Чому варто вивчати японську або китайську мови?

Азія і, зокрема, Далекий Схід стрімко розвивається і вже впевнено займає провідні позиції у світовій економіці. Напис «Made in China» знають у цілому світі, японські та корейські високотехнологічні корпорації стали світовими брендами, до них вже підтягнулися і китайські виробники гаджетів, смартфонів, навіть автомобілів. Азійські ринки мають значну частку в експорті України. За таких умов володіння далекосхідними мовами відкриває багато перспектив.


Китайська чи японська?

Це найпоширеніше питання, коли розмова заходить про їжу, моду, музику, бренди, компанії та навіть мови. Обидві країни чудові, успішні, населені наймилішими людьми та мають справді багаті (і популярні) мови. Обираючи мову, ви не можете робити це просто випадково. Вивчити їх обох — однозначно ТАК! Але з якої почати?

Більшість фахівців пропонують спершу вивчати китайську мову і лише потім братися за японську. Чому? Тому що, коли ви опанували китайську, то стоїте вже на півдорозі до опанування японською. Наприклад, японська мова має три алфавіти — хірагану, катакану та кандзі. Найскладніше вивчити кандзі, а кандзі — майже однаковий з китайським ханьцзи. Тож якщо ви опанували китайську, то одночасно засвоїли левову частку найскладнішої частини японської мови. Два зайці одним пострілом!

Звісно, якщо ви не володієте цими мовами, але, до прикладу, маєте необхідність швидкого перекладу, це не проблема. Для України це доволі рідкісні мови, але вам не треба шукати бюро перекладу у своєму місті. Так, сервіс PickWriters дозволяє обрати надійну фірму, базуючись на відгуках та цінах. Послуги перекладу ще ніколи не були такими швидкими, простими та доступними.

З іншого боку, якщо ви плануєте серйозно пов’язати свій бізнес з Китаєм чи Японією, вам потрібен не просто переклад, а глибока локалізація вашого сайту чи контенту. І це теж уже не проблема. Наприклад, TheWordPoint пропонує локалізацію текстів будь-якого спрямування. Тут врахують культурні відмінності та адаптують все під місцеві стандарти фінансових розрахунків, одиниць вимірювання тощо.

Як бачите, Інтернет дає багато альтернатив та корисних мовних інструментів для бізнесу та приватних осіб. Проте для безпосередньої комунікації з носіями варто вчити мови самому. Отже, давайте зупинимося на перевагах вивчення китайської та японської.


Вчимо китайську

Вигоди від вивчення китайської мови величезні. Але одразу зазначимо, що існує багато різновидів китайської мови. Найпоширеніший — мандаринська мова. Її ще називають стандартна китайська. Це мова уряду, бізнесу, засобів масової інформації та освіти в Китаї, а також у Тайвані. Мандаринська також є однією з офіційних мов Сінгапуру.

  • Спілкуйтеся з понад 1 мільярдом людей

Мандаринська — найпоширеніша мова у світі. Нею говорять понад 1,3 мільярда людей. Де б ви не подорожували світом, ви точно десь зустрінете китайців. Уявіть, які це відкриває можливості для спілкування!

  • Можливості працевлаштування

Сьогодні Китай залучає іноземні інвестиції, активно інвестує сам та розвиває економічне співробітництво по всьому світу. Є величезний попит на людей, які мають допомогти налагоджувати контакти між новим Китаєм та світом.

  • Прокачайте своє CV

Вивчаючи китайську мову, ви можете стати неоціненним співробітником для компанії, яка реалізує проєкт в Китаї. Ваше CV відразу виділиться серед конкурентів.

  • Це простіше, ніж здається

Попри те, що китайську мову вважають складною, засвоїти її легше, ніж ви думаєте. Граматично вона доволі схожа з англійською. Ті, хто її вчать, можуть оперувати простими китайськими висловами та реченнями вже за кілька тижнів після початку курсу.


Вчимо японську

Японською мовою розмовляють близько 130 мільйонів людей. Вона займає тринадцяте місце серед найбільш поширених у світі. Японська діаспора є доволі великою і налічує близько 1 мільйона людей в Бразилії, США, а також країнах, колонізованих японцями до 1945 року, таких як Тайвань і Корея. Вчити мови завжди непросто. Але говорити цією чудовою мовою, щоб, наприклад, викладати японську, або поїхати до Японії в подорож, — чудова мотивація.

  • Винятковість

Звісно, японська не конкурент китайській за поширеністю. Але в цьому є й неочевидна перевага. Порівняно небагато японців розмовляють іншими мовами, навіть англійською. Тому вільне володіння японською може забезпечити вам добре оплачувану роботу. Натомість у випадку з китайською у вас буде значно більше конкурентів.

  • Схожість із китайською

Японське письмо було винайдене китайськими буддистськими ченцями в 4 столітті нашої ери. Як результат, багато японських ідеограм походять від китайських ієрогліфів. Тому, як ми зазначали вище, знаючи китайську, ви легше засвоїте японську.

  • Унікальна класична і популярна культура

Незрівнянна японська поезія, сади медитації, загадкові гейші, безстрашні самураї, класичний живопис, а ще кінематограф, мегапопулярна кухня, манга і J-rock — усе це стане значно ближчим і зрозумілішим, коли ви опануєте японську мову.

  • Подорож до Японії

В середньому за рік близько 20 мільйонів людей подорожують 6852 островами, що складають японський архіпелаг. Досить мало японців розмовляють англійською. Це означає, що з людьми країни сонця, що сходить, найлегше порозумітися, володіючи їхньою мовою.


Азійське століття

Багато аналітиків сьогодні говорять про прихід так званого азійського сторіччя. А дехто каже, що воно вже триває 20 років. Це пов’язано зі значним економічним ростом і процвітанням регіону. Азійські країни, а особливо Китай, Японія, Корея, Індія, вже мають великий глобальний вплив. Його сильно відчуває й Україна. Хтозна, яким буде світ ще через 20 років?

Країни Азії переважно молоді та швидко розвиваються. Азійський банк розвитку нещодавно прогнозував, що протягом 21 століття 3 мільярди людей в Азії можуть досягнути рівня життя, подібного до більшої частини Західної Європи. Це як нові можливості, так і додаткові виклики. Тож краще бути до них готовим хоча б знанням далекосхідних мов.


22.04.2021 19843
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2774
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6747 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413