Президент Китаю Сі Цзіньпін виголошує промову за допомогою відеозв'язку на додатковій зустрічі лідерів щодо захисту планети на саміті G20 в Ер-Ріяді 20 листопада 2020 р.
Президент Китаю Сі Цзіньпін наполягає на створенні глобальної системи відстеження Covid-19 з використанням QR-кодів, яка допоможе пришвидшити міжнародні подорожі та відновити бізнес під час пандемії коронавірусу.
На початку цього року Китай доручив широко застосовувати сертифікати здоров'я на основі QR. Це система, яка використовує електронний штрих-код для зберігання історії подорожей та стану здоров’я людини, їй приписують допомогу у стримуванні поширення вірусу.
Користувачам видається кольоровий код щодо потенційного впливу на них коронавірусу. Кольори схожі на світлофори — зелений найбезпечніший, потім жовтий і нарешті червоний.
Виступаючи на онлайн-засіданні лідерів G20 у суботу, Сі заявив, що для забезпечення "безперебійного функціонування" світової економіки під час пандемії країнам потрібно координувати єдину систему дій та стандартів, повідомляє державне інформаційне агентство "Сіньхуа".
"Китай запропонував глобальний механізм взаємного визнання медичних сертифікатів на основі результатів тестів на нуклеїнові кислоти у формі міжнародно прийнятих QR-кодів. Ми сподіваємось, що до цього механізму приєднається більше країн", - сказав Сі.
Сі чітко не сказав, який тип програми або системи QR-коду він пропонує, а також хто розробляє та запустить їх.
Кілька країн запровадили технологію відстеження додатків для моніторингу руху громадян та потенційного впливу Covid-19, включаючи Австралію, Японію та Сінгапур, але координація між системами відсутня, і вони мали різний успіх.
Дослідження Оксфордського університету у квітні показало, що якщо навіть лише 56% населення країни користується програмою відстеження, це може серйозно сповільнити епідемію Covid-19.
Але такі програми викликали занепокоєнням щодо конфіденційності, особливо в західних демократичних країнах. Елісон Гарднер, викладач інформатики в університеті Кіл, сказала, що населення Великобританії та Франції неохоче використовує такі додатки, коли їх особиста інформація зберігалася зовні, а не на телефоні.
І з огляду на зростаючу стурбованість країн у всьому світі щодо використання китайської технології у деяких галузях промисловості, швидше за все, виникнуть серйозні питання щодо того, як буде функціонувати координована Пекіном система QR.
Уряд Сполучених Штатів наполягає, щоб близькі союзники у Європі, Північній Америці та Тихоокеанському регіоні відмовитися від китайської технології 5G, яку постачає гігант зв'язку Huawei, тоді як популярний додаток китайського виробництва TikTok забороняли в Індії та США.
Стюарт Харгрівз, доцент юридичного факультету Китайського університету Гонконгу, сказав, якщо QR-код використовується для зберігання конфіденційної інформації про здоров'я, тоді питання щодо конфіденційності стають "особливо важливими".
"Наприклад, яка інформація зберігається в базовому записі, як вона генерується, де вона зберігається, хто має до неї доступ", - сказав він.
Харгрівз погодився, що як тільки будуть доступні вакцини проти коронавірусу, потрібно буде мати міжнародний "цифровий паспорт здоров'я" певного різновиду.
"Щоб подорожі наблизились до чогось подібного, що було до Covid, тоді буде необхідний якийсь міжнародний стандарт, який легко отримати, зручний у використанні, захищений та захищає конфіденційність", - сказав він.
Головною проблемою будь-якої міжнародної програми щодо коронавірусу було б збереження конфіденційності даних, сказала Райна Макінтейр, керівник Програми досліджень біозахисту в Інституті Кірбі Університету Нового Південного Уельсу.
Макінтайр припустив, що центральна база даних, якою керує Всесвітня організація охорони здоров'я або агентство ООН, може бути найменш суперечливим способом створення програми відстеження Covid.
"Але чи погоджуватимуться люди з урядом щодо доступу до їх даних? Це може бути ціна за оплату подорожей", - сказала вона.
за матеріалами CNN
Читайте також: