CNN: таліби обурюються через блокування у соціальних мережах

Прессекретар "Талібану" Забіхулла Муджахід, у центрі, виступає на своїй першій пресконференції в Урядовому інформаційному центрі ЗМІ в Кабулі, Афганістан, у вівторок, 17 серпня 2021 року


Через кілька днів після того, як на початку цього місяця взяли під контроль Афганістан, "Талібан" провів свою першу пресконференцію, щоб дати відповідь на питання про свободу слова.

"Це питання слід поставити тим людям, які претендують на підтримку свободи слова, які не дозволяють публікувати всю інформацію", - заявив представник групи Забіхулла Муджахід. "Я можу поставити Facebook ... Це питання слід поставити їм".

Відповідь, маючи на увазі, що Facebook стримує свободу слова, натякала на дивну динаміку влади: навіть коли Талібан наполягає на тому, щоб американські сили покинули країну, він залишається залежним від американських компаній соціальних медіа, таких як Facebook (FB) та Twitter (TWTR) розкрити своє послання як в межах Афганістану, так і за його межами.

Наприклад, у Twitter численні представники талібів, включаючи Моджахеда та Сухаїл Шахін, мають активні, неперевірені акаунти, кожен з яких має понад 300 000 підписників.

Але багато з цих платформ, включаючи Facebook та його дочірню компанію WhatsApp, заявляють, що вони будуть блокувати облікові записи, якими керують таліби.

Намагання "Талібану" протистояти чи обійти обмеження щодо своєї діяльності в Інтернеті ілюструють, наскільки войовнича група стала залежною від західних технологічних компаній та Інтернету в цілому, - і підкреслюють потенційний відхід від правління групи десятиліття тому, коли вона повністю заборонила Інтернет.

"Загалом, різні платформи соціальних медіа та програми для обміну повідомленнями відіграли життєво важливу роль у медіастратегії талібів", - сказала Вееда Мехран, викладач та експерт з Афганістану з Університету Ексетера, яка займається пропагандою екстремістських груп.

Зараз ці платформи служать важливій меті для руху "Талібан", оскільки вони відновлюють контроль над Афганістаном. Значна частина уваги групи до цього часу зосереджена на формуванні більш "санітарного" та реабілітованого іміджу, де менше жорстокості, про яку багато говорили, коли група була при владі.

Бійці "Талібану" стоять на варті на вулиці в Кабулі 16 серпня 2021 року


За словами Сафії Горі-Ахмад, директора фірми McLarty Associates та колишнього радника Державного департаменту з питань Афганістану, вважає, що наразі це ключові дії для таких зусиль як усередині країни, так і за її межами.

"Талібан" дійсно намагається змінити свою стратегію, і вони дійсно намагаються змінити погляд на них", - сказала вона. "І тому я думаю, що ви зараз бачите цю зміну. ​​Багато в чому це пов'язано з величезним використанням смартфонів і тим, що зараз багато в Афганістані мають смартфони ... Вони помітили, що ви можете використовувати ці технології, як платформи, щоб по-справжньому поширити свої повідомлення".


Від введення заборон на Інтернет до ухилення від них

Нинішній підхід талібів до засобів масової інформації та технологій різко контрастує з тим, коли вони керували у 1990-х та на початку 2000-х років. Потім вони ввели заборону на телебачення та Інтернет, пояснюючи, що останній крок мав на меті "контролювати все те, що є неправильним, непристойним, аморальним та проти ісламу".

Мехран каже, що присутність "Талібану" в Інтернеті в його нинішньому вигляді дійсно почалася після того, як його усунули від влади у 2001 році, коли войовнича група почала розміщувати відео та обмінюватися повідомленнями в Інтернеті.

З того часу група з ентузіазмом прийняла такі платформи, як Facebook, Twitter, WhatsApp та Telegram, жодна з яких не існувала протягом останнього періоду її правління.

Ці події збіглися зі зростанням використання Інтернету в Афганістані за останнє десятиліття. Станом на 2019 рік у країні було майже 10 мільйонів користувачів Інтернету та близько 23 мільйонів користувачів мобільних телефонів, при цьому 89% афганців мають доступ до телекомунікаційних послуг, згідно з останніми доступними даними Міністерства зв'язку та інформаційних технологій країни.

За даними міністерства, лише в Афганістані Facebook Messenger налічує близько 3 мільйонів користувачів.

В результаті, замість введення заборон на Інтернет, "Талібан" намагається використовувати їх - принаймні поки що.

Навіть коли уряд США та світова спільнота свідомо обмірковують, наскільки вони визнають войовничу групу офіційним урядом Афганістану, деякі компанії з Кремнієвої долини взяли справу у свої руки.

Раніше цього місяця Facebook повторив свою давню заборону руху "Талібан" на всіх своїх платформах, включаючи Instagram та WhatsApp, останні з яких, як повідомляється, закрили телефонну лінію підтримки руху "Талібан" у Кабулі та кілька інших облікових записів "Талібану".

"Відповідно до законодавства США" Талібан "санкціонований як терористична організація, і ми заборонили їм користуватися нашими послугами відповідно до нашої політики щодо небезпечної організації", - заявив представник Facebook.

Представник WhatsApp відмовився конкретно коментувати заборону, але сказав, що він "зобов'язаний дотримуватися законодавства США про санкції", який включає "заборону облікових записів, які представляють себе як таліби".

YouTube заявив, що продовжить "закривати" акаунти, якими керує "Талібан". Twitter активно не забороняв облікові записи "Талібану", але представник компанії сказав, що "її пріоритетом є безпека людей, і компанія залишається пильною".

за матеріалами CNN


31.08.2021 462
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3694
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451