COVID-19: які маски найефективніші, умови в'їзду до європейських країн та ситуація на Прикарпатті

Станом на 30 грудня в Україні зафіксували 5 930 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 373 дитини та 137 медпрацівників.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, в Івано-Франківській області за добу 225 нових підтверджених випадків. Крім того, в області одужали – 559 осіб, летальних випадків – 16.

Так, за весь час пандемії в області захворілм – 127 113 осіб. Зокрема, захворіли – 6 353 дітей, медичних працівників – 3 535, одужали – 119 435 особи, летальних випадків – 3 090.

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 1 184 досліджень;
  • методом ІФА – 238 досліджень.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

  • Київ – 1263;
  • Вінницька область – 271;
  • Волинська область – 126;
  • Дніпропетровська область – 185;
  • Донецька область – 350;
  • Житомирська область – 61;
  • Закарпатська область – 214;
  • Запорізька область – 206;
  • Київська область – 235;
  • Кіровоградська область – 60;
  • Луганська область – 86;
  • Львівська область – 256;
  • Миколаївська область – 140;
  • Одеська область – 339;
  • Полтавська область – 443;
  • Рівненська область – 108;
  • Сумська область – 188;
  • Тернопільська область – 113;
  • Харківська область – 271;
  • Херсонська область – 76;
  • Хмельницька область – 296;
  • Черкаська область – 297;
  • Чернівецька область – 121;
  • Чернігівська область – 0.

В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

Станом на 30 грудня в Україні усі регіони перебувають у «жовтій» зоні епіднебезпеки.

Зауважимо, що в областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.

  читайте також: Відомо, що забезпечує «суперімунітет» до COVID-19

Водночас 15 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину на території України до 31 березня 2022 року.

Крім того, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 671 169 людей, з них отримали першу дозу – 14 671 167 людей, отримали дві дози – 13 625 553 людини, отримали додаткову дозу – 3 302 людини, бустерну дозу – 3 672 людини.

Загалом провели 28 303 694 щеплення. Згідно з рекомендаціями ВООЗ показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%.

Заразом 10 грудня Європейський інвестиційний банк перерахував Україні 50 мільйонів євро, що профінансують закупівлю необхідних вакцин від COVID-19.

В Україні працює понад три тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.

Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.

До слова, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.

Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.

На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.

Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.

Нагадаємо, що Україні схвалили додаткове щеплення проти COVID-19.
 
Зокрема, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини проти COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
 
Отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
 
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
 
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти в рекомендаціях НТГЕІ.

Додамо, що деякі банки вже почали виплачувати українцям, які пройшли повний курс вакцинації, «ковідну тисячу». Так, monobank та Альфа-банк 16 грудня розпочали перші виплати за програмою «єПідтримка».

Для того, щоб подати заявку на отримання коштів, необхідно встановити на смартфоні останню версію застосунку «Дія» і оформити спеціальну картку в одному з банків-партнерів, повідомляє Мінцифри. Після цього ваш запит буде в опрацюванні та потрібно буде зачекати, коли на рахунок надійдуть кошти.

Право на виплату мають громадяни України, старші 18 років, які згенерували «зелений» сертифікат про вакцинацію.

Витратити віртуальну 1000 гривень можна на:

  • книжки;
  • квитки у кіно чи театр;
  • візит до музею чи картинної галереї;
  • абонемент до фітнес-клубів і спортивних залів;
  • квитки на потяг чи літак в межах країни;
  • особи, старші 60 років, зможуть придбати на ці кошти ліки.

Перевести «ковідну тисячу» в готівку чи переказати на іншу картку чи рахунки заборонено. Використати гроші можна впродовж чотирьох місяців.

Додамо, що чимало українців вже встигли витратити частину грошей. Зокрема, на кінотеатр або на квитки на потяг. Чимало ринули купувати книжки. Так, охочих придбати книжки було так багато, що на деяких сайтах навіть трапився збій.

Найменше охочих витрати тисячу на візит до музею та квиток на автобус.


Водночас через штам COVID-19 «Омікрон» країни частіше змінюють правила в'їзду. Перед поїздкою потрібно обов’язково ознайомитись з інформацією на інтерактивній мапі МЗС.

Експерти радять відкласти туристичні поїздки за кордон до стабілізації ситуації. Станом на 28 грудня в Україні виявили п'ять нових випадків захворювання на COVID-19 штаму «Омікрон».

Докладніше про умови перетину кордону — в інфографіці МОЗ станом на 30 грудня.

Нагадаємо, що «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.

Мутації Omicronа викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації.

До слова, японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».

Водночас новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.

Також відомо, скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron».

   читайте також: Штам «Omicron» вражає дихальні шляхи у 70 разів швидше за «Delta» — дослідження 


Зауважимо, що багатошарові маски, які щільно прилягають до обличчя, найкраще захищають від інфікування COVID-19.

Нагадуємо, що 1 і 2 січня пункти та центри вакцинації проти COVID-19 в Україні не працюватимуть.

Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

За її словами, у перші дні після святкування Нового року медичним працівникам дадуть можливість відпочити.

«Водночас в решту інших днів пункти вакцинації працюватимуть за звичайним розкладом», — пояснила Марія Карчевич.

Заступниця міністра нагадала, що дізнатися графік роботи та записатися на щеплення можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19 або через контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Посадовиця також попередила, що з 10 січня Європейський Союз планує ухвалити скорочення терміну дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів.

Також, оскільки напередодні свят поїздки у громадському транспорті стають частішими, а ризик інфікування COVID-19 — вищим, МОЗ підготував інфографіку щодо правил безпечних поїздок у громадському транспорті.

У МОЗ радять провести зимові вихідні вдома в тісному родинному колі. Проте, якщо ви все ж вирішили організувати вечірку, дотримуйтеся простих порад, аби зменшити ризики поширення вірусу:

  • Обмежте кількість гостей, щоби створити можливості для фізичної дистанції. Не соромтеся дізнатися їхній вакцинальний статус, адже ідеться про ваше здоров'я.
  • За можливості святкуйте на відкритому повітрі. Якщо ж вечірка відбуватиметься в приміщенні, не забувайте регулярно провітрювати.
  • Просіть гостей носити маски, за винятком прийомів їжі й пиття. Слідкуйте, щоби маска закривала й ніс і рот. Спонукайте гостей мати запасні маски, або ж самі придбайте, аби за потреби дати їх гостям.
  • Подбайте, щоби гості дотримувалися базових гігієнічних умов — покажіть де ванна, забезпечте достатню кількість мила й одноразових рушників, або засобів для дезінфекції.
  • Дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаються, і будь-які предмети спільного користування.
  • Якщо почуваєтеся зле — змініть плани. 
«Чим більше профілактичних заходів ви вживатимете, тим безпечнішою буде ваша вечірка. Свята важливі, але ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких, особливо найбільш вразливих, має бути на першому місці.
Пам'ятайте, найкращий спосіб убезпечити свою сім’ю та друзів — це зробити щеплення», — йдеться у повідомленні.

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Чому українці бояться вакцинації проти COVID-19

Як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку

Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Бустерна доза CoronaVac не забезпечує достатньої кількості антитіл проти «Omicron»

Очільник BioNTech припускає, що вакцинуватися проти COVID-19 треба буде щороку


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3694
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451