Чому молодь відмовляється від книг та як їх популяризувати, дискутували в Івано-Франківську. Круглий стіл "Молодь. Читання. Успіх" за участю працівників книгарень, психологів та школярів провели в обласній бібліотеці для юнацтва.
Бібліотекарка читальної зали Людмила Ковальчук розповіла, що за 10 років роботи відвідуваність школярів знизилася у декілька разів, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
"Зараз в бібліотеку приходять за швидким знанням. Тобто вони фотографують або перексерюють той матеріал, який хочуть, а опрацьовують його вже вдома. Звичайно, кількість дітей зменшилася, - каже бібліотекарка. - Багато хто з них не бажає читати повністю книгу Дюма. Чи навіть те, що по програмі велика багатотомна книга, важка для пізнання. І вони в скороченому варіанті читають. А для цього можна відкрити сайти різних електронних бібліотек".
Директор івано-франківської книгарні Ігор Майгутяк вважає, що молодь читає менше, тому що книги коштують занадто дорого.
"Хороша книжка коштує 200-300 гривень. От зараз "Дідо Іванчік" коштує 375 гривень. Вона написана двома мовами: гуцульською (мовою оригіналу) і переклад українською. Гарна книжка, варто її читати. Але дуже прикро, що зараз українське зійшло на задвірки й стало ніби немодне", - розповів чоловік.
Психологиня Наталія Чаплинська вважає, що діти перестають читати, тому що батьки не пояснюють їм цінність книг.
"Для того, щоб діти, а потім і дорослі люди читали, треба, щоб їм батьки з дитинства це закладали. За руку приводили їх до бібліотеки й розказували, що таке бібліотека, що я тут брав книжки й так само рекомендую це робити тобі".
Учасниками обговорення були й франківські школярі. Вони теж висловили своє ставлення до книг. Назвали переваги та недоліки читання.
"Я вважаю, що перевагами читання є сам контакт з книжкою. Ми можемо уявити собі героя, не таким, як він буде, наприклад, в екранному варіанті чи у варіанті аудіокниги. В нього буде зовсім інша зовнішність, голос", - каже школярка Калина Базовляк.
Натомість учень Андрій Клекайло вважає, що є цікавіші альтернативні варіанти - фільми чи мультики, оскільки зараз більшість дітей є візуалами.
Читайте також:
Фанат своєї справи: франківець вже понад 20 років продає книги (ВІДЕО)
Час, який ламав долі: прикарпатський письменник видав книгу "Пальці поміж піском"