В Україні станом на 6 грудня зафіксували 4 478 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 429 дітей та 52 медпрацівники.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Так, в Івано-Франківській області за добу 81 новий підтверджений випадок. Крім того, в області одужали – 78 осіб, летальних випадків – 1.
За весь час пандемії в області захворіли 122 662 особи. Зокрема, захворіли – 5 954 дитини, медичних працівників – 3 479, одужали – 104 707 осіб, летальних випадків – 2 907.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
- методом ПЛР – 1 106 досліджень;
- методом ІФА – 189 досліджень.
Кількість захворювань в інших регіонах за добу:
- Київ – 704;
- Вінницька область – 205;
- Волинська область – 212;
- Дніпропетровська область – 133;
- Донецька область – 290;
- Житомирська область – 296;
- Закарпатська область – 60;
- Запорізька область – 221;
- Київська область – 202;
- Кіровоградська область – 117;
- Луганська область – 9;
- Львівська область – 214;
- Миколаївська область – 203;
- Одеська область – 178;
- Полтавська область – 218;
- Рівненська область – 96;
- Сумська область – 99;
- Тернопільська область – 123;
- Харківська область – 214;
- Херсонська область – 20;
- Хмельницька область – 80;
- Черкаська область – 278;
- Чернівецька область – 100;
- Чернігівська область – 125.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 6 грудня в Україні вісімнадцять регіонів та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку, Вінницьку, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.
Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Полтавська область.
У «жовтій» зоні – Тернопільська, Харківська, Чернівецька, Закарпатська та Кіровоградська області.
читайте також: Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно
Крім того, 1 270 911 осіб щепили проти COVID-19 за тиждень (з 29 листопада по 5 грудня 2021 року) в Україні, з них вакциновано 1 дозою — 432 534 особи, 2 дозою — 838 377 осіб.
Від початку кампанії сумарна кількість зроблених щеплень становить 25 559 141. З них отримали 1 дозу — 13 753 064 особи, завершили вакцинацію — 11 806 077 осіб.
В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Нагадаємо, що сьогодні, 6 грудня, набувають чинності нові правила карантину в Україні. Посилення правил торкнеться передусім невакцинованих громадян.
Зокрема, змінили термін дії «жовтого» сертифіката — скоротили до 30 днів. Раніше він становив 120 днів. Це означає, що на 31-й день сертифікат про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 не буде валідним.
Детальніше — в інфографіці:
Водночас 9 грудня набуває чинності наказ про розширення переліку організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.
Зокрема, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додали наступних співробітників:
▪️ підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
▪️ установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
▪️ підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року №83.
Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.
Це правило не поширюється на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ. З 8 листопада таку довідку можна взяти в сімейного лікаря.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
До слова, британські та американські дослідники проводять розслідування, чи є зв’язок між утворенням тромбів та застосуванням вакцини AstraZeneca.
Наразі в Україні для використання схвалено п'ять вакцин проти COVID-19.
Крім того, британські та австралійські вчені дослідили, що носіння маски є ефективним засобом боротьби з пандемією. Зокрема, правильне використання маски зменшує ризик захворювання на COVID-19 на 53%.
Також людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують вакцинуватись. Зокрема, вакцинація проти COVID-19 після того, як людина перехворіла на коронавірус, на думку дослідників, надає найсильніший імунітет.
Водночас, згідно з дослідженням, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.
Додамо, що понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть невакцинованих працівників
Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19