Covid-19: членам групи ВООЗ заблокували в'їзд до Китаю

Медичні працівники стоять біля автобусів у відгородженому відділенні, куди прибулих мандрівників слід доставити на карантин, в міжнародний аеропорт в Ухані, Китай, 14 січня 2021 року, після прибуття групи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яка розслідує джерела пандемії Covid-19.


У четвер, 14 січня, двом членам групи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка розслідує походження пандемії коронавірусу, заборонили політ до Китаю після невдалого тесту на антитіла до коронавірусу.

Міжнародна команда з 13 вчених мала висадитися в китайському місті Ухань, де вперше в кінці 2019 року зафіксували випадки коронавірусу. Однак два члени цієї команди залишаються в Сінгапурі, повідомляє ВООЗ у низці твітів після того, як вони "виявили позитивний результат на антитіла IgM".

Антитіла IgM є одними з найбільш ранніх потенційних ознак коронавірусної інфекції, але можуть також з’являтися у когось, хто був щеплений або раніше інфікований (але вже не є носієм) вірусу. Також при таких тестах можливі помилкові позитивні результати.

Починаючи з листопада 2020 року, мандрівники, які летять до Китаю, повинні показати негативні результати для тесту на антитіла IgM та тесту на ПЛР, перш ніж їм буде дозволено в'їзд.

Зазначені вчені проходять повторне тестування, і раніше вони вже кілька разів тестувались і виявляли негативний вміст на коронавірус, заявила організація, додавши, що ті вчені, які змогли поїхати до Китаю, "розпочнуть свою роботу негайно протягом двотижневого карантинного протоколу для міжнародних мандрівників".

На черговій пресконференції в четвер представник МЗС Китаю Чжао Ліцзянь заявив, що країна "неухильно дотримуватиметься відповідних норм та вимог щодо запобігання епідемій, а також забезпечить відповідну підтримку та умови для експертів ВООЗ, які приїжджають до Китаю для здійснення міжнародного співробітництва з питань виявлення походження вірусу."

На запитання про те, яким двом вченим відмовлено у в'їзді, Чжао не дав відповіді, доручаючи ставити ці запитання у "відповідні органи влади".

Державна телерадіокомпанія CGTN повідомила в четвер, що команда ВООЗ "пройшла тести та аналізи на антитіла в аеропорту" після прибуття до країни.  


Затримка поїздки

Це друга затримка для команди ВООЗ, яка мала прибути до Китаю на початку цього місяця, але влада заблокувала політ туди, викликавши рідкісний докір агентства ООН.

"Я дуже розчарований цією новиною", - сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєс. "Я контактував з вищими китайськими чиновниками, і я ще раз дав зрозуміти, що місія є пріоритетом для ВООЗ та міжнародної команди".

Тедрос додав, що ВООЗ "прагне розпочати місію якомога швидше", і що йому дали запевнення, що Пекін пришвидшує внутрішню процедуру.

Процедуру розпочали цього тижня, оскільки більшість команди прибули до Уханя, хоча їм обмежено те, що вони планували зробити, коли закінчать обов’язковий двотижневий карантин.

Маріон Купманс, голландський вірусолог, яка очолює відділ вірусології медичного центру Еразма в Роттердамі та є частиною слідчої групи, що прямує до Китаю, заявила раніше цього місяця, що вони "готові до роботи".

Купманс заявила, що їм сказали, що в Китаї нічого не заборонено, і команда буде працювати у співпраці зі своїми китайськими колегами, "розглядаючи дані, розмовляючи з досвідченими людьми та роблячи висновки з того, що зроблено".  

За її словами, важливо зрозуміти походження того, як вірус зробив стрибок до людей, оскільки "немає країни, яка не має ризику виникнення хвороб. Це те, що ми повинні розуміти, тому весь світ може підготуватися". "Нам дійсно потрібно мати терпіння і не судити. Це скрупульозна робота, це займе час", - сказала Купманс.  


Політична напруженість

Сполучені Штати та Австралія виступили з обвинуваченням, критикуючи боротьбу Китаю з початковими стадіями пандемії, звинувачуючи Пекін у приховуванні серйозності проблеми та запобіганні ефективній реакції до пізнього часу.

Дональд Трамп неодноразово звинувачував Китай у глобальній пандемії та оголошував, що США припинять свої відносини з ВООЗ, заявляючи, що Китай не повідомив належним чином інформацію про коронавірус і тиснув на ВООЗ, щоб вона "вводила світ в оману".

США вимагають прозорості операцій ВООЗ у Китаї.

У листопаді Гаррет Грігсбі з Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб США заявив Асамблеї ВООЗ, що умови розслідування щодо Китаю "не обговорювались прозоро", і "саме розслідування, як видається, не відповідає" його мандату.

Конфіденційні документи, які отримані CNN минулого року від Центру контролю та профілактики захворювань у провінції Хубей - де вірус вперше виявили у 2019 році - показали, як китайські чиновники передавали світові більше оптимістичних даних, ніж вони мали доступ до них внутрішньо, спочатку недооцінюючи складність справ на ранніх стадіях спалаху.    

Оскільки країни у всьому світі борються з новими випадками інфекцій, Китай, здається, відновлюється.

Минулого місяця в країні вже другий квартал поспіль спостерігалося позитивне економічне зростання.

Міністр закордонних справ Ван І високо оцінив антипандемічні зусилля Китаю в країні та за кордоном, заявивши, що країна "розпочала надзвичайну глобальну гуманітарну кампанію" і "допомогла досягти консенсусу щодо глобальної реакції на Covid-19".

Коли команда ВООЗ готувалася розпочати роботу, китайські чиновники та державні ЗМІ поставили під сумнів походження вірусу, при цьому сам Ван стверджував, що "все більше досліджень свідчать про те, що пандемія, ймовірно, була спричинена окремими спалахами в багатьох місцях світу".  

за матеріалами CNN 


14.01.2021 597
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455