Чому болить спина?

(р)

/data/blog/107643/53c7aedf85a5984b1e6d24f2f21d4f29.jpg

 

"Чому болить спина?" – думає людина і згадує, як безтурботно і легко вона рухалась раніше, виконувала різні нахили тулуба, легко діставала руками до підлоги, витримувала любі фізичні навантаження без будь-яких наслідків. Може здатись, що болить спина від старості. Але це не завжди так. Є багато причин, від яких болить спина і в молодому віці.

    

Біль в спині виникає при різних захворюваннях і станах хребта, які призводять до подразнення чи защемлення нервових корінців спинного мозку, розвитку запального процесу (радикуліт), обмеженню рухливості. Це остеохондроз хребта і спондильоз, які сковують рух, а також такі стани, як зміщення хребців, виникнення таких захворювань, як міжхребцева грижа та протрузія дисків, грижі Шморляхвороба Бехтерева і багато інших захворювань, при яких болить спина. Вони можуть виникати практично в любому віці і залежать від багатьох факторів, про які ми і поговоримо в цій статті.

 

Хвороба виникає в результаті порушення цілісності міжхребцевого диска. Грижа, що утворюється при цьому, випинається назад або вбік, тисне на корінець нерва в місці його виходу зі спинномозкового каналу й спричиняє запалення з набряком. Судинно-нервовий пучок нижче грижі порушує своє нормальне функціонування. Найчастіше страждає область поперекового відділу хребта — болить поперек, задня поверхня ноги, включаючи п’яту і стопу, атрофуються м’язи, людина кульгає та втрачає працездатність. При шийно-грудному радикуліті порушується кровопостачання головного мозку. Це призводить до запаморочень, головних болів, порушення пам’яті, до хиткості ходи, з’являються болі в плечі й руці, спостерігається оніміння пальців, знижується м’язова сила.

  

Побутує помилкова думка, що грижі треба обов"язково оперувати. Насправді лише 5–7 % хворих потребують хірургічного втручання. Звісно, оперативне втручання дає швидкий результат, але воно таїть у собі загрозу розвитку захворювання в інших відділах хребта, тому що не усуває причину появи міжхребцевої грижі, несе ризик післяопераційних ускладнень та вимагає тривалого реабілітаційного періоду.

 

Витяжіння, або тракційне лікування, застосовували з давніх-давен. Завдяки цьому створюється перепад тиску в міжхребцевій відстані, що дає можливість "усмоктати" грижу.

  

Для витяжіння використовується комп’ютерний тракційний стіл Тритон DTS. Він спеціально розроблений для витяжіння шийного, грудного та поперекового відділів хребта.

  

Комп’ютерний стіл дає можливість зробити ступеневе витяжіння хребта з максимальним навантаженням до 220 кілограмів. Апарат обладнаний зворотною міографією — зчитує електричний потенціал м’язів та передає на комп’ютер. Сила витяжіння і швидкість її наростання або ослаблення хребта регулюються автоматично відповідно до заданої величини і відображаються на моніторі комп’ютера. Будь-яке відхилення від заданої величини компенсується автоматично.

  

Окрім грижі, тракції дають можливість лікувати всі захворювання хребта, здійснювати реабілітацію хворих після компресійного перелому хребта й оперованих з приводу грижі дисків (щоб не робити повторну операцію). Застосовуються при вивихах, артрозі та випадінні дисків, болях у суглобах, болях та защемленні нервових закінчень і навіть дитячому сколіозі.

 

У лікувально-діагностичному центрі Святого Луки працює фізіотерапевтичний кабінет, де використовується унікальна вищесказана комп’ютерна установка «Тритон» для тракційної декомпресії (витяжіння) хребта (виробництво США). Завжди раді допомогти Вам і врятувати від болю в хребті. В нас Ви можете поєднати витяжіння з масажними процедурами та магнітотерапією. Зателефонуйте (0342) 72-47-31, (098) 417 88 31, (050) 940 07 81

 

Лікувально-діагностичний центр святого Луки

м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська 22

Деталі тут: http://medcentr.if.ua


27.05.2016 1857 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466