдеться у повідомленні.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку
Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють