CNN: чи справді між Китаєм та США виникає "холодна війна"?

Державний секретар США Ентоні Блінкен (справа) виїжджає після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном (зліва) в Єлисейському палаці, в Парижі, 25 червня 2021 року


Нове покоління холодної війни США щойно отримало потужне підтвердження.

Коли державний секретар Ентоні Блінкен говорив про Китай в інтерв'ю "Нью-Йорк Таймс" у Парижі, він запропонував одне з найбільш відкритих уявлень про зовнішню політику адміністрації Байдена. Блінкен заявив, що Франція та США "на одній стороні" щодо необхідності захищати вільний світовий порядок у міру набуття Китаєм впливу. Альтернативою, попередив він, не буде глобальний порядок чи світовий порядок, очолюваний Китаєм, який би був "глибоко неліберальним за своєю суттю".

Блінкен, який виступив з жорстким посланням США до Китаю на переговорах на Алясці в березні, роз'яснював нещодавні попередження президента Джо Байдена про те, що демократія знаходиться під загрозою - і не лише від неліберальних тенденцій на Заході.

Концепція нової холодної війни між США та Китаєм перетворюється на загальноприйняту думку у Вашингтоні. Однак одна критика полягає в тому, що оригінальна версія була ідеологічним зіткненням між капіталістами Заходу та комуністами радянського блоку. США та Китай потрапляють у більш класичний поєдинок між силою, що зростає, та силою, що занепадає, хоча Блінкен, безумовно, бачить ідеологічну складову.

Президент Китаю Сі Цзіньпін, який незабаром очолить святкування 100-річчя Комуністичної партії Китаю, зайняв набагато жорсткішу позицію щодо Китаю на світовій арені.

Пекін посилює свою владу в Тихоокеанському регіоні та за його межами, а події в Гонконзі демонструють китайські репресії щодо маршу на його території. Але чи зацікавлений Пекін (чи здатний) вести глобальну битву проти демократії - це вже інше питання.

Використання Сі популістського націоналізму в першу чергу призначене для підтримання автократичної панівної партії, чи це справжнє вираження амбіційної глобальної зовнішньої політики Китаю? У будь-якому випадку, вироблення політики у Вашингтоні та зароджувані політичні кампанії в США - від економіки до інфраструктури та від оборони, що покращує систему соціальної безпеки - все частіше формуються через призму неминучого протистояння з Китаєм. Принаймні звідси стає все важче стверджувати, що аналогія "холодної війни" пропускає суть.

Цими вихідними в містах США відзначали річниці масових заворушень в Стоунволі 1969 р. - з численними коментарями учасників акцій з питань імміграції, жорстокості поліції та навіть іноземних лідерів. Вгорі: Учасники акції, Нью-Йорк, 26 червня


"Єдине, що допомагає в ці часи, це доброта та співпереживання"

Американські катастрофи часто обертаються глобальними трагедіями.

Це природа нації, побудованої на імміграції, що людські хвилі масових подій охоплені усім світом. Наприклад, жертви з 93 країн загинули 11 вересня 2001 року. Це та сама історія у Флориді, після жахливого обвалу кондомініуму, який поховав сплячих жителів під горою завалів, скоротивши й так коротке життя, яке було виплекано по всій земній кулі та сплетене у спільному просторі. Підтверджується, що загинули дев'ять людей, однак понад 150 досі не знайдені, працівники рятувальних служб побоюються, що рівень пожежі стрімко зросте.

Серед зниклих є багато людей з Південної Америки, що відображає латиноамериканську культуру Флориди та її роль як вхід до решти західної півкулі. Серед них члени сім'ї першої леді Парагваю Сільвани Лопес Морейра, яка в трагічному повороті поїхала до США на щеплення Covid-19. Консульство Аргентини в Маямі заявило, що дев'ять її громадян зникли безвісти в результаті обвалу квартири. Колумбія, Уругвай та Венесуела заявили, що досі намагаються розшукати зниклих громадян. Серед зниклих також є родич батька колишнього президента Чилі Мішель Бачеле.

Ізраїль направив делегацію, яка допоможе скласти карту місця катастрофи та допоможе єврейській громаді Флориди виявити жертви та тих, хто вижив. Принаймні 20 людей, пов'язаних з однією місцевою синагогою, вважаються зниклими безвісти, оскільки родичі тримаються надії, що тих, хто вижив, можна врятувати з купи подрібненого будівельного сміття живим навіть через кілька днів після катастрофи. "Єдине, що допомагає в ці часи, це доброта, співпереживання та спільність, тому що ти не можеш змінити реальність", - сказав рабин Шолом Ліпскар у коментарі Вовку Бліцеру CNN.

Тим часом Канада вважає, що принаймні чотири її громадянина зникли безвісти. Багато канадців мають власність у Флориді, і тисячі "снігових птахів" щороку летять на південь, рятуючись від суворої північної зими. Однак виліт цього року був перерваний внаслідок закриття кордону через Covid-19.


Згадуючи Майка Гравела

Майк Гравел, колишній американський сенатор з Аляски, який помер у віці 91 року, мав багату політичну кар'єру. Одним із головних моментів стало його рішення зачитати документи Пентагону - страшну таємну історію війни у ​​В'єтнамі - в протоколі Конгресу після заборони їх видання газетам. Але його найунікальнішим внеском в політичну історію США могли бути одні з найдивніших рекламних кампаній усіх часів.

Випущений в рамках президентської кампанії у 2008 році, після багатьох років у політичному забутті, один ролик показує, як Гравел безглуздо дивився у камеру понад хвилину, потім кидав камінь у ставок і відходив вдалину.

Пізніше на Алясці пояснили, що ця дія була метафорою, і люди мали сприймати брижі у ставку як аналогію зміні, яку може зробити один кандидат. Якими б дивними вони не були, реклама мала працювала, щоб привернути увагу до кандидата; деякий час він був учасником телевізійних комедійних шоу пізно ввечері. Однак, він у підсумку показав 0% на виборах в штаті Айова - поза увагою переможця Барака Обами.

за матеріалами CNN

 


29.06.2021 11066
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2774
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6746 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413