CNN: небезпечний штам Covid-19 спричиняє нову хвилю госпіталізацій у США

Представники органів охорони здоров’я докладають зусиль, щоб переконати тих, хто досі вагається, зробити щеплення проти Covid-19, але жодна зі стратегій, здається, не є "пропуском", щоб США досягли мети вакцинації президента Джо Байдена та приборкали штами вірусу від масового поширення.

"Я просто не знаю, чи є щось, чого ми не робимо, і це точно переведе нас на покращення рахунків", - сказав доктор Маркус Плесія, головний медичний працівник Асоціації державних і територіальних службовців охорони здоров'я CNN. "У цьому проблема - ми робимо все те, що, як ми знаємо, може бути ефективним, але це лише дозволяє нам підтримувати цей стійкий стан, коли те, що нам дійсно потрібно зробити, це збільшити попит".

Раніше цього року Байден поставив перед собою мету, щоб 70% дорослих американців отримали принаймні одну дозу вакцини до 4 липня. Попри те, що країна наближається до цього, 65,4% дорослих отримали хоча б одну дозу вакцини, рівень попиту та вакцинації зменшився, залишаючи експертів турбуватися, чи достатньо населення буде вчасно вакциноване, щоб стримати сплески восени та взимку.

Низький рівень вакцинації небезпечний у поєднанні з поширенням таких штамів, як Delta, який, як вважають, є більш трансмісивним та викликає більш серйозний перебіг захворювання.

Стів Едвардс, генеральний директор CoxHealth, системи охорони здоров'я в Спрінгфілді, штат Міссурі, сказав CNN, що ця комбінація винна в шестикратному збільшенні кількості госпіталізацій в його системі.

"Я думаю, що це варіант Delta, і серед хворих багато людей із низьким рівнем вакцинації, тому він поширюється дуже швидко", - сказав Едвардс. "Майже всі наші випадки - це нещеплені люди, які, на мій погляд, самі завдали собі шкоди під час цієї пандемії".

На щастя, сказав Плесія, зараз проводиться тактика заохочення щеплень, які досягли успіху. Деякі штати, такі як Колорадо, роблять численні заходи, телефонують безпосередньо нещепленим людям, щоб надати їм інформацію та допомогти призначити зустрічі для отримання щеплень.

Заохочення - від великих, таких як лотереї на мільйони доларів, до безкоштовних квитків у зоопарк або купонів на харчування - також спрацювало, сказав Плесіа.

Стратегія, яку Плесія та інші експерти підтримали нещодавно, - це перехід від зусиль масової вакцинації до місцевих служб - план, який рухається повільно, але може бути ефективним, сказав він.

"Ми передбачаємо, що це буде важливою функцією охорони здоров'я протягом певного часу", - сказав Плешіа.


Молоді люди не так активно вакцинуються, як старші

Багато чиновників звернули свою увагу на вакцинацію молодих людей - населення, яке має низький рівень як вакцинації, так і бажання бути щепленими, показують дослідження Центрів контролю та профілактики захворювань США.
"Високий рівень охоплення вакцинацією серед усіх вікових груп важливий для зменшення кількості випадків COVID-19, госпіталізацій та смертності, особливо серед груп з нижчим рівнем охоплення вакцинацією, таких як молодь", - написали автори дослідження, яке опубліковане в понеділок.
Якщо діятиме тижневий темп вакцинації запроваджений з 22 травня, лише 57,5% дорослих у віці до 30 років отримають принаймні одну дозу вакцини Covid-19 до кінця серпня.
Згідно з даними дослідження, більше ніж 71% людей у ​​віці від 30 до 49 років були б вакциновані принаймні однією дозою одночасно, а також майже 86% дорослих у віці від 50 до 64 років та майже 95% людей похилого віку від 65 років і старше.
Лише близько половини дорослих у віці до 30 років заявили, що вони щеплені або планують зробити щеплення, інше дослідження CDC виявило, що у віці від 30 до 34 років (55%) та тих, кому від 35 до 39 років вакциновано 53%.
Автори дослідження заявили, що "бажання захистити інших та відновити соціальну діяльність було стимулом для вакцинації, припускаючи, що повідомлення, що підкреслюють, що вакцинація дозволить їм відновити соціальну діяльність, та заохочення вакцинації для загального блага можуть бути ефективними".

Результати дослідження показують, що різноманітні святкування все ще є джерелом інфікування
Разом зі збільшенням кількості щеплень відбулося збільшення світських заходів та різноманітних людних зустрічей, включаючи весілля, святкування днів народжень та інших свят.
У багатьох місцях повторне відкриття не стримувало прогрес у боротьбі з пандемією. У понеділок штат Меріленд не повідомляв про смерть від Covid-19 другий день поспіль, і Вірджинія досягла етапу повного щеплення 60% дорослих у штаті.
Але у штатах, де все ще є високі показники Covid-19, ці урочистості можуть спричинити збільшення поширення вірусу, згідно з дослідженнями, опублікованими в JAMA Internal Medicine у ​​понеділок.
Дослідники використовували дані приватного страхування від 6 535 987 осіб, які проживали у 2 926 530 домогосподарствах з 1 січня по 8 листопада 2020 р. Вони порівняли зараження Covid-19 між домогосподарствами після святкувань та без нього за попередні два тижні, з урахуванням розміру домогосподарства.
Дослідники виявили, що домогосподарства частіше підтверджували випадки захворювання на Covid-19 через два тижні після масових святкувань. Ризики були особливо високими, коли день народження був для дитини, повідомляється в дослідженні.
Хоча неформальні збори можуть вплинути на поширення Covid-19, їх важче відстежити, ніж більш офіційні заходи. Команда каже, що дні народження, які часто відзначаються зібраннями, дають можливість вивчити їх вплив на поширення Covid-19.
"Це дослідження свідчить про те, що події, що призводять до невеликих та неформальних соціальних зібрань, таких як дні народження, і зокрема, дні народження дітей, є потенційно важливим джерелом передачі SARS-CoV-2", - написала команда.
за матеріалами CNN


22.06.2021 896
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

952
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2829
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3464
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5453