CNN: зростання кризи влади в Китаї загрожує все більшим хаосом у глобальному ланцюжку постачання

Вугільна електростанція в Нанкіні


Зростаюча криза постачання електроенергії в Китаї спричиняє припинення роботи домогосподарств та змушує заводи скорочувати виробництво, загрожуючи уповільненням економіки країни та ще більшим навантаженням на глобальні ланцюжки поставок.

Компанії в індустріальних центрах країни отримали вказівку обмежити споживання енергії, щоб зменшити попит на електроенергію, повідомляють державні ЗМІ.

Електропостачання деяких будинків припинили внаслідок чого, як повідомляють у місцевих ЗМІ, навіть затримували людей у ​​ліфтах.

"Несподіване і безпрецедентне" відключення електроенергії виникло у трьох північно-східних провінціях в понеділок, повідомляє державне видання Global Times.

Газета повідомляла у вівторок, що нормування влади в провінціях Хейлунцзян, Цзілінь та Ляонін "призвело до серйозних збоїв у повсякденному житті людей та ділових операціях".

Внаслідок дефіциту електроенергії також зазнали збитків у південній провінції Гуандун, великому промисловому та транспортному вузлі.

Місцеві чиновники заявили в понеділок, що багато фірм намагаються зменшити попит, працюючи два -три дні на тиждень.

Китайська державна мережева корпорація заявила в понеділок, що "піде на все, щоб боротися у важкій битві за постачання електроенергії" та докладе всіх зусиль для забезпечення хоча б житла.

 У червні Китай зазнав подібного падіння виробництва електроенергії, але ситуація погіршилася.

Промисловість стикається з величезним тиском від зростання цін на енергію та з боку Пекіна щодо боротьби з викидами вуглецю.

Найбільший забруднювач у світі намагається виконати обіцянку, що викиди вуглецю досягнуть свого піку до 2030 року.

Це вимагає від провінцій використовувати менше викопного палива для кожної одиниці економічної продукції, наприклад, спалюючи менше вугілля для виробництва електроенергії.

Водночас попит на товари китайського виробництва зростав у міру виходу світової економіки з пандемії. Результат: недостатність енергії, щоб забезпечити виробництво.

Великі міжнародні постачальники готуються до впливу на підприємства, які вже стикаються із затримками, що виникли внаслідок нестачі та глобальними затримками доставлення.

Pegatron-тайванська фірма, що виробляє компоненти та збирає iPhone для Apple (AAPL) заявила у вівторок, що співпрацює з "політикою місцевого [китайського] уряду", щоб "активувати механізми енергозбереження та скоротити виробництво", у відповідь на запит CNN Business для коментарів щодо кризи влади.

Pegatron має великий завод у східному китайському місті Куншань, де тайванські ЗМІ повідомляють, що влада обмежує постачання електроенергії.

Нормування потужності може створити нові затримки у ланцюжку постачання технологій, вважає Дейл Гай, директор Counterpoint Research, хоча, ймовірно, не настільки серйозний, як нестача комп’ютерних мікросхем у всьому світі, яка зашкодила всьому, від автомобілів та пральних машин до іншої електроніки.

Перебої в місцях, де зазвичай збираються модулі смартфонів, можуть призвести до короткочасних затримок. Існує "ймовірно, деяка затримка компонентів приблизно на тиждень", сказав Гай. "Що все ще можна контролювати, але це затримка".


Зниження прогнозів зростання

Шок навіть спонукає економістів скоротити очікування зростання цього року у другій за величиною економіці світу.

У п'ятницю аналітики компанії Nomura зменшили прогноз зростання Китаю у 2021 році на половину відсоткового пункту до 7,7%, посилаючись на "зростання кількості заводів", яким довелося "припинити роботу", або через обмеження на місцеве споживання енергії, або через відключення електроенергії, зростання цін та дефіциту вугілля.

Аналітики Goldman Sachs у вівторок скоротили прогноз зростання ВВП на 2021 рік до 7,8% з 8,2%, посилаючись на "нещодавнє різке скорочення виробництва в ряді галузей високої енергоємності".

Вони відзначили, що "остаточна невизначеність" почалася в останньому кварталі року, враховуючи, що економіка Китаю вже стикається з ризиками через боргову кризу в "Евергранде" - конфліктній боротьбі, яка викликала побоювання серед деяких аналітиків щодо потенційного моменту для Китаю Lehman Brothers. Проблеми з енергопостачанням не є новиною для Китаю.

Цього літа кілька провінцій Китаю попередили про дефіцит, що було найгіршим в країні з 2011 року. Але останні звіти викликають ще більше занепокоєння. Гострий дефіцит у частинах північного сходу "триватиме ще деякий час", повідомляє державне мовлення CCTV.

Китай вийшов з пандемії значною мірою завдяки буму будівництва та виробництва: але проєкти та заводи з нерухомості потребують тонни електроенергії, а отже, і величезної кількості вугілля.

Зосередження на інфраструктурі та будівництві змусило викиди вуглекислого газу Китаю досягти рекордних показників у першому кварталі 2021 року, згідно з дослідженням, яке опубліковане у травні Центром досліджень енергетики та чистого повітря (CREA). Агентство заявило, що це найшвидший темп зростання за більше ніж десять років.

"Економіка набагато більше орієнтована на промисловий сектор, ніж на сектор споживання", - пише економіст Macquarie Ларрі Ху у примітці до досліджень. "На жаль, енергоємність у промисловості набагато вища, ніж у секторі споживання".

Бум сировинних товарів після пандемії та амбітні кліматичні цілі тим часом спричинили високі ціни на вугілля, враховуючи зростання попиту та зменшення видобутку. Ху зазначив, що ціна на теплове вугілля, яке в основному використовується для виробництва електроенергії, зросла цього року з 671 юанів (104 долари США) за тонну до приблизно 1100 юанів (170 доларів США). Проте це не допомагає торговій напрузі.

за матеріалами CNN


28.09.2021 722
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2864
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

503
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471