Covid-19: навіть одна доза вакцини Pfizer/BioNTech знижує ризик зараження на 72%

Шприци та флакони з вакциною Pfizer/BioNTech проти Covid-19, які підготували для введення працівникам охорони здоров'я 17 грудня 2020 року.


У понеділок у пресрелізі служби громадського здоров'я Англії (PHE) оприлюднили нові дані, де йдеться, що перша доза вакцини Pfizer/BioNTech протиCovid-19 "забезпечує високий рівень захисту від інфекцій та симптоматичних захворювань".

Дослідження PHE, яке провели серед медичних працівників у віці до 65 років, показало, що одна доза вакцини знижує ризик зараження на 72% через три тижні, тоді як дві дози вакцини знижують ризик зараження на 85%. Цей високий рівень захисту поширився на штам коронавірусу B.1.1.7, який вперше виявили у Великобританії у грудні.

Медичні працівники проходили тестування на Covid-19 кожні два тижні за допомогою ПЛР-тестів і два рази на тиждень за допомогою швидких тестів, пояснила доктор Сьюзан Хопкінс, директор стратегічного реагування в PHE, маючи на увазі: "було безліч безсимптомних тестів", сказала вона.

"В цілому ми спостерігаємо справді сильний ефект для зменшення будь-якої інфекції: безсимптомної та симптоматичної", - сказав Хопкінс під час пресконференції, проведеної Науковим медіацентром Великобританії в понеділок.

PHE також проаналізував дані рутинних тестів на основі симптоматичного захворювання у понад 12 000 людей, які показали, що одна доза вакцини Pfizer / BioNTech була ефективною на 57% проти симптоматичної хвороби COVID-19 в осіб віком понад 80 років через чотири тижні після першої дози. Ефективність зросла до 88% через тиждень після другої дози.

Ранні дані також показали, що вакциновані люди, які згодом інфікуються, набагато рідше помирають від вірусу або потрапляють до нього в лікарню.

Люди старше 80 років, які були інфіковані після вакцинації, мали на 41% менше шансів потрапити до лікарні з вірусом і на 57% рідше померли від нього. PHE передбачав, що захист від важких захворювань, ймовірно, буде понад 75% у тих, хто отримав одну дозу вакцини Pfizer-BioNTech.

"Загальним хорошим знаком є ​​те, що ми починаємо спостерігати зменшення кількості госпіталізацій та смертності у цих вакцинованих вікових групах й принаймні деякі з них пов’язані з програмою вакцинації", - сказала доктор Мері Рамсей, керівник відділу імунізації PHE, під час пресконференція.

Вона зазначила, що, хоча нинішній локдаун у Великобританії зіграв роль у скороченні кількості госпіталізацій, "швидше скорочення спаду в деяких аспектах може бути віднесено до програми вакцинації".

У випуску PHE Рамзі застерігає, що, попри обнадійливі ознаки "ми ще не знаємо, наскільки ці вакцини зменшать ризик передачі вами Covid-19 іншим", додавши, що вакциновані люди повинні продовжувати стежити за правилами безпеки.

Великобританія зосередила свою увагу на вакцинації якомога більшої кількості людей з високим ризиком першою дозою.

Рамзі заявив, що висновки "посилюють політику надання цієї одноразової дози більшій кількості людей, щоб запобігти більшій кількості смертей та більше прийому зараз, а потім повернутися пізніше й отримати другу дозу, яка забезпечить їм більш тривалий захист".

Міністр охорони здоров'я Великобританії Метт Хенкок заявив, що "надзвичайно обнадійливо", що дані підтверджують рішення уряду Великобританії "максимально збільшити кількість людей, щеплених однією дозою".

"Захист від важких захворювань становить щонайменше 75% або вище, і це відповідає тому, що ви бачите у Шотландії", - сказав Рамсей на пресконференції з посиланням на ранні дані шотландського дослідження про вплив вакцини "Пфайзер" та "Оксфорд-АстраЗенека". 


Значне падіння госпіталізації

У цьому дослідженні, яке також оприлюднили в понеділок, розподіл вакцинації Covid-19 пов’язаний зі значним зниженням ризику госпіталізації через шотландську хворобу.

Дослідники порівняли госпіталізацію серед тих, хто отримав першу дозу, і тих, хто не отримав.

До четвертого тижня після отримання першої дози вакцина Pfizer знизила ризик госпіталізації з Covid-19 до 85%. Вакцина Оксфорд-АстраЗенека знизила ризик госпіталізації до 94%. Попереднє дослідження, яке ще не було рецензовано, є першим, що вивчає вплив двох вакцин на запобігання важким захворюванням, що призводять до госпіталізації по всій країні, з попередніми результатами ефективності, отриманими в результаті клінічних випробувань.

У рамках проєкту EAVE II, проведеного дослідниками з Единбурзького, Стратклайдського, Абердинського, Глазгоського та Сент-Ендрюського та Громадського Здоров'я Шотландії (PHS), було проаналізовано набір даних, що охоплює майже все населення Шотландії - 5,4 мільйона осіб.

Дослідники проаналізували дані за кожен тиждень з 8 грудня по 15 лютого. За цей період введено 1,14 мільйона вакцин (близько 650 000 людей отримали дозу Пфайзера та близько 490 000 - Оксфорд-АстраЗенека), причому 21 відсоток шотландського населення отримав першу доза, згідно з пресрелізом Единбурзького університету.

Серед осіб віком від 80 років - однієї з груп найвищого ризику - вакцинація була пов'язана із 81-процентним зниженням ризику госпіталізації від Covid-19 протягом четвертого тижня, коли результати для обох вакцин були об'єднані, згідно з даними пресрелізу.

"Ці результати дуже обнадійливі й дали нам великі підстави бути оптимістичними у майбутньому. Зараз у нас є національні докази - у цілій країні - що вакцинація забезпечує захист від госпіталізацій через Covid-19", - написав у звіті провідний дослідник Азіз Шейх, директор Інститут Ашер університету Единбурга. "Випуск першої дози вакцини зараз потрібно прискорити у всьому світі, щоб допомогти подолати цю страшну хворобу".

Арне Акбар, президент Британського товариства імунологів, додав:

"Тепер нам потрібно зрозуміти, наскільки тривалим є цей захист від однієї дози вакцини". "Хоча необхідні подальші дослідження, загалом ці нові висновки повинні забезпечити впевненість у рішенні Великобританії запропонувати дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів".

за матеріалами CNN


25.02.2021 769
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6854 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455