CNN: США об'єднують Японію, Австралію та Індію у спільному протистоянні Китаю

Президент США Джо Байден та держсекретар США Ентоні Блінкен беруть участь у віртуальній зустрічі з керівниками країн чотиристороннього діалогу щодо безпеки 12 березня у Білому домі


Забудьте про Францію та атомні підводні човни - сьогодні відбудеться найважливіша зустріч, яка у майбутньому визначатиме рівень впливу США в Азії.

Президент США Джо Байден у Вашингтоні проведе першу особисту зустріч у рамках чотиристороннього діалогу з питань безпеки, більш відомого як "чотирикутник", неофіційного стратегічного форуму США, Австралії, Японії та Індії - усіх демократичних країн, які зацікавлені у протидії зростанню впливу Китаю в Азії.

За словами Білого дому, до Байдена у Вашингтоні приєднаються прем'єр-міністр Японії Йошіхіде Суга, лідер Індії Нарендра Моді та прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, щоб обговорити "сприяння вільному та відкритому Індо-Тихоокеанському регіону". Зустріч відбулася у час значних змін політики США в Азії.

Оскільки адміністрація Байдена рухається до зміцнення своїх дипломатичних партнерств у регіоні, Японія дедалі більш насторожено сприймає нарощування військової сили Китаю. В той самий час, австралійський оборонний пакт AUKUS із США та Великою Британією зміцнив прихильність Вашингтона до Азії.

У цей критичний момент те, що Quad вирішить робити далі, важливіше, ніж будь-коли. Старший аналітик Австралійського інституту стратегічної політики Малкольм Девіс сказав, що у порівнянні з його ранніми коріннями під час адміністрації Джорджа Буша, «чотирикутник» перетворився з «низького ключового політичного та економічного діалогу» до дуже значного гравця в азійсько-тихоокеанському регіоні.

"Четвірка не є азійським НАТО ... але водночас вона явно рухається у напрямку спільного підходу до безпеки", - сказав Девіс.


Протидія Китаю

Перша четвірка була запропонована у 2007 році, але була призупинена на десятиліття, поки не відновили співпрацю ​​за часів експрезидента США Дональда Трампа на тлі зростання Китаю як економічної та військової наддержави.

Дипломатичне середовище в Азії помітно змінилося з моменту відродження 2017 року - і четвірка набула більшої ваги. У квітні 2020 року відносини між Австралією та Китаєм зазнали значного спаду після того, як австралійський президент Моррісон закликав провести незалежне розслідування щодо походження Covid-19.

Пекін у відповідь наклав обмеження на австралійські товари, і відносини ще не відновились.

Тим часом відносини між Вашингтоном і Пекіном, які погіршилися за часів Трампа, ще більше зіпсувалися за часів Байдена, оскільки США зміцнюють свої дипломатичні партнерства в Азії з метою стримування Китаю.

Нову американську інформаційну кампанію з ентузіазмом зустріли в Австралії, і на початку цього місяця обидва уряди приєдналися до Великої Британії, щоб оголосити AUKUS, угоду, за якою три країни обмінюватимуться військовою інформацією та технологіями для створення більш тісного оборонного партнерства в Азії.

Японія також вітає посилення впливу США у цьому регіоні. Після спроби проводити "теплішу" політику Китаю в перші роки перебування президента КНР Сі Цзіньпіна на посаді лідера, Японія за останній рік стала все більш насторожено ставитися до Пекіна.

У незвично відвертому інтерв'ю CNN у вересні міністр оборони Японії Нобуо Кіші заявив, що Японія "рішуче захищатиме" свою територію у Східно-Китайському морі "від дій Китаю".

Наразі Індія є найбільш обережним членом чотирикутника, і наскільки ця група готова просунути співпрацю у сфері оборони та протистояти Китаю, може залежати від Делі. Після сутички на кордоні між Індією та Китаєм у середині 2020 року, яка призвела до загибелі щонайменше 20 індійських солдатів, експерти кажуть, що Делі неохоче протистояв Пекіну.

Але писавши в журналі «Індо-Тихоокеанські справи» на початку 2021 року, Амріта Джеш, науковий співробітник Центру досліджень сухопутних воєн у Нью-Делі, заявила, що Індія все ще наближається до США у військовому плані, включаючи нові та посилені військові навчання, закупівлю озброєння та передачу технологій.

Колона індійської армії, що перевозить підкріплення та матеріали, рухається у напрямку Леха через Зоджі Ла, високий гірський перевал, що межує з Китаєм 13 червня в Ладаху, Індія

Частина співпраці передбачає вдосконалення технології відстеження та націлювання, сказала Джеш.

"(Існує) вкрай необхідна потреба для Індії - пильно стежити за китайськими (військовими), які рухаються вздовж кордону з Гімалаями та визначати наростальну присутність Китаю в Індійському океані", - додала вона.

Глейзер сказав, що є ще одна визначальна причина того, наскільки «Квадро» буде готовий піти проти опозиції Пекіну.

"Ще одним чинником є ​​власна поведінка Китаю. Чим більше Китай погрожуватиме інтересам інших країн, загрожувати економічним примусом ... тим більше країн будуть готові захищатися", - сказала вона.

за матеріалами CNN


24.09.2021 676
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452