Наші далекі предки знали, що корисні властивості петрушки не обмежуються лікуванням цинги. Застосовувалося рослина для лікування порушень потенції і при захворюваннях репродуктивної системи у чоловіків.
У народній медицині існує багато рецептів, в яких петрушка використовується в якості протизапального засобу. Що зумовило таку популярність рослини?
Про корисні особливості петрушки
Рослина містить стільки вітаміну С, що за цим показником може змагатися з цитрусовими. Лимони, чорна смородина у деяких людей викликають алергічні реакції, а зелене натуральне рослина, не оброблене хімічними добавками. забезпечує добове надходження натуральної аскорбінової кислоти в організм при вживанні в дозі 50 грам в день.
Зауважимо, що вітамін С не депонується в органах, а регулярно виділяється з сечею. Він необхідний для протікання біохімічних реакцій, в яких нейтралізуються шкідливі перекисні радикали кисню і запобігають загибель клітин. З-за цього дієтологи включають петрушку в щоденний раціон харчування літніх людей.
Її протизапальні властивості обумовлені не тільки вмістом антиоксидантів, але й наявністю в складі інших вітамінів (B1, B2, PP). З них фолієва кислота (вітамін PP) є найбільш цінним, оскільки бере участь в утворенні молекули ДНК кожної клітини. Досить пари пучків за день, щоб швидко подолати застуду!
Бета-каротин в складі петрушки допомагає відновити зір. Потрапляючи в організм, він перетворюється на вітамін А, який необхідний для правильного формування зорового відчуття в сітківці ока. Він також стимулює природний імунітет, який бореться з проникненням в організм чужорідних агентів (від вірусів і бактерій).
Корисні властивості пояснюються також вмістом численних мікроелементів (залізо, калій, фосфор, кальцій), які необхідні для кісткової тканини, печінки і серцевого м‘яза. Вчені підрахували, що 20 грам петрушки в день повністю покриє добову потребу в кальції кісткової тканини.
Калій необхідний для нормального проведення електромагнітної хвилі по серцевого м’яза (міокарду). Якщо його недостатньо, виникає порушення частоти серцевих скорочень (аритмії). Калій бере участь в роботі кишечнику, необхідний для деяких реакцій обміну речовин.
Унікальні властивості рослини допомагають боротися з раком за рахунок вмісту апігеніну. Дана речовина має здатність загоювати рани, тому відновлює пошкоджені пухлиною клітини. Воно також пригнічує проникнення у кров токсичних ракових речовин, які обумовлюють підвищення температури і пошкодження кровоносних судин.
При поєднанні в раціоні петрушки з гранатами виходить чудове ліки від анемії. Воно буде заповнювати запаси заліза в організмі, а також відновлювати пошкоджені еритроцити. Жовчогінні властивості рослини дозволяють швидко виводити білірубін, який в надлишкових кількостях утворюється при гемолітичної анемії (зниження еритроцитів з-за їх руйнування).
Вчені рекомендують використовувати корисні властивості петрушки в боротьбі з комарами. Досить змастити ділянку шкіри листком петрушки і пошкодження від укусу швидко пройде (згадаймо ранозагоювальні властивості рослини).
При яких захворюваннях застосовується петрушка
Рослина приймається всередину при виразковій хворобі шлунка і 12-ти палої кишки. За рахунок ранозагоювальні властивості воно в поєднанні з лікарськими препаратами допоможе прискорити процес одужання. Протизапальні властивості петрушки при застосуванні всередину попередять розвиток набряклості шлунка і кишечника.
Якщо з петрушки зробити розчин для полоскання рота і застосовувати його щодня, можна забезпечити собі білі зуби на тривалий час і здорові ясна. Рослина також бореться з каріозним руйнуванням зубів і запобігає утворенню зубного каменю.
В африканських країнах петрушка є найпопулярнішою травою. Пряність активно застосовується при лікуванні хвороб і входить в щоденний раціон харчування африканців. У слов‘янській кухні вона часто поєднується з рибою, тушкованими овочами і м’ясними стравами. Така комбінація дозволяє забезпечити організм безліччю корисних хімічних сполук в обсязі денної потреби.
Корисні властивості даного раціону посилюються при ендокринної патології у людини. Наприклад, при аутоімунних тиреоїдитах (запаленні щитовидної залози) ця пряна трава запобігає руйнування клітин щитовидної залози. Аналогічну дію надає петрушка і на наднирники, тому її застосовують при нестачі в організмі глюкокортикостероїдних гормонів (преднізолон, гідрокортизон).
Незамінні корисні властивості трави і при лікуванні чоловічих хвороб. При аденомі, простатиті і порушення потенції достатньо 100 грам петрушки в день, щоб представник сильної половини відчув відновлення втрачених здібностей. Механізм дії рослини при даній патології досить простий. Воно збільшує виділення чоловічого статевого гормону в наднирниках, має протизапальну дію, а також є антиоксидантом.
Незважаючи на те, що пряність споконвіку вирощувалася як ліки, вона має протипоказання до застосування:
При вагітності за рахунок стимуляції скорочень м'язів петрушка може спровокувати викидень.
Гостре запалення сечового міхура і нирок загостриться при застосуванні в їжу цієї прянощі.
Подагра (порушення обміну сечової кислоти) схильна до утворення каменів у нирках, а рослина багата кальцієм, тому протипоказано при цій патології.
Підвищена чутливість шкіри до сонячних променів загострюється при застосуванні петрушки.
Очевидно, що корисні властивості петрушки перевищують її негативний вплив на організм. Щоб зменшити побічні реакції, слід перед використанням прянощі при захворюваннях проконсультуватися з лікарем.