Спогади роблять образ колишнього привабливим, але спроба все повернути створює нові проблеми. Ваша пам'ять вас обманює, змушуючи повірити, що минуле було краще, ніж є насправді
Так працює ефект позитивної упередженості. Ми схильні пам'ятати хороше, а не погане. Розмірковуючи, як ви були щасливі з колишнім, ви згадаєте, як він присвятив пісню вам, але забудете про сварки і жорстокі слова, які він сказав при розставанні, інформує Фіртка з посиланням Ukr.Media.
Пам'ять спотворює емоції
Так званий ефект зміщення блокує неприємні спогади. Зате позитивні зберігаються довше, тому вам здається, що колишній був «добрим і пухнастим», а не бридким і злим.
Ваша тривога або депресія посиляться
Дослідження показують, що люди, які прийняли запит в друзі від колишнього в соціальних мережах, мали більш високий рівень тривожності і депресії, ніж ті, хто цього не робив.
Одержимість минулим заважає вам будувати майбутнє
Якщо ви просто відправите повідомлення: «Привіт, сподіваюся, з тобою все в порядку», це ще півбіди. Але якщо ви перевіряєте соціальні мережі, вивчаючи кожну фотографію і коментар, це ознака того, що ви не забули колишнього, і емоційно не розлучилися з ним.
Якщо ви знаходитесь в нових відносинах, спілкування з колишнім створює проблеми
По-перше, велика ймовірність, що колишній партнер захоче повернутися, і вам доведеться робити непростий вибір. По-друге, спілкуючись з колишнім, ви менше вкладаєтеся в поточні відносини. В результаті ви ризикуєте зруйнувати те, що у вас є, не створивши нічого нового на уламках.
Більш того, ви ризикуєте не отримати те, чого шукаєте. Чому ви думаєте, що колишній дасть вам все, що ви хочете? Ваші стосунки не склалися з якоїсь причини, і постарайтеся пригадати, чому!
Якщо ви вже побудували нові відносини, зосередьтеся на тому, що дає вам новий партнер. Згадайте, що змусило вас закохатися в нього, і не намагайтеся повернути минуле. Швидше за все, вас чекає розчарування.