В Україні станом на 8 лютого зафіксували 34 353 нові випадки COVID-19, серед них — захворіли 3 095 дітей та 955 медпрацівників.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 540 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали — 1 713 осіб, летальних випадків — сімнадцять.
Так, за весь час пандемії в області захворіли 172 509 осіб. Зокрема, захворіли — 10 098 дітей, медичних працівників — 4 079, одужали — 136 171 особа, летальних випадків — 3 332.
Протягом минулої доби прикарпатські медики провели методом ПЛР — 2 234 дослідження, а методом ІФА — 250 досліджень.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 2862;
- Вінницька область – 857;
- Волинська область – 1138;
- Дніпропетровська область – 1960;
- Донецька область – 1532;
- Житомирська область – 739;
- Закарпатська область – 786;
- Запорізька область – 1262;
- Київська область – 1113;
- Кіровоградська область – 328;
- Луганська область – 727;
- Львівська область – 2336;
- Миколаївська область – 862;
- Одеська область – 3921;
- Полтавська область – 1264;
- Рівненська область – 1827;
- Сумська область – 1555;
- Тернопільська область – 1415;
- Харківська область – 2022;
- Херсонська область – 963;
- Хмельницька область – 1210;
- Черкаська область – 1169;
- Чернівецька область – 968;
- Чернігівська область – 997.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 8 лютого в Україні два регіони перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Наразі у червоній» зоні епідемічної небезпеки Івано-Франківська та Рівненська області.
У «помаранчевій» зоні епіднебезпеки Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Луганська, Одеська, Хмельницька, Сумська, Житомирська, Львівська, Дніпропетровська, Тернопільська, Київська, Харківська, Кіровоградська, Херсонська, Чернігівська, Черкаська та Чернівецька області.
Показники Запорізької та Полтавської областей відповідають «жовтій» зоні карантину.
Зазначимо, що в областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
Водночас 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.
читайте також: Спалах захворюваності на COVID-19. Як вберегтись від штаму «Omicron»
Крім того, половина дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Але цього ще замало для успішного проходження чергової хвилі зростання захворюваності. Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на ранковому брифінгу у вівторок, 8 лютого.
«Справедливий доступ до вакцин – це нагальний політичний, економічний, соціальний та моральний пріоритет світової спільноти. Сьогодні кожен, хто хоче зробити щеплення, може його зробити. Безкоштовно.
Також є можливість зробити вибір вакцин для щеплення. Наразі доступні Moderna, Pfizer та CoronaVac», — повідомив Ляшко.
Світовий приклад показує, що навіть за великої кількості інфікованих, медичні системи можуть справлятися з пандемічним навантаженням. Але за умови масової вакцинації! Оскільки щеплення проти COVID-19 – це можливість уникнути госпіталізації та летальності через тяжкі ускладнення.
«Ми зайшли в третій рік життя разом з COVID-19. Те, як ми його пройдемо, залежить від багатьох факторів. Як і від вашого бажання вакцинуватися, так і від того, як швидко будуть адаптуватися стандарти лікування з появою нових даних та нових препаратів для протидії хворобі», — зауважив міністр.
Нагадаємо, діти віком від 14 до 18 років зможуть отримати тисячу гривень за щеплення від коронавірусної хвороби.
Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду. Вона набула чинності з 7 лютого.
- освітні послуги;
- дитячі позашкільні гуртки;
- перебування в літньому/спортивному дитячому таборі;
- спортивні товари (ковзани, лижі, туристичне приладдя тощо);
- канцтовари;
- шкільне приладдя.
Раніше кошти програми можна було витратити лише на книжки, послуги у сфері культури, спорту чи пасажирських перевезень.
Водночас в Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією.
Зокрема, скоротили тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.
Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР.
Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати.
Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.
Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19.
Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.
Також змінами до наказу пріоритезували зусилля з відстеження контактів випадків COVID-19. В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання.
Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду.
Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.
Медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.
Заразом заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що вакциновані від COVID-19 мають легший перебіг захворювання на коронавірус, зокрема на штам «Омікрон», ніж ті, хто щеплення не отримав. Про це він розповів в інтерв’ю виданню Фокус.
«Дійсно, у багатьох країнах у разі «Омікрону» фіксують менший ризик госпіталізації та легший перебіг захворювання, але це характерно для людей, які отримали щеплення. Для людей невакцинованих перебіг хвороби так само важкий, як і при базовому штамі. Тому я би не прирівнював його до звичайного ГРВІ.
Крім того, для «Омікрону» характерні віддалені наслідки ковіду, наприклад, у вигляді неврологічних розладів. І не слід забувати, що він так само призводить до летальних випадків», — зазначив головний державний санітарний лікар.
Ігор Кузін також додав, що про відмову від карантинних обмежень можливо буде говорити лише у випадку досягнення 70% вакцинованих серед дорослого населення.
«Це мінімальна межа для того, щоб ми почали говорити про будь-яке пом’якшення карантинних вимог. В Україні зараз лише 22 із 25 областей вакцинували принаймні 40% свого населення. Це адекватні показники в світовому вимірі на кінець 2021 року.
Зараз ми поставили перед собою амбітні плани вакцинувати 70% дорослого населення країни до кінця 2022 року. Лише тоді зможемо говорити про якесь пом’якшення карантинних заходів», — підкреслив заступник міністра охорони здоров’я.
До слова, Україна отримала першу партію ліків проти COVID-19 «Молнупіравір». Так, це противірусний препарат прямої дії, що запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.
Дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.
Докладніше про використання «Молнупіравіру» в Україні — в інфографіці МОЗ.
Додамо, що з 31 січня невакцинованих медиків, працівників органів місцевого самоврядування та комунальників відсторонюють від роботи без збереження заробітної плати. Це правило не поширюватиметься на працівників, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний документ.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Рідкісна побічна реакція від вакцини Johnson & Johnson: що відомо