Covid-19: багаті країни закликали поділитися знаннями про вакцини та відмовитися від патентів

Члени Світової організації торгівлі мають обговорити пропозицію про відмову від прав інтелектуальної власності на вакцини та препарати проти Covid-19 у середу на тлі зростаючого міжнародного тиску щодо збільшення доступу країн, що розвиваються.
Правозахисники також закликали міністрів закордонних справ та розвитку G7, які збираються у Лондоні, розглянути питання про перевагу патентів Covid-19 фармацевтичних компаній.
Активісти та багато світових діячів стверджують, що цей крок - єдиний спосіб пришвидшити доступ до рятівних вакцин проти Covid-19 для країн, що розвиваються, в той час, коли багатші країни скупили значну частину світового постачання.
Хоча зараз Сполучені Штати повністю щепили 32% свого населення - і можуть дозволити використання вакцини Pfizer для 12-15-річних громадян вже наступного тижня - багато бідних країн намагаються отримати дози вакцин для своїх літніх та найбільш вразливі громадян через COVAX, глобальну ініціативу з розподілу вакцин, яка надає пільгові та безкоштовні дози для країн з нижчими доходами.
Індія, де кількість інфікованих Covid-19 щодня зростає, що має руйнівні наслідки - з середини січня вводила понад 160 мільйонів доз вакцин порти Covid-19, але доз зараз недостатньо для її майже 1,4 мільярда населення. На сьогодні повністю щеплено лише близько 30 мільйонів людей.
Пропозицію про відмову від патенту, вперше висунули Південно-Африканська Республіка та Індія в жовтні минулого року, а оскільки її підтримали десятки країн, що в основному розвиваються, розгляне Генеральна рада СОТ після обговорення минулого тижня її Радою з торгових аспектів прав інтелектуальної власності (ТРІПС).
Пропозиція передбачає відмову для всіх членів СОТ деяких положень Угоди ТРІПС щодо "запобігання, стримування або поводження" з Covid-19. За словами СОТ, метою його прихильників є "уникнення бар'єрів для своєчасного доступу до доступних медичних виробів, включаючи вакцини та ліки, або до збільшення масштабів досліджень, розробок, виробництва та постачання необхідних медичних виробів".
Раніше відмова перешкоджала "невеликій кількості" заможніших країн, повідомляють "Лікарі без кордонів".
Коли його заблокували в СОТ у березні, допоміжна організація Oxfam визнала це рішення "великою втраченою можливістю" для прискорення виробництва вакцин у всьому світі та звинуватила багаті країни в тому, що вони "стоять на стороні декількох фармацевтичних корпорацій у захисті своїх монополій від потреб більшості країн, що розвиваються, які намагаються ввести першу дозу".

"Помилки керівництва"
Правозахисна група "Міжнародна амністія" та "Народний альянс вакцин" закликали лідерів "Великої сімки" в середу вислухати їхніх людей та забезпечити обмін знаннями про вакцини.
"Уряди G7 мають чіткі зобов'язання щодо прав людини, щоб знехтувати життями мільйонів людей у ​​всьому світі заради інтересів фармацевтичних компаній, які вони фінансують", - заявив Стів Кокберн, керівник відділу економічної та соціальної справедливості в Amnesty International, у своїй новині звільнення.
"Це було б суттєвою помилкою керівництва продовжувати блокувати обмін технологіями, що рятують життя, і лише послужило причиною продовження величезного болю і страждання, які спричиняє ця пандемія".
Засідання СОТ у середу відбудеться на наступний день після того, як керівник Pfizer заявив, що компанія очікує приблизно 26 мільярдів доларів доходу від вакцини проти Covid-19 у 2021 році.
Більше ніж 300 експертів з питань охорони здоров'я підписали лист у п'ятницю, в якому стверджували, що Сполучені Штати повинні об'єднати зусилля, щоб змусити виробників вакцин відмовитись від прав інтелектуальної власності на вакцини та лікування коронавірусу, щоб більше країн могли почати їх виготовляти.
Група, яку очолив професор Колумбійського університету Террі Макговерн та Челсі Клінтон, заявила, що так звана відмова від TRIPS дозволить місцеве виробництво вакцин, лікування та діагностику. "Дозвіл країнам виробляти на місцевому рівні пришвидшить доступ до вакцин та лікування, запобіжить непотрібній смертності та сприятиме швидшому відновленню економіки", - написали вони.
"Поки вакцини, тестування та лікування не будуть доступні кожному скрізь, ми ризикуємо отримати нові штами, стійкість до препаратів та більші втрати життя та страждання в усьому світі".
Цей лист надійшов через два тижні після того, як понад 170 колишніх світових лідерів та лауреатів Нобелівської премії, включаючи колишнього прем'єр-міністра Великобританії Гордона Брауна, експрезидента Ліберії Елен Джонсон Сірліф та експрезидента Франції Франсуа Олланда, направили відкритий лист у Білий дім, в якому закликали президента Джо Байдена підтримати тимчасову відмову від прав інтелектуальної власності для вакцин проти Covid-19 у СОТ.
за матеріалами CNN


06.05.2021 840
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3464
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3672
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5453