Чим небезпечний короткий сон та як привчити організм висипатись. Корисна інфографіка

 

/data/blog/124336/d18e0751eb2bc810ce4fd59d1e88267a.jpg?201701112512

 

Ми відчуваємо, що після недосипання почуваємось кепсько. Однак, систематичне недосипання впливає на роботу всього організму, та може призвести до серйозних наслідків.

 

Спочатку розповімо про те, чому ж так небезпечний короткий сон.

 

Атакує застуда

Якщо людина регулярно недосипає, її імунна система погіршується, а опірна здатність проти вірусів знижується. Тож людина починає частіше хворіти.

Зайва вага

Якщо людина спить менше ніж 5 годин на добу, то уповільнюється обмін речовин. Відтак, тіло швидко набирає вагу.

Погіршення шкіри

Шкіра регенерує вночі. Якщо ви спите недостатньо, то шкіра не встигає відновлюватись, відтак вранці ваше обличчя буде стомленим, набряклим, а зморшки більш помітними.

Проблеми з серцем

Через брак сну збільшується ризик серцево-судинних захворювань.

Рак

Через систематичне недосипання організм стає виснаженим, тож йому важче блокувати розвиток ракових клітин.

Погіршується пам'ять

Недостатній сон впливає на роботу мозку. Тож страждає наша пам'ять. Крім того, коли ми спимо, мозок "сортує" інформацію. Чим менше ми спимо, тим більший в нас "хаос" в голові.

Отож, аби всього цього уникнути, треба повноцінно висипатись. Нижче ви знайдете кілька порад, які допоможуть вам нарешті виспатись.

 

Режим

Це складно, змусити себе щодня лягати об 11 вечора. Але головне почати. Вже за кілька тижнів такий режим стане для вас звичкою, що й забезпечить вам повноцінний довгий сон.

Рух

Найкращий спосіб швидко і міцно заснути – фізична втома. Тож протягом для намагайтесь багато рухатись, довго гуляти пішки або ж піти у спортзал.

Температура

Важко буде міцно заснути, коли у спальні мало кисню та дуже тепло. Найкращий сон – у прохолодній добре провітреній кімнаті. Влітку найкраще спати з відчиненим вікном.

Їжа

Дуже важливо відмовитись від пізньої вечері. Це не лише покращить наш зовнішній вигляд, а я покращить сон. Адже перетравлювання їжі – активний процес, який заважає заснути.

Кава і зелений чай

Ввечері вам краще відмовитись від кави та зеленого чаю, адже ці продукти містять кофеїн, що збуджує, та ускладнює процес засинання. Навіть якщо ви заснете, то вночі будете часто прокидатись, а сон буде тривожним.

Робота

Залишіть всі робочі моменти на роботі. Спальня – це місце для відпочинку.

Розслаблення

Створіть вдома атмосферу, яка сприятиме розслабленню. Прийміть гарячу ванну. Запаліть аромосвічки, послухайте приємну музику тощо.

 

24tv.ua


23.01.2017 1820 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

927
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1915
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2786
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3413
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3647
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6806 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3831

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5642

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6756 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7604
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2432
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4696
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5090
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

451
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

918
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1786
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3373
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

894
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1757
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3666
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3859 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5421