Чому Прикарпаття досі в "червоній" зоні: пояснює облдержадміністрація

Івано-Франківська обласна державна адміністрація від початку року здійснює постійний моніторинг та аналіз епідемічної ситуації на Прикарпатті.

Про це повідомив голова ІФ ОДА Андрій Бойчук, інформує Фіртка.

Міністерство охорони здоров’я визначило ряд контрольних показників, з допомогою яких визначається загальна епідемічна ситуація у регіонах України та спроможність системи охорони здоров’я забезпечити відповідне надання медичних послуг.

Мова йде про:

· Кількість тестувань методами ПЛР та ІФА (не менше 300 тестувань на 100 тисяч населення);

· Коефіцієнт виявлення випадків інфікування (не більше 20%);

· Динаміка рівня госпіталізацій (не більше 50%);

· Рівень госпіталізацій (не більше 60 на 100 тисяч населення);

· Завантаженість ліжок з киснем (не більше 65%).

Крім того, враховується показник перевищення епідпорогу сумарний для COVID-19, грипу та ГРВІ.

Перевищення окремих показників в Івано-Франківській області спричинило запровадження так званої «червоної» зони та строгих карантинних обмежень.

Вийти зі складної ситуації можна лише поєднавши такі підходи:

  1. Розірвання ланцюга поширення хвороби та відповідно зменшення кількості нових випадків захворювання;
  2.  Збільшення потужностей медичної системи;
  3.  Вакцинація.

Він наголосив, що карантинні обмеження є вимушеним кроком для збереження життів прикарпатців.

"Але облдержадміністрація розуміє, що такі заходи водночас негативно впливають на стан економіки, зокрема на малий бізнес. Прикарпаття вже минуло пік захворюваності. На щастя, зараз ми спостерігаємо позитивну динаміку. Показники стабілізуються, однак рівень госпіталізації на 100 тисяч населення залишається вищим встановленої допустимої норми. Станом на зараз цей показник сягає шкали 63,5 при допустимих межах - 60. Це означає, що за останні сім днів в області госпіталізували 867 осіб, при допустимому рівні – 820 осіб", - пояснює Бойчук.

Він пояснив, що цей показник розраховується як загальна кількість госпіталізацій пацієнтів протягом семи днів на кожних 100 тисяч населення в області. Важливо те, що цей показник жодним чином не залежить від кількості розгорнутих "ковідних" ліжко-місць.

На рівень госпіталізацій безпосередньо впливає середній показник захворюваності. В області за попередній тиждень (від 29 березня по 4 квітня) він становить 150,3 особи на 100 тисяч населення. Є території, де цей показник нижчий від середнього по області. На інших – він близький до середнього по області.

"Та особливе занепокоєння викликає ситуація на територіях, де показник захворюваності за попередній тиждень значно перевищує середнє значення в області. Саме через це Прикарпаття в цілому не так швидко виходить з «червоної» зони, як би нам цього хотілось. Тому облдержадміністрація звертається не тільки до громадян, а й до представників місцевого самоврядування. Від вашої позиції та від ваших дій залежить життя і здоров'я людей та повернення області до нормального життя. А саме цього зараз найбільше очікують жителі Прикарпаття", - додає очільник облдержадміністрації.

Нагадаємо, в Івано-Франківську скликають позачергову сесію міськради через "червону" зону.

Крім того, Очільник Франківська зазначив, що "нема гарантій, що "червону" зону в області не продовжать до Великодня".


Фіртка повідомляла, що на Прикарпатті за добу 274 підтверджених випадки, сімнадцять — летальні.

Нагадаємо, Івано-Франківщина з "червоної" зони поки не вийшла. Однак, регіональна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення послабити певні карантинні обмеження.

У МОЗ припускають, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.

До слова, в Івано-Франківську спостерігають зменшення кількості хворих, однак фіксують високу летальність.

Окрім того, в Івано-Франківську підтвердили два випадки "британського" штаму COVID-19.

Додамо, що франківські медики два тижні рятували 8-річну дитину з COVID-19.

Крім того, франківські медики врятували півторамісячне немовля з COVID-19 та патологією шлунка.


Читайте також:

У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)

Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19

В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні

У Франківську збільшилась кількість бактеріальних пневмоній

У франківській лікарні модернізують систему киснезабезпечення

Обмежений в'їзд та тижневий карантин: Буковель припиняє роботу

На Прикарпатті три COVID-лікарні завантажені на 100%

Шмигаль: Після введення "червоної" зони ситуація на Прикарпатті почала стабілізуватися

У хворих з Івано-Франківська виявили нові мутації «британського» штаму COVID-19


08.04.2021 2139
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

927
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1915
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2786
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3413
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3647
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6806 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3831

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5642

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6756 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7604
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2432
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4696
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5090
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

450
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

918
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1786
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3373
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

894
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1757
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3666
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3859 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5421