CNN: історичне суперництво між Англією та Німеччиною, яке назавжди змінило футбол

Німеччина за останні роки користується більшим успіхом, ніж Англія, вигравши чемпіонат світу 2014 року.


Футбольне суперництво не набагато більше, ніж Англія проти Німеччини.

У вівторок дві нації мають написати ще одну главу в цій класичній програмі, коли вони змагатимуться за вихід у чвертьфінал Євро-2020.
Оскільки Німеччина - переможець чемпіонату світу 2014 року - останнім часом дуже тримала верх над своїм старим ворогом, суперництво в Англії залишається дуже сильним, і це також враховують німецькі вболівальники.

Стюарт Дайкс - "подвійний громадянин", який переїхав з Англії до Німеччини в 1987 році. Як футбольний фанат, який працював в офісах двох клубів Бундесліги, він бачив суперництво з обох перспектив.

"Я думаю, що це, мабуть, найбільша гра для них [Німеччини]", - говорить він CNN.

"Німеччина проти Англії, ця гра виділяється над іншими. Будуть великі ігри для Німеччини у футбольному сенсі, але не з усього фону, історії та значення.

"Англія - ​​це дім футболу, якщо хочете. Уемблі - дім футболу. Тож це особлива гра для німців.

"Хоча сказавши це, я думаю, що більшість з них будуть спокійні та впевнені, що можуть перемогти як завжди".


Гра, яка змінила футбол

Англійські вболівальники не захочуть згадувати, коли востаннє їх команда грала з Німеччиною в змаганнях - на ЧС-2010.
Цей матч у Блумфонтейні, Південно-Африканська Республіка, завершився перемогою Німеччини з рахунком 4: 1, але, незалежно від результату, події цього дня змінили футбол назавжди.
Гра назавжди запам’ятається «ціллю-привидом» Френка Лемпарда, яка сприяла впровадженню технології ліній воріт у сучасну гру.
Під час матчу, якому прогнозували рахунок 2: 1, англійський півзахисник вважав, що зрівняв рахунок із чудовою фішкою над Мануелем Ноєром. Попри те, що м'яч досить чітко відскочив від поперечини та вилетів за лінію, судді в той день цього не побачили й не присудили гол.
Це викликало обурення в Англії, змусивши керівні органи вибачитися і відкрили шлях технологіям у цьому виді спорту.
До наступного чемпіонату світу у 2014 році ФІФА представила технологію воріт. До випуску 2018 року VAR був у повному обсязі.
"Це змінило гру на краще", - раніше Лемпард говорив про свою "мету" на думку Sports Illustrated.
"Тож я задоволений цим. Це позитивний крок для гри в цілому завдяки впровадженню технології ліній воріт".
Мануель Нойер спостерігає за стрибком м'яча через лінію від удару, який потрапив у перекладину Френка Лемпарда у 2010 році

Штрафні від суддів

Англія не завжди була приреченою та понурою у цьому поєдинку.

Нападники, такі як Девід Бекхем, Стівен Джеррард та Майкл Оуен, забезпечили знамениту перемогу проти Німеччини з рахунком 5: 1 у кваліфікації Чемпіонату світу у 2001 році.

Також є фінальна перемога чемпіонату світу проти Західної Німеччини в 1966 році - востаннє Англія виграла великий турнір. Ця гра також мала суперечливий гол.

Вибігши на подачу від Алана Болла, гравець Англії Джефф Херст контролював м'яч і пробив високо, побив воротаря, але влучив у поперечину. М'яч відскочив прямо вниз, і практично неможливо було зрозуміти, чи перейшов він лінію.

Руки з обох сторін стріляли вгору і настали напружені кілька хвилин, коли радянський суддя Тофік Бахрамов з Азербайджану спочатку заперечив гол, а потім, після консультації з арбітром, дозволив. Це зробило рахунок 3-2, коли Англія виграла 4-2.

Але, по правді кажучи, успіхів було небагато, і багато хвилювань Англії проти Німеччини було зосереджено навколо штрафних санкцій.

І на чемпіонаті світу 1990 року проти Західної Німеччини, і на Євро-1996 Англія вибула з півфіналу після програшних пенальті.

Матч у 1990 році також запам'ятався тим, що талісман Англії Пол Гаскойн пролив сльозу після того, як йому показали жовту картку, яка виключала б його з фіналу - якби його команда потрапила туди.

Як говориться: "22 чоловіки переслідують м'яч протягом 90 хвилин, і в кінці німці завжди перемагають".

Поточний менеджер Англії Гарет Саутгейт пропустив вирішальний пенальті на "Уемблі" у 1996 році, і англійські вболівальники будуть молитися, щоб у вівторок гра знову не дійшла до цієї стадії.

"Це великий жарт для німецьких вболівальників. Англія, як відомо, погано виконує пенальті", - додає Дайкс.
"Я щойно бачив заголовок, в якому говорилося, що Англія може перемогти Німеччину, але не за пенальті. Отже, я думаю, що саме до цього йде і в цей момент.

"Чесно кажучи, я думаю, що жодна з команд не грає дуже добре. І тут, на мою думку, німці мають перевагу".

Гарет Саутгейт шкодує, після виконання пенальті 1996 року


Магія Уемблі

На тлі обмежень Covid-19 40 000 людей будуть на стадіоні, щоб спостерігати за матчем у прямому ефірі, але Дайкс каже, що "Уемблі" все ще є чарівним місцем для англійських та німецьких вболівальників.

"Просто виграти в товариському матчі на" Уемблі "- це все одно велика річ. Шкода, що в країні не буде стільки прихильників Німеччини через обмеження щодо коронавірусу." Уемблі "є [найкращим] для німецьких вболівальників футболу". - додає він.

Досі є такі, в основному з англійської преси таблоїдів, які шукали нездорові зв’язки між футбольним суперництвом та політичним минулим двох країн, включаючи дві світові війни.

Але більшість бачить це таким, яким все є насправді: спортивна боротьба двома футбольними силовими центрами, командами, які наповнені талантами та історією, не схожою на будь-яку іншу в міжнародному футболі.

"Для нас, як для гравців, не властиво занадто багато думати про історію. Істрія твориться тут і зараз. Ми робимо по-максимуму в грі, ось на що йде вся наша енергія. Ми не надто переймаємося історією та тим, що було раніше.", - сказав гравець Англії Джордан Хендерсон журналістам.

за матеріалами CNN


28.06.2021 845
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

964
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471