Найміцнішою ділянкою людського хребта є грудний відділ. Однак за неправильної «експлуатації» його ресурс із часом вичерпується, і ви починаєте відчувати біль в грудній клітці.
Це явище настільки багатоманітне за своїми проявами, що самостійно визначити причину його появи складно, окрім випадків травмування. Єдине, що можна сказати однозначно, біль — це безсумнівний привід звернутися до лікаря.
Кваліфіковані спеціалісти Інституту вертебрології та реабілітації, відділення якого розташовані у трьох містах України — Львові, Києві та Івано-Франківську, визначають причини болю у грудній клітці і проводять комплексне лікування з їх усунення. Записатися на прийом можна за посиланням https://ivr.ua/ua/boli-v-grudnom-otdele.
Який біль в грудному відділі найнебезпечніший
Без причини навіть незначний дискомфорт не виникне. Тому небезпеку приховують у собі будь-які неприємні відчуття. Жоден лікар не дасть вам поради ігнорувати той чи інший прояв. Ліпше зайвий раз пересвідчитися, що все гаразд, ніж дати розвинутися симптомам до тієї стадії, коли терпіти вже не буде змоги.
Окрім травм, до яких призвів саме вплив зовнішніх факторів, причинами болю в грудях є внутрішні проблеми:
- Викривлення хребта. Спостерігається ниючий біль, що ніби викручує хребет, посилюється після довгого перебування у неправильному статичному положенні, перенавантажень.
- Грижі і протрузії. Залежно від їх локалізації і характеру порушення пацієнти скаржаться як на сильний гострий, так і на постійний, ниючий біль. Іноді він віддає у кінцівки, спричиняє їх оніміння, відчуття поколювання.
- Радикуліт. Проявляється гостро, обмежуючи водночас рухливість, однак він нечасто виникає у грудному відділі хребта.
- Захворювання нервової системи. Невралгії відчуваються гостро, під час вдиху грудна клітка стискається і виникає відчуття розриву м’язів.
Якщо біль у грудях виник зненацька, і водночас вам важко дихати, підвищилася температура, з’явився кашель, негайно зверніться до сімейного лікаря чи телефонуйте у швидку. Такі симптоми дуже схожі на запалення легень.
Як вилікувати біль
Перша допомога у разі сильного болю — блокадні ін’єкції. Після цього необхідно працювати над усуненням причини. Лікування хребта, м’язів, суглобів в ІВР — це комплекс ефективних методів, в основі яких лежать фізіотерапевтичні процедури і рух.
Для розслаблення м’язів, зняття спазмів, поліпшення кровообігу, усунення запалення і зменшення набряків застосовують масажі, електротерапію. Далі необхідно відновити функціональність організму, сформувати правильний м’язовий корсет, нові звички рухатися, тримати поставу. У цьому допомагає лікувальна фізкультура і заняття на фінсько-німецьких комп'ютеризованих тренажерах DAVID, які контролюють правильність виконання вправ і силу навантаження.
Довіривши свій біль професіоналам, ви подолаєте не лише дискомфорт, а і його причину, що дасть вам змогу вільно рухатися і позбавить багатьох неполадок в організмі, які, на перший погляд, зовсім не пов’язані з хребтом.
Партнерський матеріал