У селищі Обертин Івано-Франківського району функціонує будинок підтриманого проживання «Оселя Віри, Надії, Любові».
Зараз там проживають четверо молодих людей.
Про це кореспондентці Фіртки розповіла Надія, волонтерка БО «Українська благодійницька мережа».
Зокрема, йдеться про старших сиріт з інвалідністю, які раніше перебували у соціальних інтернатах, а зараз мешкають тут.
До слова, це перший в Україні будинок підтриманого проживання, фінансування якого частково здійснюється за бюджетні кошти (через механізм соціального замовлення), а частково за благодійні.
Однак, за словами волонтерки, бюджетних коштів не вистачає навіть на витрати, пов'язані з безпосереднім підтриманням життєдіяльності «Оселі», тому ініціатори змушені шукати шляхи отримання благодійних коштів.
«Наші базові потреби покриваються за рахунок бюджетних коштів. До прикладу, зарплата асистентів, комунальні послуги та продукти харчування.
Мешканці "Оселі" не проживають самостійно, з ними постійно перебуває асистент, який допомагає у приготуванні їжі, дотриманні гігієни тощо. Тобто таким чином вони проживають у громаді вільно, але із потрібною підтримкою», - пояснює Надія.
Втім, за її словами, вже другий рік поспіль замість 12 місяців фінансування отримують кошти лише з травня.
«По суті, чотири місяці в році кошти у нас просто зникають, все через затягнену процедуру тендеру. Кошти виділяють з обласного бюджету за комплексною програмою соціального захисту.
Все проводиться згідно з законом, але оскільки інших учасників торгів немає, то процедура проводиться у три етапи, останній з яких завершується не раніше кінця квітня. Тому ми вимушені якомога більше залучати благодійних коштів, що є дещо проблематичним», - додає жінка.
Минулого року 4 жовтня Івано-Франківський окружний адміністративний суд не задовільнив позов «Української благодійницької мережі».
Однією з вимог позову було стягнути з Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА 154 260,48 грн відшкодування.
Не погоджуючись з рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду, «Українська благодійницька мережа» подала апеляційну скаргу.
22 грудня минулого року Восьмий апеляційний адміністративний суд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою, але дату судового розгляду ще не призначили.
«Подавали запит і в Мінекономіки, звідки отримали роз'яснення щодо можливості проведення замовником процедури для закупівлі послуг для забезпечення невідкладних потреб у наступному році наприкінці поточного року», - ділиться волонтерка.
Поки в «Оселі» проживає четверо повнолітніх дітей-сиріт з інвалідністю.
«Але ми плануємо розширення до восьми людей. Там вже розпочали будівництво, втім, у зв’язку із ситуацією з коштами все це поки під питанням», - розповідає Надія.
Щоб вийти із ситуації, яка зараз склалася, волонтери закликають небайдужих фінансово допомогти «Оселі».
Це можна зробити, підписавшись на періодичні пожертви через платіжну систему LiqPay (у полі для імені можна зазначати ім'я без прізвища або псевдонім - воно/він відображатиметься у системі публічної звітності). Більше інформації тут.
Надія каже, що зараз вже є група осіб, яка щомісячно надсилає деяку суму коштів для підтримки «Оселі». Поки їх дві сотні, однак долучитися може кожен.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Допомога інвалідам: відомо, скільки послуг надала торік служба «соціальне таксі» в Івано-Франківську
Гроші та продуктові набори: в Івано-Франківську інваліди отримають матеріальну допомогу