В Україні станом на 23 грудня зафіксували 7 312 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 585 дітей та 182 медпрацівники.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 298 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 909 осіб, летальних випадків – шість.
Летальні випадки зареєстрували в Івано-Франківському (троє померлих), Коломийському (два випадки) та Косівському (один летальний випадок) районах.
Крім того, в області здійснили тестувань за добу:
- методом ПЛР – 1110 досліджень;
- методом ІФА – 213 досліджень.
Кількість захворювань в регіонах за добу:
- Київ – 1211;
- Вінницька область – 201;
- Волинська область – 221;
- Дніпропетровська область – 231;
- Донецька область – 531;
- Житомирська область – 243;
- Закарпатська область – 279;
- Запорізька область – 303;
- Київська область – 355;
- Кіровоградська область – 73;
- Луганська область – 59;
- Львівська область – 417;
- Миколаївська область – 198;
- Одеська область – 174;
- Полтавська область – 495;
- Рівненська область – 208;
- Сумська область – 228;
- Тернопільська область – 246;
- Харківська область – 259;
- Херсонська область – 77;
- Хмельницька область – 387;
- Черкаська область – 223;
- Чернівецька область – 117;
- Чернігівська область – 278.
В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.
З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 23 грудня в Україні два регіони перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки.
Йдеться про Запорізьку та Волинську області.
У «жовтій» зоні – Київ та Тернопільська, Миколаївська, Сумська, Київська, Житомирська, Донецька, Закарпатська, Одеська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Кіровоградська, Херсонська, Рівненська, Дніпропетровська, Полтавська, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Черкаська та Чернігівська області.
Відтак, в областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
читайте також: Відомо, що забезпечує «суперімунітет» до COVID-19
Водночас 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.
Крім цього, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 500 520 українців, з них отримали першу дозу – 14 500 518 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 13 219 547 людей, отримали додаткову дозу – 596 людей.
Загалом провели 27 720 661 щеплення. Згідно з рекомендаціями ВООЗ показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%.
Так, в Івано-Франківській області провели 763 870 щеплення.
Зазначимо, що першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали 29,6% прикарпатців. Водночас пройшли повний курс вакцинації — 25,2%.
Заразом 10 грудня Європейський інвестиційний банк перерахував Україні 50 мільйонів євро, що профінансують закупівлю необхідних вакцин від COVID-19.
В Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.
Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.
До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.
Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.
На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Нагадаємо, що Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
Зокрема, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.
Зауважимо, що 1 і 2 січня пункти та центри вакцинації проти COVID-19 в Україні не працюватимуть.
Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.
За її словами, у перші дні після святкування Нового року медичним працівникам дадуть можливість відпочити.
«Водночас в решту інших днів пункти вакцинації працюватимуть за звичайним розкладом», — пояснила Марія Карчевич.
Заступниця міністра нагадала, що дізнатися графік роботи та записатися на щеплення можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19 або через контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Посадовиця також попередила, що з 10 січня Європейський Союз планує ухвалити скорочення терміну дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів.
Водночас у МОЗ радять провести зимові вихідні вдома в тісному родинному колі. Проте, якщо ви все ж вирішили організувати вечірку, дотримуйтеся простих порад, аби зменшити ризики поширення вірусу:
- Обмежте кількість гостей, щоби створити можливості для фізичної дистанції. Не соромтеся дізнатися їхній вакцинальний статус, адже ідеться про ваше здоров'я.
- За можливості святкуйте на відкритому повітрі. Якщо ж вечірка відбуватиметься в приміщенні, не забувайте регулярно провітрювати.
- Просіть гостей носити маски, за винятком прийомів їжі й пиття. Слідкуйте, щоби маска закривала й ніс і рот. Спонукайте гостей мати запасні маски, або ж самі придбайте, аби за потреби дати їх гостям.
- Подбайте, щоби гості дотримувалися базових гігієнічних умов — покажіть де ванна, забезпечте достатню кількість мила й одноразових рушників, або засобів для дезінфекції.
- Дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаються, і будь-які предмети спільного користування.
- Якщо почуваєтеся зле — змініть плани.
«Чим більше профілактичних заходів ви вживатимете, тим безпечнішою буде ваша вечірка. Свята важливі, але ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких, особливо найбільш вразливих, має бути на першому місці.Пам'ятайте, найкращий спосіб убезпечити свою сім’ю та друзів — це зробити щеплення», — йдеться у повідомленні.
«Зараз у продажу можна знайти експрес-тести для домашнього використання. Проте такі тести не дають підстави відвідувати ресторани, кінотеатри, спортивні зали чи користуватись міжрегіональним транспортом в умовах карантину.Для цього підійде ПЛР-тест та експрес-тест на антиген, зроблений в лабораторії. Ці види тестування дають змогу виявити активну інфекцію»
Чому зроблені вдома експрес-тести не валідні для доступу у громадські заклади?
- Процедура проведення тестування може бути проведена із порушеннями, а можливості перевірити, чиї зразки використовувались для тесту немає.
- Результати такого тестування не є 100% гарантованими, зокрема і через те, що процедура може бути проведена із порушенням.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Зауважимо, що японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Вперше «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Водночас новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»