Covid-19: поки Китай чекає схвалення від ВООЗ своєї вакцини, одна країна її повертає

Президент Філіппін Родріго Дутерте отримує свою першу дозу китайської вакцини Sinopharm проти Covid-19, 3 травня 2021 року


Коли президент Філіппін Родріго Дутерте в прямому ефірі отримав першу дозу вакцини китайського виробництва Sinopharm у понеділок, це повинно було спонукати неохочих філіппінців наслідувати його приклад і захищатися від Covid-19.

Натомість він викликав бурхливу критику проти Дутерте - за вибір вакцини, яка ще не схвалена регуляторами країни.

На тлі негативної реакції Дутерте в середу попросив Китай повернути 1000 доз вакцини Sinopharm, яку він надав Філіппінам, і вибачився перед громадськістю за отриману дозу вакцини, яку ще не затвердили.

Дутерте попросив китайського посла припинити відправлення вакцини Sinopharm.

"Просто дайте нам Sinovac, яким користуються всі", - сказав він, повідомляють місцеві ЗМІ, маючи на увазі іншу китайську вакцину, яка отримала дозвіл на екстрене застосування на Філіппінах ще у лютому.

Це була друга "незграбна дипломатія" між Філіппінами та її великим сусідом за тиждень, після того, як міністру закордонних справ Тедді Локсіну довелося вибачитися за твіт про діяльність Пекіна в Південно-Китайському морі.

Міністр закордонних справ Філіппін Теодоро Лочін та міністр закордонних справ Китаю Ван І відвідують зустріч у Манілі 16 січня 2021 року


Обличчя Дутерте на знімках Sinopharm підкреслює регуляторну перешкоду, з якою стикаються китайські вакцини за відсутності дозволу на екстрене використання від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), навіть попри те, що кадри були схвалені для використання в десятках країн.

Коли на початку березня компанія Sinopharm подала заявку на екстрене використання до Філіппінської адміністрації з контролю за продуктами та ліками (FDA), директор агентства заявив, що, як і у випадку з Sinovac, прийняття рішення щодо заявки Sinopharm займе більше часу, оскільки вона не була схвалена "суворим регуляторним органом", такий як ВООЗ.

Але це може незабаром змінитися. ВООЗ заявила на пресбрифінгу в понеділок, що очікується, що "до кінця цього тижня" доопрацьоване рішення щодо дозволу на екстрене використання обох поданих вакцин Sinopharm та Sinovac.

Схвалення ВООЗ може нарешті підвищити довіру до китайських вакцин, які давно стикаються з побоюваннями щодо ефективності та недостатньою прозорістю щодо даних клінічних випробувань.

Вакцини Sinopharm та Sinovac - це інактивовані вакцини, які мають меншу ефективність, ніж вакцини за технологією мРНК, вироблені Pfizer-BioNTech та Moderna. І на відміну від своїх західних аналогів, дві китайські компанії не опублікували повних даних своїх останніх стадій клінічних випробувань, які  проводили по всьому світу, викликаючи критику з боку вчених та медичних експертів.

За даними Sinopharm та Sinovac, їхні вакцини отримали різні результати щодо ефективності в ході досліджень, які проводили у різних країнах, але всі вони перевищили встановлений ВООЗ 50%-вий поріг ефективності, щоб отримати дозвіл на екстрене використання.

Їх затвердження могло б бути своєчасним для COVAX, глобальної ініціативи, підтриманої ВООЗ, щодо забезпечення рівного доступу до вакцин проти Covid-19. В останні тижні вона зіткнулася з серйозною нестачею вакцини для Індії, що зупинило експорт вакцини AstraZeneca на фоні кризи Covid-19.

Оскільки COVAX може розповсюджувати лише вакцини, які схвалені ВООЗ, на сьогодні китайські вакцини не входять до його портфеля. Натомість йому доводиться покладатися на Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Covishield з Інституту сироватки крові в Індії, Johnson & Johnson та Moderna, які всі мають попит.

Натомість Китай робить власні пожертви вакцин за допомогою двосторонніх угод з окремими країнами, включаючи Філіппіни - зусилля експертів, на думку експертів, керуються більше стратегічними інтересами Китаю, ніж потребами найбільш вразливих країн.

Схвалення ВООЗ, без сумніву, посилить пекінську дипломатію щодо вакцин. Але що більш важливо, це повинно допомогти забезпечити кращий захист від Covid-19 країнам, які найбільше потребують.


Бізнес Китаю: Кінотеатри демонструють старі пропагандистські фільми. Чи програє Голлівуд?

Пекін наказав китайським кінотеатрам цього року використовувати каси для поширення пропаганди про свято Комуністичної партії.

Минулого місяця китайські кіномани повстали після того, як великі сайти з продажу квитків по всій країні припинили продавати квитки для повторних релізів трьох фільмів "Володаря кілець".

Фільми зникли в той самий час, коли регулятори перевіряли графіки.

Китайська влада наказала кінотеатрам демонструвати щонайменше два старі фільми на тиждень до кінця року на честь 100-річчя заснування Комуністичної партії Китаю.

 Пара обіймається біля залізничного вокзалу Пекіна в останній день свята Дня праці 5 травня 2021 року. Китай повністю повертається до роботи в п’ятницю


07.05.2021 1168
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3464
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3672
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5453