Сьогодні існує безліч маркетингових інструментів, які дозволяють залучати увагу цільової аудиторії до товарів або послуг конкретних фірм.
Одним з перших способів масової розсилки був message-маркетинг, який передбачав відправку SMS-повідомлень за номерами телефонів стільникових операторів в конкретній країні. З підвищенням популярності соціальних мереж цей маркетинговий інструмент став використовуватися вкрай рідко.
Але сьогодні message-маркетинг знову є трендом для бізнесу, що обумовлено високим попитом месенджерів.
В Україні цей інструмент маркетингу ефективно використовує компанія Datagroup. Послуга масової розсилки повідомлень від провайдера Датагруп передбачає використання не тільки SMS-повідомлень, а й відправлення повідомлень в популярних месенджерах.
Головні переваги message-маркетингу
Маркетологи стверджують, що масова розсилка повідомлень вважається найбільш ефективним способом залучення клієнтів і підвищення обсягів продажів, а все через наступні випадки:
- Найширше охоплення ЦА. Мобільний зв'язок і месенджери використовуються більше ніж 90% всіх жителів України, тому message-маркетинг надає можливість взаємодії з величезною кількістю потенційних клієнтів. Обмеженням є лише креативність фірми та перелік контактів.
- Високі показники залученості. За статистикою користувачі перевіряють мобільні телефони та месенджери до 50-80 разів щодня, тому відправлені повідомлення характеризуються високим рівнем відкриття та читання.
- Широкі можливості для розвитку. За допомогою message-маркетинг можна рекламувати продукцію або послуги, повідомляти про акції та розпродажі, розповідати про майбутні події, відправляти новини та т. Д.
- Універсальність. Масова розсилка повідомлень підходить для будь-яких представників бізнесу. Великі компанії використовують інструмент для зв'язку з широкою ЦА, а невеликі фірми для локального впливу на клієнтів.
- Миттєвий зв'язок. Відправлення SMS і повідомлень в месенджерах займає лічені секунди.
- Відсутність bounce ("інерційного відскоку"). У порівнянні з email-розсилкою, у випадку з message-маркетингом відсутній ефект bounce. Навіть якщо користувачі не в мережі, вони будуть доставлені їм відразу при повторному підключенні телефону.
- Гармонійна сполучуваність. Message-маркетинг застосовують разом з іншими способами (email-розсилка, web-push повідомлення та ін.). Досвідченим маркетологам вдається комбінувати ці канали, щоб досягти поставлених цілей.
- Зручність і простота. Для створення message-кампаній не потрібні спеціалізовані знання і навички процес є максимально простим і вимагає мінімум часу.
Масова розсилка повідомлень на мобільні пристрої користувачів і в месенджерах знову набуває популярності серед інтернет-маркетологів, що обіцяє залишитися в трендах найближчі 3 - 5 років.
Партнерський матеріал