«Чорний список» солодощів, які не слід купувати дітям

 

Раніше людям і в голову не приходило, та й різноманітності продуктів не було, щоб годувати 2-річну дитину чіпсами і давати запити їх кока-колою. Але минув час, розвинулася хімічна та харчова промисловість, в супермаркетах величезний асортимент солодощів і мінералок, які діти постійно «клянчут».

 

Але більшість батьків якщо і звертає увагу на складові продукту, вказані на упаковці, то не завжди знають про шкідливість барвників, ароматизаторів та консервантів.

 

У підсумку наші чада страждають не тільки від захворювань шлунково-кишкового тракту, але також можуть мати проблеми з нервовою системою. Завідуюча Вінницької обласної дитячої поліклініки, обласний дитячий гастроентеролог Людмила Кондратюк розповіла, що батьки все частіше і частіше звертаються на прийом до лікаря: «Що з нашою дитиною, чому в неї блювання, нудота, млявість?»

 

«Дуже важливим для здоров‘я дитини є якість продуктів і харчування. На жаль, незважаючи на те, що на упаковках дуже часто пишуть: відсутність консервантів, відсутність стабілізаторів й інших хімічних речовин, але в дійсності технічні умови виготовлення продукту не відповідають написаному. І коли батьки, довіряючись таким етикеткам, купують дитині шкідливий продукт, і вона його приймає, то, звичайно, в даному випадку продукти є причиною захворювання», — повідомила Л. Кондратюк.

 

Ласощі впливають на активність дітей

Багато споживачів (крім мабуть чиновників МОЗ) знають, в країнах Євросоюзу, продукти, що містять небезпечні для дітей барвники, зобов’язані розміщувати попереджувальні написи: «барвники» можуть чинити негативний вплив на активність й увагу дітей.

 

Гіперактивність — стан, при якому активність і збудливість людини перевищує норму. У випадку, якщо подібна поведінка є проблемою для інших, гіперактивність трактується як психічний розлад. Гіперактивність частіше зустрічається у дітей і підлітків, ніж у дорослих людей, адже викликається емоціями.Наші виробники знаючи про це, по видимому, не вважають себе споживачами або думають, що організми українських дітей відрізняються від інших європейців, не поспішають публікувати такі попередження. Причому це стосується і великих транснаціональних виробників, які продають свою (таку ж) продукцію і на ринку ЄС.З урахуванням цього, Цент експертиз ТЕСТ допоміг споживачам і підказав товари, що містять такі барвники.

 

Список продуктів, які категорично не можна купувати дітям:

  • безалкогольний напій Тархун вироблений в Україні (марка Росинка) — містить небезпечний барвник Е102;
  • шоколадний батончик MilkyWay вироблений в Росії (компанія Марс) — містить небезпечний барвник Е129;
  • безалкогольний напій Schweppes вироблений в Україні Пряна Журавлина (компанія Кока-Кола) — містить небезпечний барвник Е129;
  • безалкогольний напій Тархун вироблений в Україні (марка Біола) — містить небезпечний барвник Е102;
  • безалкогольний напій Зі смаком лайма вироблений в Україні (марка Оболонь) — містить небезпечний барвник Е102;
  • мармелад «Апельсинові та лимонні дольки» вироблено в Україні (марка «Повна чаша») — містять небезпечні барвники Е102 і Е110;
  • дитячі драже M&Ms зроблені в Росії (компанія Марс) — містять відразу 5 небезпечних барвників;
  • драже «Морські камінці» вироблено в Україні (марка «Повна чаша») — містять небезпечні барвники Е102 і Е122;
  • цукерки «Дюшес» вироблено в Україну (марка «Повна чаша») — містять небезпечний барвник Е102;
  • дитячі драже M&Ms з арахісом зроблено в Росії (компанії «Марс») — містять відразу 5 небезпечних барвників;
  • цукерки «Барбарис» вироблено в Україні (марка «Повна чаша» — містять небезпечний барвник Е122;
  • напій соковий «Сицилійський червоний апельсин» вироблено в Україні (марка Сандора) містить найнебезпечніший барвник Е110;
  • цукерки «Гусячі лапки» вироблено в Україні (марка «Повна чаша») — містять небезпечний барвник Е129;
  • рулет з начинкою «полуниця» 7 days зроблено в Росії (марка Chipita) — містить небезпечний барвник Е124;
  • напій соковий «Сицилійський червоний апельсин» вироблено в Україні (марка Джаффа) — містить небезпечний барвник Е110;
  • дві марки печива Фруктберрі зі смаком полуниці та зі смаком вишні вироблено в Україні (марка АВК) — містить небезпечний барвник Е122;
  • мармелад для хворих діабетом «Розмай» зроблено в Україні — містить одразу 3 небезпечних барвника Е102, Е122, Е124;
  • безалкогольний соковмісний напій Fanta, зроблено в Україні (компанія Кока-Кола) — містить небезпечний барвник Е104.

Вкурсе


06.06.2012 4042 1
Коментарі (1)

vasya 2012.06.14, 11:12
Цікаво, а Рошенівські «Барбарис», «Дюшес», «Гусячі лапки» безпечні
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1907
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2777
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3406
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3639
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6749 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7596
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3366
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3851 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415