Велика кількість захворювань товстої кишки довгий час протікає безсимптомно.
Проте з часом вони заявляють про себе так званим кишковим дискомфортом , який з часом наростає.
Загальні ознаки, якщо вказують на захворювання товстої кишки:
- порушення стільця (закрепи, діарея, нестійкі випорожнення);
- болі в животі. Найчастіше турбують болі в бокових відділах живота, в області заднього проходу. Біль у надчеревній ділянці або над пупком зустрічається рідше. Як правило, болі тупі, ниючі, рідше – переймоподібні. Вони слабшають після відходження газів або спорожнення кишечника;
- бурчання в животі, здуття, скупчення газів. Найчастіше ці явища спостерігаються в другій половині дня. Вони посилюються до вечора, а до ночі слабшають.
Іншими, або специфічними, ознаками захворювань товстої кишки є виділення слизу або гною із заднього проходу, кровотечі або домішки крові у випорожненнях, часті помилкові позиви до дефекації ( тенезми ), нетримання газів і калу.
Більшість запальних та пухлинних захворювань товстої кишки супроводжуються серйозними порушеннями обмінних процесів. В результаті хвора людина відчуває наростаючу слабкість, виснаження.
Що таке «діагностична колоноскопія»?
Колоноскопія – це ендоскопічне обстеження внутрішньої стінки товстого кишківника, котрий дозволяє лікарю безпосередньо в процесі проведення маніпуляції вивести на екран зображення у багатократному збільшенні. Переважно колоноскопію призначають при підозрі на різного роду утворення товстої кишки, кровотечі анального отвору невиясненої етіології, непрохідності кишківника.
Під час ендоскопічного огляду товстого кишківника часто виявляються різного роду доброякісні утвори, такі як поліпи, аденоми, вогнища гіперплазії, з яких в подальшому можуть розвиватись різні захворювання чи навіть онкологічні патології. Варто зауважити, що ці проблеми тривалий час не проявляють жодних серйозних симптомів!
Під час колоноскопії лікар має змогу провести забір матеріалів фрагментів слизової ти утвору товстого кишківника для подальшого патогістологічного дослідження задля диференціації діагнозу та подальшого вирішення тактики лікування.
Запорукою попередження захворювання чи раннього виявлення є проведення скринінгової колоноскопії людям після 40 років хоча б раз у 4-5 років. Основною причиною є те, що в сьогоднішні дні патології, які більш характерні для старшого віку, в тому ж числі онкопатології, дедалі частіше зустрічаються в осіб молодого віку. Не є секретом той факт, що ракові процеси мають тенденцію до «молодіння».
Колоноскопія у медичному центрі «Оксфорд Медікал»
Для попередження та ранньої діагностики розвитку захворювань товстого кишківника проводиться ендоскопічний огляд у спеціалізованому кабінеті. Враховуючи всю «делікатність» процедури, заради усунення неприємних відчуттів лікар здійснює місцеве знеболення.
Для ефективного проведення процедури варто пройти незначну підготовку і виключити з раціону продукти, що сприяють газоутворенню та закрепам.
Сучасна імпортна діагностична апаратура для проведення процедури, багаторічний досвід і висока професійність лікарів, уникнення втомлюючих черг з можливістю попереднього запису, привітний та чуйний персонал – основні причини, чому варто звернутися саме в «Оксфорд Медікал»!
Попередній запис та консультація за телефоном: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299
Ярослав Жидан
лікар хірург, ендоскопіст ІІ кваліфікаційної категорії