Covid-19: Новий страх охоплює Європу, оскільки кількість випадків у світі становить 30 мільйонів

В Індії вірус поширюється набагато швидше, ніж в будь-якій іншій країні


За даними американського університету Джона Хопкінса, кількість підтверджених випадків коронавірусу в усьому світі перевищила 30 мільйонів.

З початку спалаху в Китаї наприкінці минулого року понад 1 000 000 померли від Covid-19.

У США, Індії та Бразилії налічують найбільше підтверджених випадків захворювання, однак у Європі спостерігається новий сплеск інфекцій.

З наближенням зими багато країн північної півкулі готуються до другої хвилі пандемії.

У Великобританії уряд розглядає можливість прийняття подальших загальнодержавних заходів, включаючи короткий період карантинних обмежень, щоб спробувати уповільнити другу хвилю інфекцій.

За межами Європи, в п'ятницю вдруге запроваджується загальнодержавний карантин в Ізраїлі - першій країні, яка це зробила.

читайте також: Коронавірус: Франція щодня реєструє майже 10 000 нових випадків

Африка зафіксувала більше мільйона підтверджених випадків, хоча справжній масштаб пандемії на континенті не відомий. Повідомляється, що показники тестування є низькими, що може спотворити офіційні цифри.


Що відбувається в країнах?

Група експертів з інфекційних хвороб з Університету Джона Хопкінса в американському місті Балтімор документує глобальне поширення Covid-19 на своєму вебсайт для відстеження.

За їхніми даними, США залишається на сьогодні найбільш постраждалою країною з точки зору величезної кількості - понад 6,6 мільйона підтверджених інфекцій та понад 197 000 смертей.

Однак після спалаху в липні, кількість нових щоденних інфекцій зменшується.

Раніше цього тижня президент Дональд Трамп заперечив, применшуючи серйозність Covid-19, попри те, що в записаному інтерв'ю визнав, що це зробив.

Цього тижня в Індії кількість відомих інфекцій перевищила п’ять мільйонів — це друге за кількістю випадків захворювання у світі.

Порівнюючи показники з різних країн важливо враховувати такі фактори, як чисельність та щільність населення. Наприклад, в Індії мешкає 1,3 млрд осіб.

Однак, в Індії вірус поширюється набагато швидше, ніж в будь-якій іншій країні, за останні дні кількість щоденних випадків перевищує 90 000.

Понад 80 000 людей померли від нестачі ліжок у відділеннях інтенсивної терапії та постачання кисню.

читайте також: Понад 79 000 смертельних випадків від Covid-19: в Індії дефіцит кисню, а захворюваність зростає

У Бразилії зареєстровано понад 4,4 мільйона випадків, у яких померло понад 134 000 - це друга, після США, країна за кількістю смертей.

Президент Джаїр Болсонаро зазнав критики за применшення небезпеки коронавірусу, особливо після участі в мітингу проти карантину. Правий лідер — який називав вірус "маленьким грипом" - і сам виявив позитивні результати в липні.

Аргентина та Мексика також сильно постраждали від спалаху в Латинській Америці.

У четвер Аргентина повідомила про ще майже 13 000 випадків за 24-годинний період, що призвело до перевищення загальної кількості в країні понад 600 000.

Тим часом Мексика підтвердила понад 3000 щоденних заражень, що збільшило кількість випадків до понад 680 000.

В той самий час смертність на 100 000 осіб суттєво різниться залежно від країни, причому Сан-Марино, Перу та Бельгія мають найвищі показники, а в Індії — одні з найнижчих.

Новий коронавірус вперше з’явився після того, як Китай повідомив про інфекцію у місті Ухань у грудні 2019 року. Він зазнав критики через повільність визнання спалаху захворювання, що дозволило проводити збори, навіть коли занепокоєння зростало і карали лікарів за попередження.

З того часу його хвалять за ефективне уповільнення розповсюдження вірусу після масового карантину та збільшення потужності лікарні. Наразі Китай підтвердив 90 000 випадків та 4700 смертей, за дослідженнями Джонса Хопкінса, хоча існували занепокоєння щодо недооцінки.


Яка ситуація в Європі?

Регулярний показник коронавірусу на континенті повинен стати "сигналом тривоги", заявив регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Виступаючи в четвер в Копенгагені, Ганс Клуге заявив, що за останні два тижні кількість нових випадків подвоїлася у понад половині європейських держав-членів.

За його словами, лише за минулий тиждень по всій Європі зареєстровано 300 000 нових, і щотижнева кількість випадків перевищила, зареєстровані протягом першого піку в березні.

За даними ВООЗ, з початку пандемії в Європі підтверджено п’ять мільйонів випадків захворювання та понад 228 000 смертей.


Чи є світло в кінці тунелю?

Ряд країн та компаній накопичують ресурси для пошуку безпечної та ефективної вакцини.

Президент Трамп нещодавно заявив, що вакцина може бути доступна до президентських виборів 3 листопада - попри попередження ряду медичних експертів, що це нереально.

У серпні Росія дозволила вакцину для місцевого використання - перша країна, яка зробила це. Пізніше російські вчені опублікували перший звіт про вакцину, заявивши, що ранні тести показали ознаки імунної відповіді.

Але експерти попередили, що випробування були недостатніми, щоб довести ефективність та безпеку.

Жодна вакцина ще не завершила клінічних випробувань, що змусило деяких вчених побоюватися політики, а не здоров'я та безпеки.

Також є побоювання, що змагання за вакцину виграють найбагатші країни коштом найбільш вразливих.

Одночасно досліджується понад 150 різних препаратів для визначення способів лікування людей з важкою формою Covid-19.

Доведено, що з усіх досліджуваних препаратів лише стероїди рятують життя, і відкриття стало значним проривом.

Британське дослідження показало, що стероїд дексаметазон зменшив ризик смерті на третину для пацієнтів на апаратах штучної вентиляції легенів і на п'яту частину для тих, хто перебуває на кисні.

Подальші дані свідчать про те, що інший стероїд, гідрокортизон, також однаково ефективний.


Читайте також:

Дослідження показують, що випадки коронавірусу в Англії подвоюються кожні вісім днів

за матеріалами BBC


19.09.2020 1617
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466