В Україні станом на 17 грудня зафіксували 8 899 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 779 дітей та 98 медпрацівників.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 193 нові підтверджені випадки. Крім того, в області одужали – 820 осіб, летальних випадків – шість.
Так, за весь час пандемії в області захворіли 125 232 особи. Зокрема, захворіли – 6 199 дітей, медичних працівників - 3 514, одужали – 112 607 осіб, летальних випадків – 3 014.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
-
методом ПЛР – 1 087 досліджень;
-
методом ІФА – 242 дослідження.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 1385;
- Вінницька область – 334;
- Волинська область – 412;
- Дніпропетровська область – 355;
- Донецька область – 564;
- Житомирська область – 218;
- Закарпатська область – 287;
- Запорізька область – 559;
- Київська область – 392;
- Кіровоградська область – 130;
- Луганська область – 93;
- Львівська область – 401;
- Миколаївська область – 332;
- Одеська область – 556;
- Полтавська область – 527;
- Рівненська область – 264;
- Сумська область – 239;
- Тернопільська область – 198;
- Харківська область – 294;
- Херсонська область – 80;
- Хмельницька область – 367;
- Черкаська область – 318;
- Чернівецька область – 151;
- Чернігівська область – 250.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 17 грудня в Україні вісім регіонів перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Миколаївську, Сумську, Запорізьку, Житомирську, Київську, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.
У «жовтій» зоні – Київ та Тернопільська, Донецька, Закарпатська, Одеська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Кіровоградська, Херсонська, Рівненська, Дніпропетровська, Полтавська, Івано-Франківська, Луганська та Львівська області.
В областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
читайте також: Штам «Omicron» вражає дихальні шляхи у 70 разів швидше за «Delta» — дослідження
Водночас 15 грудня, Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.
Вже 46,1% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. 41,3% дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби.
Згідно з рекомендаціями ВООЗ показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%.
Так, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 312 996 людей, з них отримали першу дозу – 14 312 994 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 12 824 666 людей.
Загалом провели 27 137 674 щеплення.
Зазначимо, що першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 29,6% прикарпатців. Водночас пройшли повний курс вакцинації — 25,2%.
Заразом 10 грудня Європейський інвестиційний банк перерахував Україні 50 мільйонів євро, що профінансують закупівлю необхідних вакцин від COVID-19.
В Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Нагадаємо, що Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
Так, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.
Крім того, МОЗ підписало угоду на закупівлю препарату «Молнупіравір» для лікування COVID-19.
Кілька днів тому законтрактували 300 тисяч курсів нових противірусних препаратів у компанії Pfizer. Ще стільки ж курсів іншого препарату, «Молнупіравір», також закуплять коштом державного бюджету в іншої компанії, MSD.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За словами міністра, планується закупити 300 тисяч курсів «Молнупіравіру» та застосовувати його для лікування ковіду у перші дні захворювання, щоб запобігти важкому перебігу хвороби.
«Молнупіравір» — це препарат, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Це має запобігти розмноженню вірусу та знизити ризик важкого перебігу хвороби.
Препарат — це пігулки, тому немає особливих вимог зберігання і його зручно приймати», — додає перший заступник міністра Олександр Комаріда.
Велика Британія вже зареєструвала цей препарат для використання, зокрема для пацієнтів, які мають хоч один фактор ризику: надмірну вагу, вік понад 60 років, цукровий діабет або хвороби серця.
Додамо, що деякі банки вже почали виплачувати українцям, які пройшли повний курс вакцинації, «ковідну тисячу». Так, monobank та Альфа-банк 16 грудня розпочали перші виплати за програмою «єПідтримка».
Що було раніше?
14 листопада Президент України Володимир Зеленський повідомив, що всі, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19, отримають від держави тисячу гривень.
Як зазначили в Кабміні, кошти будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через «Дію». Витратити їх можна на квитки в кінотеатр, театр чи на концерт, на заняття спортом або подорожі Україною.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що ця ініціатива Президента спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, який постраждав через пандемію.
Програма почне діяти з 19 грудня та працюватиме протягом року. Участь у ній візьмуть майже 6 000 представників малого та середнього бізнесу.
Зауважимо, що захворюваність в Україні вдвічі менша за поточну європейську. Наразі Україна вийшла із топ 10 країн з найбільшою захворюваністю на COVID-19 в Європі. Про це повідомив Віктор Ляшко під час брифінгу.
Вперше за останні 3 місяці рівень госпіталізацій у кожному із регіонів України опустився нижче граничного значення у 60 осіб на 100 тисяч населення.
Зайнятість ліжок з киснем зменшилася у 2 рази – з 70% до 35%. Два з трьох ковідних ліжок із киснем є зараз вільними, тобто зайнята лише третина всіх наявних ліжок.
Також міністр зазначив, що, за даними електронної системи охорони здоров’я, у листопаді 2021 року 84% з усієї кількості хворих на коронавірусну інфекцію не пройшли повний курс вакцинації. Серед госпіталізованих – 91%.
Це означає, що дев'ять із десяти госпіталізованих – невакциновані та не були захищені від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Додамо, що японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Вперше «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Водночас новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»