CNN: Малайзія, Таїланд та В'єтнам припиняють політику "нульового COVID-19"

Пасажири сканують додаток, щоб відстежувати стан свого здоров'я, перш ніж сісти на яхту в Лангкаві, Малайзія, 17 вересня


Після кількох місяців карантину частина Південно-Східної Азії залишає свою політику "нульового COVID" і визначає шлях до життя з вірусом, попри попередження експертів, що це може бути ще зарано.

Цього літа COVID-19 прокотився по всьому регіону на тлі надзвичайно інфекційного варіанту дельти, випадки якого стрімко зросли у липні та досягли піку у більшості країн у серпні.

Тепер уряди, включаючи Індонезію, Таїланд та В’єтнам, прагнуть відродити свою економіку - особливо важливу туристичну галузь - шляхом відкриття кордонів та громадських просторів. Але експерти стурбовані тим, що низькі показники вакцинації у більшій частині регіону та широке застосування вакцин з меншою ефективністю, включаючи китайський Sinovac, можуть призвести до катастрофи.

Янчжун Хуан, старший науковий співробітник відділу глобального здоров'я в аналітичному центрі Ради з міжнародних відносин, що базується в США, сказав, що якщо рівень вакцинації не буде достатньо високим до ефективності вакцин до скасування обмежень, системи охорони здоров'я у Південно-Східній Азії можуть швидко перевантажитися.

"Ви побачите цю хвилю інфікування та важких випадків, пацієнти з якими переповнюватимуть відділення інтенсивної терапії ... знову нестача буде ліжок, апаратів штучної вентиляції легень, буде проблема з нестачею потужностей", - сказав він.

Але для більшості громадськості та багатьох лідерів у регіоні інших варіантів, здається, не залишилося. Вакцин не вистачає, і для багатьох країн Південно-Східної Азії в найближчі місяці навряд чи вдасться підвищити рівень масової вакцинації.

Весь цей час, коли люди втрачають можливості працювати та перебувають удома, сім’ї голодують. Жан Гаріто, оператор школи дайвінгу на таїландському острові Пхукет, сказав, що малий та середній бізнес відчайдушно хочуть відкриття кордонів. Він додав, що не впевнений, скільки ще може прожити туристичний сектор країни.

"Якщо уряди не в змозі дійсно компенсувати збитки підприємствам у короткостроковій та довгостроковій перспективі, то якщо вони не відкриють повністю кордони, ми всі приречені", - сказав Гаріто.


Кінець періоду "нульового Covid"

З червня по серпень багато країн Південно-Східної Азії запровадили жорсткі обмеження, намагаючись стримати хвилю Covid. Малайзія та Індонезія запровадили карантини по всій країні, тоді як Таїланд та В’єтнам запровадили карантини у регіонах з високим ризиком.

Згідно з цими обмеженнями, мільйонам людей наказали залишатися вдома, коли це можливо, і заборонили їм виїзд додому; школи закрили, громадський транспорт призупинили, а збори заборонили.

З того часу щоденно в регіоні скорочуються нові випадки захворювання, хоча вони все ще залишаються високими. За даними Університету Джона Хопкінса (JHU), на Філіппінах щодня повідомляється про майже 20 000 випадків захворювання, причому Таїланд, В’єтнам та Малайзія реєструють близько 15 000 випадків кожні 24 години. Найбільше знизився рівень зараження Індонезії - зараз вона повідомляє про кілька тисяч випадків на день.

Пік захворюваності пройшов, а рівень вакцинації в деяких місцях жахливо низький, але деякі уряди вже починають відкривати кордони.

Як повідомляє Reuters, В'єтнам планує знову відкрити курортний острів Фукуок для іноземних туристів. Влада посилається на економічний тиск на прийняття цього рішення, а міністр туризму заявив, що пандемія "серйозно поранила" туристичну галузь.

За даними глобального трекера вакцин CNN, менш як 7% населення повністю вакциновано - ніде немає 70-90%, коли, за словами експертів, встановлюється колективний імунітет.

Таїланд планує відкрити для туристів свою столицю, Бангкок та інші основні напрямки до жовтня, сподіваючись також відродити свою інтенсивну туристичну індустрію, яка становила понад 11% ВВП країни у 2019 році, повідомляє Reuters.

За даними відстежувача вакцин CNN, близько 21% населення Таїланду були повністю вакциновані. Індонезія, де заражені понад 16% населення, також послабила свої обмеження, дозволивши відкривати громадські простори та дозволивши заводам повернутися до повної потужності. Іноземні туристи можуть бути допущені до деяких частин країни, включаючи курортний острів Балі, до жовтня.

Мешканці зібралися 19 вересня на караоке просто неба у парку на околиці Джакарти, Індонезія

Малайзія, яка має один з найвищих показників вакцинації в регіоні, де понад 56% населення повністю щеплені, минулого тижня знову відкрила Лангкаві - скупчення з 99 островів, основного місця відпочинку країни.

Кілька штатів також почали послаблювати обмеження для вакцинованих людей, включаючи вечерю в ресторанах та міждержавні подорожі.

У певному сенсі швидке відкриття регіону відображає підхід "жити з Covid" у західних країнах, таких як Великобританія та частини Сполучених Штатів, де вже відновили повсякденне життя як зазвичай.

Серед країн Південно-Східної Азії Сінгапур "відкрито вийшов", відступивши від попередньої політики "нульового COVID", сказав Абхішек Рімаль, регіональний координатор з питань надзвичайних ситуацій у Міжнародній федерації Червоного Хреста.

І хоча інші не робили таких офіційних оголошень, їх швидке відкриття свідчить про те, що уряди зважують на довгострокову стійкість стратегії.

"Були дискусії серед вчених у всьому світі - якою буде доля Covid, як нам рухатись вперед?" - сказав Рімал. "Одним із можливих сценаріїв є те, що це буде ендемічна хвороба... Ми схиляємось до того, що Covid стане невід'ємною частиною нашого життя".

за матеріалами CNN

 


22.09.2021 946
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1816
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452